Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

 Ładnie uchwycone góry podczas zachodzącego słoneczka, kolego Zuraw. Widać że nie byłeś sam na obserwacji i pojawiły się obserwatorki by podziwiać góry i zachód :D

 

Co do relacji z wyjazdu na Bliski Wschód polecam ten wątek. Zapewne wszyscy z milą chęcią poczytają... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, w ładną pogodę są tłumy. Jedna parka weszła mi w kadr i przez to nie mam reszty Śląskiego, a dźwig z budowy osiedla zasłania drugą część panoramy Tatr :/

Nawet nie zauważyłem tych mistrzyń drugiego planu, być może przyłapałem je na piciu taniego wina ;) to popularne miejsce imprez studenckich ;)

 

Edit: Sprawdzałem dokładniej Iran i niestety wszystko wskazuje na mniej niż 100 km. Lipiec to chyba najgorszy miesiąc na DO, nawet w teoretycznie suchych krajach :/

 

Ładnie uchwycone góry podczas zachodzącego słoneczka, kolego Zuraw. Widać że nie byłeś sam na obserwacji i pojawiły się obserwatorki by podziwiać góry i zachód :D

 

Co do relacji z wyjazdu na Bliski Wschód polecam ten wątek. Zapewne wszyscy z milą chęcią poczytają... ;)

Edytowane przez zuraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili nam także fajny PO z widokiem od morawsko-śląskiego po całe Jesioniki :)

miejscówka.jpg

 

Dalecy Obserwatorzy są wszędzie ;)

b.JPG

P1200270small.JPG  :Salut:

Świetne zdjęcia Robert, widać spóźniłem się o prawie godzinę no i mleko zalało wszystko: IMGP5498d.JPG IMGP5499c.JPG

 

 

Na tarczy wschodzącego słońca majaczyły jakieś zakłady dymiące: 2010-11-17_003551.jpg

 

Nowy PO ma potencjał. Faktycznie wykosili drzewa przed samym podjazdem pod klasztor po lewej stronie. Trzeba jeszcze w tym roku tam uderzyć. Jeseniki w mleku: Panorama 32_crsmal.jpg

 

  :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądałem ostatnie Wasze wyczyny Panowie i jakoś tak bez echa przeszła panorama Fryty z PO Radoszowy. Oprócz dobrze widocznych na wschodzie Tatr załapały się pojedyncze szczyty po lewo od Diablaka. Wg mojej Kashki, a mam wgrane niedokładne wierchy, to widać tam Ostry (chyba), a za drzewkiem Krywań. Oba w odległości ~143 km. Idziemy dalej. Symulacja pokazuje po prawej stronie Diablaka kolejne szczyty: Wołowca, Rochacza i Płaczliwą, choć wydaje mi się że pierwszy widać to na zdjęciu raczej reszty nie ma. A więc jest kolejne wezwanie by je zdobyć z tego punktu :)

 

 

Ale najbardziej zaintrygował mnie inny motyw na tej panoramie. Między Równicą a Czantorią wygląda jak by tam były wierchy. Można by też sądzić że to Fatra, a tu tylko odsłoniła się południowa odnoga Czantorii z widocznym bodajże Wielkim Stożkiem :) Jak mnie pamięć nie myli, takich obserwacji niższych gór wewnątrz dużego zgrupowania górskiego było kilka, a tak szczegółowych to chyba wcale. A to znaczy że warto na ten PO wrócić po lepszej jakości zdjęcia niższych górek :)

 

 

Z tego punktu można też zobaczyć Jesenik ale nie jestem pewny czy dobre dane wziąłem do symulacji bo nie widzę opisu tego PO w dziele Nasze miejsca obserwacyjne. Inna sprawa że przesuwając się "trochę" na wschód można by zobaczyć Velky Rozsutec.

Aha, Turbacz też się łapie ... :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnie Wasze wyczyny Panowie i jakoś tak bez echa przeszła panorama Fryty z PO Radoszowy.

