Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ze zaśmiecam wątek ale od niedawna jestem posiadaczem teleskopu etx-70at .dostałem go w prezencie co zainteresowało mnie trochę widokami jakie mam z balkonu tzn na Beskidy . Na razie nie mam pojęcia jak podłączyć i czy w ogóle się da .. aparat do niego ale to temat na inny raz. Za to dziś zrobiłem kilka zdjęć Beskidów aparatem (gdyż widoczność była bardzo dobra ) ale nie mam pojęcia jakie szczyty widzę. czy jest jakiś wątek (bo nie znalazłem) na którym ktoś pomógł by mi zidentyfikować to co widzę?

Teraz miejsce posta jest już jak najbardziej odpowiednie.

Identyfikacja szczytów - tutaj.

Kwestie sprzętowe ewentualnie w wątku: Jaki sprzęt do naziemnych dalekich obserwacji

 

Czekamy na zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądałem ostatnie Wasze wyczyny Panowie i jakoś tak bez echa przeszła panorama Fryty z PO Radoszowy... Oprócz dobrze widocznych na wschodzie Tatr załapały się pojedyncze szczyty po lewo od Diablaka. Wg mojej Kashki, a mam wgrane niedokładne wierchy, to widać tam Ostry (chyba), a za drzewkiem Krywań. Oba w odległości ~143 km. Idziemy dalej. Symulacja pokazuje po prawej stronie Diablaka kolejne szczyty: Wołowca, Rochacza i Płaczliwą, choć wydaje mi się że pierwszy widać to na zdjęciu raczej reszty nie ma. A więc jest kolejne wezwanie by je zdobyć z tego punktu :)

 

 

Ale najbardziej zaintrygował mnie inny motyw na tej panoramie. Między Równicą a Czantorią wygląda jak by tam były wierchy. Można by też sądzić że to Fatra, a tu tylko odsłoniła się południowa odnoga Czantorii z widocznym bodajże Wielkim Stożkiem :) Jak mnie pamięć nie myli, takich obserwacji niższych gór wewnątrz dużego zgrupowania górskiego było kilka, a tak szczegółowych to chyba wcale. A to znaczy że warto na ten PO wrócić po lepszej jakości zdjęcia niższych górek :)

 

Merti, po ponad pół roku jest odzew :D. Dziś przeglądałem moje stare zdjęcia i znalazłem materiał na panoramkę z pamiętnego 27 czerwca 2010, kiedy to po raz pierwszy ustrzeliłem wierchy. Warunki były lepsze, więc i panorama jest dokładniejsza :), choć trochę krzywa B).

Group 1-_MG_5992__MG_6010-19 images.jpg

Okazuje się, że powrót po lepszej jakości zdjęcia nastąpił przed pierwotną panoramą :ha:

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bielsku-Białej. Pogoda była niepewna wiec nie zapuszczałem się w góry. Sprawdzałem miejsca (zielone strzałki), do których można dotrzeć samochodem, czy widać z nich Stadion Śląski.

 

bb_hwwpaaq.jpg

 

Niestety są zbyt nisko. Kukurydze oraz ELCHO ledwo wystawały.

 

Kierunek Stadion Śląski

DSC7439sh_hwwpass.jpg

 

Na pewno dwa punkty są rewelacyjne jeśli chodzi o Jeseniki, Złapał się Wielki Roudny 112 km, Jeseniki były niestety w chmurach.

Symulacja na Jeseniki

 

 

50mm kierunek Jeseniki

DSC7393je_hwwpaex.jpg

 

500mm Wielki Roudny

roudny900_hwwpawq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek, jakoś mi umknął

 

Z dalekich obserwacji których nie mam udokumentowanych, ale które pamiętam, to był maszt w Gąbinie widziany z Warszawy... póki jeszcze istniał. Ponadto widziałem wiele razy światła na kominach warszawskich elektrociepłowni z okolic Zakroczymia.

