Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Załoga!

Tatry, Gorce i Kralova Hola z Rycerzowej z 27 lutego.

Odpowiednio 85 km do Łomnicy , 75 km do Turbacza i 97 km do Kralovej Holi :Salut:

 

Mam jeszcze Schneeberg z Radhosta ale to w swoim czasie B)

 

Pozdrawiam :Beer:

post-16203-0-80031500-1299234677_thumb.jpg

post-16203-0-04641000-1299234716_thumb.jpg

post-16203-0-25326600-1299234745_thumb.jpg

post-16203-0-15051200-1299234820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schneeberg z Radhosta a dokładnie na opisie szczytów w drewnianej altanie widokowej nad Przełęczą Pustewny.

 

 

Ciekawe czy to sprawka kogoś od nas czy świadomość Czechów odnośnie możliwości obserwacyjnych z Radhosta się powiększyła. :g:

post-16203-0-64897100-1299264226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schneeberg z Radhosta a dokładnie na opisie szczytów w drewnianej altanie widokowej nad Przełęczą Pustewny.

 

 

Ciekawe czy to sprawka kogoś od nas czy świadomość Czechów odnośnie możliwości obserwacyjnych z Radhosta się powiększyła. :g:

"Nasi" tam byli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziś z Gliwic było 10/10 - do 184km !! - rewelacja, jak na obserwację z mieszkania i poziomu 270 mnpm,

wstajesz rano: a tu wyraźne Tatry, Babia jak na dłoni - można żleby liczyć... ;) kwindesencja DO !!

 

na szybko zamieszczam kilka jpeg-ów, na obróbkę raw potrzeba więcej czasu:

 

1. Grupa Łomnicy (184km), Polica, Hala Śmietanowa, Gerlach (168km), Tatry cd.(Rysy i Wysoka), Babia Góra:

4.jpg

 

2. zoom na Gelrach (168km), po lewej Hala Śmietanowa, po prawej Babia Góra (105km):

1.jpg

 

3. zoom na Babią Górę (105km):

2.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z Gliwic było 10/10 - do 184km !! - rewelacja, jak na obserwację z mieszkania i poziomu 270 mnpm,

wstajesz rano: a tu wyraźne Tatry, Babia jak na dłoni - można żleby liczyć... ;) kwindesencja DO !!

 

na szybko zamieszczam kilka jpeg-ów, na obróbkę raw potrzeba więcej czasu:

 

1. Grupa Łomnicy (184km), Polica, Hala Śmietanowa, Gerlach (168km), Tatry cd.(Rysy i Wysoka), Babia Góra:

4.jpg

 

2. zoom na Gelrach (168km), po lewej Hala Śmietanowa, po prawej Babia Góra (105km):

1.jpg

 

3. zoom na Babią Górę (105km):

2.jpg

Nie mogłem się powstrzymać i musiałem wyrzeźbić "opis na szybko" ;)

4.jpg

edit: do Łomnicy będzie raczej w granicach 170 km, ale to i tak najlepszy wynik z Gliwic ;)

Edytowane przez Patb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i musiałem wyrzeźbić "opis na szybko" ;)

4.jpg

edit: do Łomnicy będzie raczej w granicach 170 km, ale to i tak najlepszy wynik z Gliwic ;)

 

fakt, do Łomnicy będzie ~170km, owe 184km wziąłem omyłkowo z symulacji dla Gajowic ;)

opis z udeuschle:

j.jpg

 

[edit]:

tak na szybko, z jpegów

1. Równica i Czantoria ponad centrum Gliwic:

równica.jpg

2. Skrzyczne, Szyndzielnia i Klimczok:

skrzyczne_1.jpg

3. Pilsko, Romanka, Lipowska i Rysianka:

pilsko.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy ranek (po 8-mej), Ruda Śląska Wirek:

skrzyczne.jpg pilsko.jpg babia1.jpg

 

Myślę, że wcześniej były też WIerchy, ale nie mogłem wcześniej się wyrwać na "moją górkę".

Było w sumie dość mglisto.

 

Ale po drodze do robory zboczyłem nieco z trasy i obczaiłem dwie miejscówki w Rudzie skąd będę polować na Śnieżnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie że Jurek złapał przypadkiem Małą Fatrę z Gliwic, a konkretnie Małego Krywania ok. 129 km

Jurku wstaw proszę fotkę na forum ;)

 

sirwuple ;)

Patryk praw był, Mały Krywań Fatrzański (129km) wystaje pomiędzy Równicą, a Czantorią

M_Krywan_z_Gliwic.jpg

 

[edit]:

mam nową, dużą panoramkę, ze słynnego widokowego poniedziałku 11.IV ;)

obejmuje: Gl-ce/kościół Bartłomieja, Policę, Tatry(Gerlach), Babią Górę, Pilsko, Romankę, Lipowską, Skrzyczne, Baranią Górę, Równicę i Czantorię

panorama Tatry Czantoria v3.jpg

+ opis:

panorama Tatry Czantoria opis.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Skrzyczne i Babia sprzed pół godziny:

 

Super! VRG - jakim obiektywem robiłeś?

