Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Piękne te Tatry, świetna jakość tego zdjęcia. Ja dziś pochwalę się "wypocinami" z wczorajszego wypadu w okolice Koziegłów. Tamtejsza miejscówka ma niezłe możliwości, mimo warunków średnio słabych zarys Beskidów widoczny, ale na zdjęcia trzeba będzie wybrać się w lepszą pogodę. Zresztą horyzont obejmuje tam znacznie szerszy obszar niż tylko GOP. Słońce już mocno chyliło się ku zachodowi dlatego takie zdjęcia. Kilka ciekawszych corpów i panoramka w kierunku Bytomia.

 

Na panoramie rozpoznaję EC Zabrze, EC Bytom, kościoły w Piekarach i Sączowie, natomiast nie mogę dojść to tego co to za kopalnia? i kominy dokładnie nad portem lotniczym Pyrzowice. Jeśli ktoś by miał chęci to poproszę o podpisanie panoramki.

 

PS. W tamtym kierunku powinny też być Jesioniki (przy dobrej pogodzie)

Markowice 1.jpg

Markowice 2.jpg

Markowice 3.jpg

Markowice 4.jpg

Edytowane przez Stacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotki Stacho ale kilka błędów z opisem.

Na pierwszej fotce Łagisza - to nie elektrociepłownia tylko elektrownia, na trzeciej po lewej masz Rzędkowskie Skały a Zborów po prawej. Opis panoramki na szybko:

 

Untitled-1 copy.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun! Prawie wszystko dobrze opisałem, jestem z siebie dumny :D

Z tym że KWK Centrum w Bytomiu już nie istnieje, połączyła się z KWK Bobrek i zwie się ten oddział teraz KWK Bobrek-Centrum Ruch Centrum :szczerbaty:

Wiem Wiem,ale ja mialem na mysli opis w/g pierwotnych nazw by latwiej skojarzyc :g:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że się gdzieś zgubiło - ale znalazłem u siebie kilka panoramek które robiłem z górki na Środuli podczas krótkiego pobytu w Sosnowcu:

 

Tatry(słabo widoczne) i Beskidy.

tatry1.jpg

Tatry(ale przesadziłem z obróbką)

tatry2.jpg

EC Łaziska i Hałda Skalny

laziska.jpg

Zachód Słońca:

zachodzik.jpg

Panorama Zagórza:

zagórze.jpg

EC Jaworzno III

jaworzno3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie vrg i ORJ dzięki wielkie, na Was to zawsze można liczyć :banan: Dorzucam jeszcze panoramę na zagłębie z tego samego miejsca co wyżej, jak się dobrze przyjrzeć to nawet zarys gór jest widoczny.

Łapaj trzymaj ;)

 

Untitled-1 copy.jpg

Mamy zachodni Śląsk, mamy teraz wschodnie Zagłębie, brakuje jeszcze klu programu czyli "katowickiej" części Śląska i "czeladzkiej" części Zagłębia i mamy pełen komplet :banan: Dawaj dalej bo się doczekać nie mogę :yahoo:

 

ps: looknij na oryginalny kadr z EL Jaw III i postaraj się rozwikłać cóż to za duży brązowy obiekt (jakby kościół?) stoi tuż pod czerwonym kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapaj trzymaj ;)

 

ps: looknij na oryginalny kadr z EL Jaw III i postaraj się rozwikłać cóż to za duży brązowy obiekt (jakby kościół?) stoi tuż pod czerwonym kominem.

 

Na 99% to kościół Matki Boskiej Bolesnej w Dąbrowie Górniczej

 

A właściwie to już jestem pewien na 100%. A to co opisałeś jako Syberka to Reden (lub Manhattan) w Dąbrowie. Maszt GSM to nie Małobądz a Sosnowiec Zagórze (jest identyczny jak w Będzinie i często mnie także myli przy identyfikacji obiektów)

 

Maszt na Małobądzu widać w obniżeniu na prawo od Łagiszy ("pod" Beskidem Śląskim)

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna sprawa, gdyż z kierunku Katowice nie mam materiału, jak mogło do tego dojść sam się zastanawiam :Boink: . Ale będę to miał na uwadze podczas następnej jurajskiej wyprawy, no i lepsze warunki też by były wskazane. Natomiast co do tego obiektu pod tym kominem to jest to na 99% ten kościół z Dąbrowy. Niestety mapki z geoportalu nie podają jego nazwy. Screny pochodzą z geoportalu.