 

Jeśli chodzi o Tatry, to widziałem je raz z okolic Miechowa (ok. 130-140 km) i kilkukrotnie z południowych przedmieść Krakowa (początek zakopianki). Widziałem je też z Pilska, Klimczoka i oczywiście z Babiej Góry. Te ostatnie mam zresztą udokumentowane http://naszegory.teklinek.pl/hipermapa/babia.html - w sumie nic wielkiego, odległość jest niewielka, ale widoczność była świetna i było widać pasma o wiele bardziej odległe. Podczas moich tatrzańskich wędrówek wiele razy trafiłem na świetną widoczność, ale najlepsza była chyba na Raczkowej Czubie http://naszegory.teklinek.pl/hipermapa/jakubina.html i Furkocie http://naszegory.teklinek.pl/hipermapa/furkot.html . Widziałem tam pasma górskie grubo poza Niżnymi Tatrami, podejrzewam że już na Węgrzech. Panoramy są sporo pomniejszone i szczegóły nieco giną

 

Mam kolegę, który twierdzi, że widział Tatry z wieży zamku w Chęcinach, co uważam że jest całkiem możliwe przy dobrej przejrzystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś voytasosuch zaznaczyć na mapie google/wytłumaczyć gdzie zrobiłeś te zdjęcia w Niegowonicach? (jeśli to nie tajemnica :rolleyes:)

 

niegowonice.jpg

 

Przy drodze do Ogrodzieńca są skałki. To dobry POI, łatwy dojazd i dostęp (pod skałkami jest parking). Po drugiej stronie drogi ze wzniesienie też są super widoki. Byłem tam "po drodze" w zeszłą sobotę. Niestety warunki do obserwacji były słabe. Ale przy dobrych masz Tatry, Beskidy, Małą Fatrę, Jeseniki, Jurę :)

 

Nad elektronią widać trochę stoki Babiej. babia.jpg

Tu masz zdjęcie Babiej w całości autorstwa Northwooda

 

Po prawej stronie kadru Lubsza lubsza.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Coś ode mnie, z kompaktu i słabej jakości ale zawsze. Beskidy ze Wzgórza Gołonoskiego w Dąbrowie Górniczej tuż po burzy. http://www.panoramio.../photo/55867262 ,podobno Tatry też ludzie widywali, ja tej przyjemności jednak nie miałem.

 

Extra ! Masz to w większej rozdzielczości ? Do wierchów to tam na prawdę niewiele brakuje. Topografia terenu widoczna lepiej niż na symulacji 3D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven89

Panoramka trzy razy wyższa i było by spoko. Pytanie jakie się ciśnie to kiedy to robiłeś (zawsze można porównać z zawartością forum), bo sądzę, że tego dnia na pewno musiały być wierchy, może słabe ale zawsze to coś i to dlatego iż Diablak jest ostry jak brzytwa. Powinieneś celować jeszcze bardziej w lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za offtop ale myślałem że odpowiadam w "Zdjęcia gór i nie tylko, odległe, bliskie i inne znalezione w sieci". To było 19. czerwca po 20-tej. Miałem przy sobie lornetkę 10x, ale Tatr nie dostrzegłem, na lewo tylko chmury. Właściwie to Masyw Babiej dobrze było widać przez kilka chwil gdy słońce jeszcze na chwilę wyjrzało. Często tam jestem więc może jeszcze będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za offtop ale myślałem że odpowiadam w "Zdjęcia gór i nie tylko, odległe, bliskie i inne znalezione w sieci".

Żaden offtop. Post został przeniesiony bo jest to odpowiedniejsze miejsce. Temat o którym mówisz służy zamieszczaniu znalezionych przez nas ciekawych stron, zdjęć i innych rzeczy z całego świata których nie jesteśmy autorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród żywych ;)

 

A zdjęcia Rafała bardzo klimatyczne. Sądząc po chmurach, widoczność musiała być nie najgorsza.

 

W końcu żywych chciałoby się powiedzieć (napisać)

 

Zdjęcie Rafała to jak z krainy Mordoru ;) Stęskniłem sie za polowaniem na góry. Jedyne co ostatnio złapałem to Skrzyczne z superjednostki nocą.

 

dsc1764z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.