Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się poskładać bez widocznych wcześniej winiet panoramę Tatr którą ORJ wykonał o wschodzie z Pilska ;)

panorama.jpg

 

po lekkiej obróbce polegającej na wyeliminowaniu częściowo kanału niebieskiego mamy taki efekt:

panorama_obrobiona.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej niej jest wieża kościoła na który obecnie skrycie organizuje wejście DO.

 

Na wieżę kościołą obecnie nikt Cię nie wpuści. Jest ona remontowana. Proboszcz planuje zorganizowanie na niej czegoś w rodzaju punktu widokowego, dostępnego dla "zwiedzających". Ale to po remoncie. A ten jeszcze trochę chyba potrwa.

Choć dawno nie gadałem z proboszczem. Muszę się do niego wybrać i przypomnieć się ws. wejścia na wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieżę kościołą obecnie nikt Cię nie wpuści. Jest ona remontowana. Proboszcz planuje zorganizowanie na niej czegoś w rodzaju punktu widokowego, dostępnego dla "zwiedzających". Ale to po remoncie. A ten jeszcze trochę chyba potrwa.

Choć dawno nie gadałem z proboszczem. Muszę się do niego wybrać i przypomnieć się ws. wejścia na wieżę.

 

Wojtku mailowałem z proboszczem i właśnie jestem umówiony na "konkrety" po remoncie o którym też mi wspominał :) To miejsce jest już załatwione, a ogranicza tylko remont. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 04.09.2010 będziemy na dachu ELCHO od godź 14:00...

 

pilsko_z_kopca_12001_mini.jpg

 

Widać że już przygotowali dla Was klatkę na dachu :D A tak przy okazji znów mnie to zabolało - tam wejście, a ja weekend w robocie :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zobaczysz Tatry zimą lub wiosną gdy leży jeszcze śnieg ,są łatwiejsze w obserwacji.

ps.

Pokaże Ci takie miejsce ale nie wiem czy się opłaca. :ha:

Jaka to nagroda?

 

"Naukowcy ostrzegają: czeka nas "zima tysiąclecia"" - Zatem czeka nas dobry okres obserwacyjny? Dobre warunki? Hmm chyba trzeba zacząć zaklepywać punkty widokowe, przygotować sprzęt foto na zimę i wyczekiwać! :D

 

http://wolnemedia.net/ekologia/golfsztrom-zanika-ostrzezenie-przed-ostra-i-dluga-zima/

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naukowcy ostrzegają: czeka nas "zima tysiąclecia"" - Zatem czeka nas dobry okres obserwacyjny? Dobre warunki? Hmm chyba trzeba zacząć zaklepywać punkty widokowe, przygotować sprzęt foto na zimę i wyczekiwać! :D

 

http://wolnemedia.ne...a-i-dluga-zima/

No tak, zdecydowanie łatwiej Tatry fotografować jak w obserwacji pomaga śnieg odbijający więcej światła niż granit.

A śnieg w Tatrach już o dwóch tygodni co najmniej leży! Fot jednak jak na lekarstwo.

 

 

Prognoza 6cio miesięczna, jak widać częściowo już się nam sprawdza:

Wrzesień mokry i chłodny

Wczesna jesień może nam przynieść sporo deszczu. Obfite opady mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach i znów sprzyjać zagrożeniu powodziowemu. Na przestrzeni wielu lat często zdarzało się, że po długotrwałym niedostatku opadów, nadchodziły intensywne deszcze. Z powodu opadów temperatura będzie niższa od tej zwykle notowanej we wrześniu. Nie oznacza to jednak, że przynajmniej kilka dni nie minie pod znakiem przyjemnego ciepła, bo i takie akcenty pogody we wrześniu są przez nas spodziewane.

 

Październik mokry i zimny

Złota polska jesień ze zmienną pogodą. Często będzie padać i nie możemy liczyć na zbyt wiele ciepłych dni. Dominować będą chłody, które w drugiej połowie miesiąca przyniosą pierwsze opady śniegu. To oznacza, że zima może się rozpocząć wcześniej niż zwykle.

