Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

A więc moja relacja zdjęciowa ze Skałki 502. Jak pisałem widzialność byłą wyśmienita praktycznie we wszystkich kierunkach. Przyjechałem na obserwacje około 15:30 i byłem aż do 16:15 tak więc nastawiłem się na obserwacje w okolicach zachodu Słońca. Robienie zdjęć znacznie utrudniał bardzo silny wiatr. Na szczęście miałem ze sobą w miarę solidny statyw, bo bez niego ciężko byłoby zrobić coś na większej ogniskowej.

 

Tatry kilkanaście minut przed zachodem Słońca i po nim:

01.jpg

02.jpg

Niestety nad szczytami częściowo zalegały chmury.

 

Zbliżenie na najlepiej widoczną część Tatr:

03.jpg

 

Jak się można było spodziewać dopiero po zachodzie pojawiły się góry w stronę Beskidu Śląsko-Morawskiego. Wcześniej uniemożliwiało to ostre Słońce.

 

Zbliżenie na czeskie góry z niepełnym opisem na podstawie Kashmira (Knehyne i Radhost - ok. 130 km):

04.jpg

 

W stronę Skrzycznego i Szyndzielni:

06.jpg

 

W stronę Babiej Góry:

05.jpg

 

Od Gorców w lewo:

08.jpg

 

Bliżej niezidentyfikowane górki na północ:

07.jpg

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od Gorców w lewo:

08.jpg

 

 

1.Czy to co nazwałeś Maślaną Górą nie jest aby coś w pogórzu Wiśnickim a Maślana nie jest bliżej huty?

2.Zaraz na lewo od Chorągwicy widoczny fragment pasma Jaworzyny Krynickiej z Pustą Wielką.

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wić moja relacja zdjęciowa ze Skałki 502.

Pikne, podeślij do mnie proszę.

 

I taka dygresja do wszystkich - podsyłajcie do mnie swoje dzisiejsze fotki, to je poukładamy tematycznie i opublikujemy na DO. Ten dzień zasługuje na dłuższą dokumentacje na stronie.

 

A teraz idę w kimono, bo rano pobudka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę obróbki. Odległość 73 km. Zdjęcie na górze powstało z nałożenia kilku klatek (stackowanie).

Koledzy są zbyt skromni w ocenach. Zdjęcie jest REWELACYJNE.

 

BTW: Spotkałem się ze stackowanem w fotografii astronomicznej. Napisz w wolnej chwili, co to daje w przypadku krajobrazu oraz jakim programem najprościej i najlepiej to zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy to co nazwałeś Maślaną Górą nie jest aby coś w pogórzu Wiśnickim a Maślana nie jest bliżej huty?

 

Podpisywałem na podstawie Kashmira ze starszą wersją nazw szczytów, ale mogłem się pomylić. Jeszcze to sprawdzę.

 

BTW: Spotkałem się ze stackowanem w fotografii astronomicznej. Napisz w wolnej chwili, co to daje w przypadku krajobrazu oraz jakim programem najprościej i najlepiej to zrobić.

 

Ja też swego czasu próbowałem stackowania zdjęć nadajników na szczytach górskich, a więc tylko małych wycinków zdjęć. Rzeczywiście pomaga to w usuwaniu części zniekształceń od drgań powietrza czy, co oczywiste, w redukcji szumów. Używałem standardowego programu astronomicznego, czyli RegiStax 4.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto nie kładzie się spać temu.." :szczerbaty:

Tatry Wysokie z GSA. Do Łomnicy 203 km. Szkoda tylko, że musiałem się przebijać przez cały ten syf zalegający nad GOP-em :(

Ale urwał! :)

 

Faktycznie ta Babia musiała wyglądać zjawiskowo tego poranka. Wygląd Tatr podobny do tego, który mieliśmy wczoraj - na równi wyraziste, co bliższy plan.

 

Wielkie dzięki Robert za te wspaniałe widoki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Robercie nasz wyjazd z Maroko na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach to pryszcz :) Widoczność nie była rewelacyjna, a po wschodzie gory zupełnie "utonęły". Mimo wszystko było warto - ma sporą panoramę od Tatr po Skrzyczne. Maroko też coś na pewno dorzuci :)

 

Mały fragment:

 

kopiec-piekary-14-11-2010-wierchy.jpg

 

Wiele wskazuje na to, że dzisiejszy zachód też będzie wypasiony :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto nie kładzie się spać temu.." :szczerbaty:

Tatry Wysokie z GSA. Do Łomnicy 203 km. Szkoda tylko, że musiałem się przebijać przez cały ten syf zalegający nad GOP-em :(

 

no dwie stówy to jest już ogień! Gratuluje!

 

Dziś wiaterek ucichł i ciśnienie podskoczyło no i stąd ta lekka warstwa syfu.

 

 

 

Dorzucam resztę zdjęć z hałdy przy KWK Borynia :Salut:

post-16203-052655500 1289739065_thumb.jpg

post-16203-052154000 1289739132_thumb.jpg

post-16203-062417400 1289739173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mała Fatra

3. Giewont

Proszę mnie poprawić jeśli coś pomyliłem. Dopiero się uczę:-)

1. Mała Fatra to w ogóle nie w tym kierunku ;) Szukaj jej między beskidem małym a śląskim. A na zdjęciu masz coś znacznie lepszego - Raczkowa i Jarząbczy ;)

3. chyba raczej Gerlach a nie Giewont ;)

 

Może coś jeszcze dla MMateusiaka i Virgo :)

 

kopiec-piekary-14-11-2010-siemianowice.jpg kopiec-piekary-14-11-2010-dorotka.jpg

Dzięki. Słoneczko wstaje idealnie nad czeladzkim City ;)

 

 

Eh nawet nie będę mówił jak żałuję że wczoraj nie byłem wstanie uwiecznić kłujących po oczach wierchów. Takich warunków dawno nie pamiętam. Ale popatrzcie jak one były do przewidzenia - deszcz, wiatr i widoczność 150% :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie słońce zachodziło za Sławkowskim Szczytem :szczerbaty: . O takim widoku marzyłem i spełniło się. Pamiętam jak Mateusz kiedyś mi powiedział, że uda mi się zrobić lepsze zdjęcia. Dzięki za motywację :)

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.