 

edit: athomer rozwiązał już sprawę tajemniczego kościoła.

kosciol1.JPG

kosciol mapa.jpg

Edytowane przez Stacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to są Markowice, to duża różnica :) Ale to nic, Virgo wprowadził wszystkich w błąd a Athomer wyprostował to, dzięki Tomek...

No pewnie, jak zwykle moja wina bo pierwszy się za robotę biorę :rolleyes: A mnie ten kościół w DG w błąd wprowadził (a raczej nie zdołał z niego wyprowadzić) i dlatego Będzin wylądował nie tam gdzie trzeba.

A Ty na drugi raz też czytaj uważnie bo kolega Stacho pisał od razu że to Markowice, w końcu to najwyższe wzniesienie w okolicy, dużo wyższe nawet od tego w Brudzowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więcej uwag już nie ma to naniosłem wasze poprawki na panoramkę kolegi Stacho:

 

Hej :Salut: ja bym jeszcze koksownie przyjazn wymazal ,bo ona jest poza kadrem fotki na lewa strone,w tym miejscu co opisales jest elektrownia wewnetrzna huty.

Ps.dzieki z panoramke teraz jest miodzio :notworthy:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :Salut: ja bym jeszcze koksownie przyjazn wymazal ,bo ona jest poza kadrem fotki na lewa strone,w tym miejscu co opisales jest elektrownia wewnetrzna huty.

W tym nagromadzeniu obiektów w tym miejscu nie potrafiłem rozróżnić co jest "czyje" ;)

Ps.dzieki z panoramke teraz jest miodzio :notworthy:

No to na co czekasz, wrzucaj na forum bo jakość jest PRO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Beskidu z Kopca Wyzwolenia w Piekarach.

Od Skrzycznego po Radhost.

http://www.fotoupload.pl/465045787/kopies_morawski_pano_600_mini.jpg

 

Jeśli jest tu jakiś rejon, gdzie mogło wyjść coś ciekawego to dajcie znać, wrzuce zoomy.

 

Z Ciekawostek widzę Wieżę na Radhost.

http://fotoupload.pl/974639916/dsc_3332_sh_1_smart2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Beskidu z Kopca Wyzwolenia w Piekarach.

Od Skrzycznego po Radhost.

http://www.fotoupload.pl/465045787/kopies_morawski_pano_600_mini.jpg

 

Jeśli jest tu jakiś rejon, gdzie mogło wyjść coś ciekawego to dajcie znać, wrzuce zoomy.

 

Z Ciekawostek widzę Wieżę na Radhost.

http://fotoupload.pl/974639916/dsc_3332_sh_1_smart2.jpg

 

:notworthy:

 

Nie ma jak wspanałe widoki na koniec dnia. Dzięki! :friends:

 

P.S. Patrząc w industrial, w Nowym Bytomiu widać Kopalnie Pokój. Poniżej niej jest wieża kościoła na który obecnie skrycie organizuje wejście DO. Jak widać będzie szansa zrobienia z niej ciekawych zdjęć horyzontu, a jeśli nie to ciekawa wizja na industrial. Jakiś szczęśliwiec wdrapał się na szyb kopalniany i zrobił foty na której można zobaczyć ww kościół.

 

Z wieży kwk pokój na Nowy Bytom

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Beskidu z Kopca Wyzwolenia w Piekarach.

Od Skrzycznego po Radhost.

http://www.fotouploa...no_600_mini.jpg

 

Jeśli jest tu jakiś rejon, gdzie mogło wyjść coś ciekawego to dajcie znać, wrzuce zoomy.

Jakże niesamowicie wygląda Wielki Stożek z tego miejsca, niczym wulkan jakiś z popękanym nomen omen stożkiem. Rafał wrzuć zooma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Beskidu z Kopca Wyzwolenia w Piekarach.

Od Skrzycznego po Radhost.

http://www.fotoupload.pl/465045787/kopies_morawski_pano_600_mini.jpg

 

Jeśli jest tu jakiś rejon, gdzie mogło wyjść coś ciekawego to dajcie znać, wrzuce zoomy.

 

Z Ciekawostek widzę Wieżę na Radhost.

http://fotoupload.pl/974639916/dsc_3332_sh_1_smart2.jpg

 

Super,bez slow:)

Jakbys mial inne rejony z kopca w tej jakosci i wielkosci to pokaz jesli mozesz:)

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.