W okolicach 17 byłem na Dorotce testować nowy nabytek Panagor 5,6/400mm i pofocić Tamronem 300mm.

A ok 18:30 to samo z ul. Lenartowicza w Sosnowcu - widoczność wciąż była zaskakująco (jak dla mnie) dobra!

Parę fotek po korekcji:

GSD_Panagor400.jpg

GSD_Panagor400_1.jpg

GSD_Tamron300.jpg

Sosnowiec_Panagor400.jpg

Sosnowiec_Tamron300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film "Sól ziemi czarnej" - o powstaniu śląskim. W kontekście DO też coś było - główny bohater wszedł na wieżę obserwacyjną, gdzie zamontowany był taki jakby teleskop i ... oglądał Tatry ze Śląska! i to w takim przybliżeniu, jak z Gubałówki !

Zastanawia mnie, czy to tylko taka kreacja na potrzeby filmu, czy faktycznie w 1920 r. Niemcy posiadali taki super sprzęt, oraz - skąd były takie widoki?

Jeśli ktoś oglądał ten film, proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy to tylko taka kreacja na potrzeby filmu, czy faktycznie w 1920 r. Niemcy posiadali taki super sprzęt, oraz - skąd były takie widoki?

Jeśli ktoś oglądał ten film, proszę o komentarz.

[OT]

Oczywiście Niemcy nie posiadali takich możliwości. Zresztą nawet jak mieliby to... zasłaniałby im kościół widoki w interesujące Nas tutaj tereny.

 

Wieża oczywiście istniała w czasie gdy Kazik kręcił film. Niestety nie przetrwała do dziś, bo stanowiła zagrożenie dla znajdującego się 20 metrów dalej kościoła. Ale można do dziś zauważyć pewne pozostałości po metalowej konstrukcji na podwórku pobliskiego domu.

http://wikimapia.org/19876916/pl/Dawna-wieża-wodna-w-Chropaczowie

Ta wieża wodna znajdowała się w Świętochłowicach w dzielnicy Chropaczów. Dokładnie przy skrzyżowaniu ulic Kościelna i Armii Ludowej. Można ją zobaczyć w tym filmie z nieco dalszej perspektywy, właśnie jako niby ujęcie z niej samej. Gdyby wieża stała do dziś to byłaby dobrym punktem obserwacyjnym w kierunku Bytomia (Szyb Krystyna, który przenika przez kadr w jednym z ujęć), Miechowic, Piekar Śląskich (Kopiec Wyzwolenia byłoby doskonale widać) czy Zabrza Biskupic.

 

Oczywiście w filmie dokonano jeszcze jednego małego oszustwa. Gabryjel biegnie po hałdach do małej smukłej wieży, z której powstańcy są ostrzeliwani. Ta wieżyczka powstała na potrzeby filmu na hałdzie obok byłych Zakładów Cynkowych "Silesia" w dzielnicy Lipiny. Następnie teleportuje się z pomocą łukowatego wejścia do wieży wodnej w dzielnicy Chropaczów (jakieś 2,5km na północ) skąd ogląda już wspaniałe widoki. Bajecznie, tylko szkoda, że to filmowa fikcja.

[/OT]

Edytowane przez Artur Malich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w filmie dokonano jeszcze jednego małego oszustwa. Gabryjel biegnie po hałdach do małej smukłej wieży, z której powstańcy są ostrzeliwani. Ta wieżyczka powstała na potrzeby filmu na hałdzie obok byłych Zakładów Cynkowych "Silesia" w dzielnicy Lipiny. Następnie teleportuje się z pomocą łukowatego wejścia do wieży wodnej w dzielnicy Chropaczów (jakieś 2,5km na północ) skąd ogląda już wspaniałe widoki. Bajecznie, tylko szkoda, że to filmowa fikcja.

Tak jak w Janosiku ;) Siedzi na kamieniu w Pieninach Spiskich, przeskakuje potok i już jest w Pieskowej Skale na Zamku u Murgrabiego. To nic, do wieczora i tak zdąży wrócić przez pobliski wąwóz Homole do swej jaskini w Tatrach Zachodnich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze zaśmiecam wątek ale od niedawna jestem posiadaczem teleskopu etx-70at .dostałem go w prezencie co zainteresowało mnie trochę widokami jakie mam z balkonu tzn na Beskidy . Na razie nie mam pojęcia jak podłączyć i czy w ogóle się da .. aparat do niego ale to temat na inny raz. Za to dziś zrobiłem kilka zdjęć Beskidów aparatem (gdyż widoczność była bardzo dobra ) ale nie mam pojęcia jakie szczyty widzę. czy jest jakiś wątek (bo nie znalazłem) na którym ktoś pomógł by mi zidentyfikować to co widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.