 

Merti, Tu masz zdjęcia z pamiętnej widokowo soboty. To właśnie z tego PO

Potencjał jest duży. To chyba jedyne miejsce w Rudzie Śląskiej, gdzie widać od Tatr po Sudety. Są inne miejsca, gdzie lepiej widać poszczególne pasma, ale nie wszystkie na raz.

 

Jednak na Fatrę chyba nie ma szans, choć Trzeba to sprawdzić. Między Równicą, a Czantorią widać Stożek.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Szyndzielni. Wiatr taki, że urywa głowę, na drzewach nie ma już ani grama śniegu. Halny ?

 

P.S. Tatry i Jeseniki gołym okiem jak na dłoni, ale nie wiem czy przez wiatr czy przez drobiny śniegu latające w powietrzu obiekty oddalone więcej niż 50km były kompletnie zamazane. Efekt gorszy niż przy największych letnich upałach. Nie są to zdjęcia nieostre przez poruszenie obiektywu, tylko powietrze tak rozmazywało dalekie obiekty. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim w zimę. Rano musiał być ogień, zapewne Robert J. upolował to co chciał ;-D

 

dsc4839sh600.th.jpgdsc4736sh600.th.jpgdsc4814sh600.th.jpgdsc4829sh600.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przez wiatr czy przez drobiny śniegu latające w powietrzu obiekty oddalone więcej niż 50km były kompletnie zamazane

 

a już myślałem że mi matryca zaparowała :) też mam wszystko jakieś rozmazane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano musiał być ogień, zapewne Robert J. upolował to co chciał ;-D

 

Ogień to był. Można by powiedzieć, Tatry Z BK niemal płonęły tuż przed samym wschodem bo dziś słonko wschodziło właśnie za Taterkami ;)

 

Powiem też, że u mnie było dokładnie tak samo czyli zdjęcia wyglądają na jakieś takie mało ostre. Najbardziej te na największym zbliżeniu :(

 

Druga sprawa to taka, że nie miałem gdzie postawić statywu, a z poziomu gruntu nic nie widać bo zasłaniają drzewa. Najgorsze było to, że wieża zamknięta :(

 

200 metrów dalej stoi za to taki przekaźnik ;)

DSC_7712.JPG

Zdeterminowanemu Obserwatorowi nic nie stoi na przeszkodzie

DSC_7549.JPG

"Pożar Tatr Zachodnich"

DSC_7500.jpg

Więcej w swoim czasie ukaże się na DO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

patrząc rano na kamery, wydawało się że będzie gorzej niż wczoraj, ale potem wyglądało to nawet lepiej, co potwierdzają Twoje Tatry :notworthy:

Im później tym warunki lepsze. Parę minut po 12-tej ledwo były widoczne. Potem mgła siadła i najlepiej było około 15-tej. Szkoda, że dzień w zimie taki krótki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy spontaniczne są najlepsze. Byłem dzisiaj na Skrzycznem testować narty, okazało się ze warunki narciarskie totalna tragedia, na szczęście widocznościowe bardzo dobre ;-), nic nowego nie przywiozłem, ale za to zrobiłem panoramiczne filmy HD przez Orestegora i to mnie najbardziej cieszy.

A tak wyglądał Giewont.

dsc4982shgiewont600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeseniki z 50mm

dsc486650mm1200.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, te Twoje dzisiejsze Tatry są wypasione, widok grani z 200km to jak dla mnie przekroczenie kolejnej granicy w naszych warunkach i zbliżenie się do wyczynów maniaków pokroju Marcosa Moliny :).

 

Rafał, prosimy byś częściej "nic nowego " przywoził :)...

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, te Twoje dzisiejsze Tatry są wypasione, widok grani z 200km to jak dla mnie przekroczenie kolejnej granicy w naszych warunkach i zbliżenie się do wyczynów maniaków pokroju Marcosa Moliny :)

Jak Robert będzie robił fotki z tych ponad 200km w takiej jakości jak Rafał ze 100 (patrz: Skrzyczne), to faktycznie następny zlot odbędziemy już ale na targach zoologicznych :szczerbaty:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.