 

Listopad z prawdziwą zimą

W listopadzie zima będzie już w pełni. Temperatury bardzo często będą przechodzić na wartości ujemne, co oznacza, że spadły w dużych ilościach śnieg nie będzie się zbyt szybko roztapiać. Będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia, a nawet o zimie stulecia, oczywiście jak na warunki klimatyczne listopada. Sezon narciarski w górach rozpocznie się wcześniej niż zazwyczaj.

 

Grudzień wciąż zimowy

Zima nieco przystopuje, ale nadal musimy się liczyć z niskimi temperaturami i zalegającym śniegiem. Odwilży będzie jednak więcej niż w listopadzie, więc jest szansa, że przynajmniej kilka dni grudnia będzie dość ciepłych. Będzie bardzo często i mocno padać, spodziewamy się też orkanów, a więc porywistych wiatrów i sztormów na Bałtyku. Narciarze mogą liczyć na masy śniegu w górach.

 

Styczeń bardziej odwilżowy

Początek roku przyniesie więcej dni z odwilżą, chwilami będzie bardzo ciepło. Ale będzie to tylko przerywnik między kolejnymi uderzeniami zimy. W drugiej połowie miesiąca wrócą mrozy i śniegi. Będzie mniej padać niż w grudniu.

 

Luty zimny i dość suchy

Kolejny miesiąc zimy nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal będzie mroźno i śnieżnie. Dopiero pod koniec miesiąca zacznie się robić cieplej i jest szansa na odwilż. Luty będzie suchym miesiącem.

 

Marzec zimny i suchy

Bardzo wczesna wiosna z niskimi temperaturami, które mogą opóźnić wegetację roślin na polach. Suma opadów w porównaniu z poprzednimi miesiącami znacznie się zmniejszy, jest więc szansa na więcej słonecznych dni. Dla rolników problemem może być niedostatek opadów.

 

Wiosna niezbyt ciepła i sucha

Przyszłoroczna wiosna przyniesie nam sporo suchych i słonecznych dni, za sprawą panowania potężnych wyżów. Jednocześnie będą nam one sprawdzać chłodne masy powietrza, więc będzie nam chłodno. To może stanowić problem dla korzystnej wegetacji roślin.

http://www.twojapogo...ognoza-sezonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zdecydowanie łatwiej Tatry fotografować jak w obserwacji pomaga śnieg odbijający więcej światła niż granit.

A śnieg w Tatrach już o dwóch tygodni co najmniej leży! Fot jednak jak na lekarstwo.

 

 

Prognoza 6cio miesięczna, jak widać częściowo już się nam sprawdza:

 

http://www.twojapogo...ognoza-sezonowa

 

No to ja dam zdjęcie ośnieżonych Tatr. Nie z daleka bo z Jabłonki i trochę rozmazane bo z jadącego samochodu ale zawsze coś :D

Kiczory 039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętnego 29 listopada 2009r gdy to wszyscy zachwycali się porannymi Tatrami Hermita, wcześnie rano w nieodległej mieścinie grupa zakręconych bicyklistów :) wybrała się na trzebnickie górki by spłodzić takie oto widoczki z Czerwonej G. (Bożniowej). No i w tym miejscu pewnie każdy z nas mógłby powiedzieć że to nic wielkiego lecz na szczęście ktoś z wspomnianej grupy cyklistów postarał się i opisał te widoczki:D No i tu się pogubiłem :) bo autor datuje podobną panoramę innym terminem Jenak tą niedogodność szybko rekompensuje świadomość delektowania się wspomnianymi panoramy w pełnej rozdzielczości (knyfel Pobierz)

 

412c6901b92fd75ee8d0c73f8c3b0b4c.jpg

 

Na koniec jeszcze znany każdemu dalekiemu obserwatorowi widok Babiej. A źródło wszelkiego zła znajduje się tutaj i tam :D:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym miejscu pewnie każdy z nas mógłby powiedzieć że to nic wielkiego lecz na szczęście ktoś z wspomnianej grupy cyklistów postarał się i opisał te widoczki:D No i tu się pogubiłem :) bo autor datuje podobną panoramę innym terminem

Daty albumów się nie zgadzają ale fotek już tak. Wykonane tego samego dnia. Inna data wykonania podobnych zdjęć z tego samego miejsca ale w nieco innych warunkach widnieje tutaj

 

Ale znalezisko zacne :notworthy: Z tym że powinno znaleźć się w temacie "znalezione w sieci" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - ORGAZM BEZDOTYKOWY

 

Widocznosc 10/10 od godziny przed 6.30 do 9.00.

Z "mojej gorki" Wierchy wyraznie widoczne jeszcze o 9.30.

 

Od wschodu bylem na trzech PO i takich gor nigdy wczesniej nie widzialem. Musze fotki zrzucic z aparatu. Zrobilem 3GB RAWow :)

 

Ciekawe czy ktos z Szanownego Grona wybral sie na GSA...

 

Marzy mi się by takich wpisów w tą jesień było wiele, bardzo wiele! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwartkowym rannym wypadzie Moim i Pana Andrzeja z moim sprzętem na Radiostacje, mam trochę zdjęć w przygotowaniu.

Polowaliśmy na Tatry lecz w stronę Beskidów było mleko, natomiast lepiej było w stronę Jeseników.

Jedyne ciekawsze dalekie zdjęcie jakie udało się złapać

Jesioniki.jpg

(KLIK NA STRONĘ)

reszta zdjęć to industrial który odpowiednio przygotowuje na moją stronę.

Będziemy polować dalej, czekamy na te znakomite świty z Tatrami :)

Jak widać na 111 metrze horyzont jest dużo bardziej odsłonięty niż z centrum czy nawet z bloków na osiedlu Kopernika.

Następna sprawa to tajemnicze górki które również udało się złapać trochę na lewo od Pradziada

Ostropa.jpg

Czy ktoś wie co to jest?

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykos - taka mała rada. Od zawsze podobała mi się twoja galeria ale fotkom brakuje jak by to powiedzieć, pazura. Wyostrzaj je - proponuję XnView bo robi to delikatnie: Filtr/ Efekty/ Uwydatnienie szczegółów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więcej uwag już nie ma to naniosłem wasze poprawki na panoramkę kolegi Stacho:

 

 

Ja jeszcze powrócę do tej panoramki. Nie jest to kościół MB Bolesnej ale Bazylika NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ale to taka mało istotna poprawka a wieża tego kościoła ma 86m wg Wikipedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tatry widziane z Bytomia

zdjęcie po prawej wykonane 22-10-2010 7:01

widoczny na zdjęciu maszt to telewizyjny Kosztowy

 

Świetne! gratulacje, z Bytomia raczej jeszcze nie mamy Tatr na DO.

 

Napisz proszę:

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Zdjęcie przedstawia:</span><span id="message_text_in">aaa</span></div>

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Zdjęcie wykonane z:</span><span id="message_text_in">xxx</span></div>

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Odległość:</span><span id="message_text_in"> yyy km</span></div>

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Zdjęcie wykonano dnia:</span><span id="message_text_in"> rok.miesiac.dzien</span></div>

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Autor:</span><span id="message_text_in"> Imię Nazwisko</span></div>

<div id="inner_in"><span style="color: #c0c0c0;">Aparat:</span><span id="message_text_in"> Imię Nazwisko</span></div>

</div>

 

Chętnie wrzucimy na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne! gratulacje, z Bytomia raczej jeszcze nie mamy Tatr na DO.

Już dostałem od Autora fotki, ale bez opisu. Faktycznie to pierwsze takie widoki z Bytomia na Tatry Wysokie. Nie muszę dodawać, że do Łomnicy jest aż 160 km!! (głowa mała :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.