Skocz do zawartości

granice Hyde Parku


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodzę się z saywiechu na temat dziwnej ślepoty dotyczącej wątku "Dowcipy", ktory humorystycznie, a więc jakby pod przykryciem obśmiewa polityków z nazwiska, nacje, kultury, obyczaje, środowiska, słowem wszystko co się nawinie, gdyż nie ma się poczucia winy powtarzając zasłyszany kawał i nikt nie robi rabanu, bo wszyscy lubią kawały. Sytuacja ma się z goła inaczej gdy ktoś zacznie omawiać podobne tematy na poważnie, zaraz zlatują się cenzorzy, najczęściej w obronie nietykalnych środowisk żydowskich i jak tu nie przyznać racji zbigowi. Zbig nie łam się i pisz o tym co cię nurtuje, bo w gazetach o tym nie poczytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarcu, ale do jakiegoś kompromisu trzeba chyba jednak dojść

 

Tobie np. nie niepodoba się cenzura bulwersujących postów, ani próba blokowania takich kontrowersyjnych tematów, ale sporej liczbie osób takie posty i tematy przeszkadzają, denerwują, oburzają

więc jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarcu, ale do jakiegoś kompromisu trzeba chyba jednak dojść

 

Tobie np. nie niepodoba się cenzura bulwersujących postów, ani próba blokowania takich kontrowersyjnych tematów, ale sporej liczbie osób takie posty i tematy przeszkadzają, denerwują, oburzają

więc jak rozwiązać ten problem?

 

Przeciez nie ma zadnego rzeczywistego problemu, jest tylko fikcyjny, wydumany , ale tak przedstawiony jakby byl rzeczywistoscią ! Ja lubie pisac co mysle na forum a inni na PW do Ciebie .

Tak samo popieram BBwro w sprawie cytatu i jako jedyny zaraz pod tym postem zareagowalem .

Ale BBwro obludnie wciagnal mnie i postawil przed szereg . Klasyczny sposob zamydlania .

 

A tak powazniej , jak sadzisz, czy po 1 wojnie gdyby ludzie mogli wyrazac swoje mysli, w NIemczech z taka sila wyroslby nacjonalizm i faszyzm ? Chyba zdajesz sobie sprawe z wzrostu nacjonalizmu w Europie .

Na przykladzie Polski mozesz okreslic dlaczego . Historia lubi sie powtarzac .

 

ps.

Co do dzialu dowcipy to ich nie czytam bo kilka razy trafilem na bardzo niesmaczne.

Jak ktos podobnie czuje w innych tematach to tez nie musi ich czytac. A jak czuje potrzebe pilnowania czy przypadkiem cos na forum nie dotyczy jakis tam bliskich mu spraw i pragnie zamydlac to nie mozna zakazac mu czytac / choc to jest metoda/ ale nie moze wymuszac zakazu na innych poprzez globalna cenzure.

 

Osobiscie czuje sie zmanipulowany przez BBwro i pewnie innych co cichaczem na PW pisza.

Jedyna slusznosc przyznaje z tym linkiem- ale jakbym mial mozliwosc edycji to sam bym go usunal. Reszta to klasyczna manipulacja

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporej liczbie powiadasz, to niech głosują w ankiecie, bo jak na razie głosów oddanych jest 30, w tym połowa przeciwko, reszta za i obojętnych na polityczne tamaty. Jeśli jest po równo to nie ma problemu. Tym panom którym coś się nie podoba radzę używać funkcji "ignoruj".

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znam sposob na zmniejszenie konfliktow w postach .

Wystarczy zalozycielowi tematu umozliwic moderacje postow w tym temacie. W ten sposob wladza bedzie mniej ingerowala . To chyba najlepsze rozwiazanie

 

ps. Darek B nie traktuj Nas jak male dzieci czy niesforne psiaki co gazeta po nosie mozna uciszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbig zastanów się głębiej nad tym swoim pomysłem;

przychodzi na forum jakiś troll i zakłada topik p.t. sumas albo zbig jest ... :Cenzura: ,

no i ma prawa moderatorskie, pisze co chce, wywala posty, nie pozwala zamknąc tematu, ani go usunąć

no i co mu wtedy zrobisz?

 

ps. a Ty zbig nie traktuj forum jak pralni swojego umysłu, bo to i też jest miejsce publiczne i po prostu nie wypada pisać wszystkiego, co Ci przyjdzie do głowy

a że człowiek różne myśli ma, więc..

...czasem trzeba gazetą uciszać, bo też i kilkunastoletnia młodzież również czyta to forum

 

 

na wszelki wypadek zmieniłem, zebyś się nie obraził czasem :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym sposobem na troli byłoby zamknięcie hydeparku i pisanie wyłącznie na temat danego działu astro.

Skończyłyoby się zakładanie w nieskończoność tematów z góry skazanych na awanturę, a kilka osób jednak przoduje w tym (pomimo że w innych działach sa bardzo wartościowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu swojsko sie czuje, a gdzie indziej zawsze obco jako gosc. I sa tu ludzie co duzo maja do przekazania nie tylko w astro temacie. Chyba tez w duzej czesci patrzenie w gwiazdy budzi w czlowieku uzyskanie wiekszej harmoni, a to zwiazane jest z dociekaniem co i jak.

 

Co do pomyslu mozliwosci moderowania postow przez zalozyciela tematu, to gdybym mial taka mozliwosc nie bylo by takich jak ostatnio problemow . W sumie zalozyciel tematu jest obarczany odpowiedzialnoscia co inni w nim pisza. Zdarzylo mi sie prosic na PW aby ktos zmienil swoj post bo czesto jak sie cos pisze to nie zauwaza sie jak inni moga to odebrac. Sadze, ze to dobry pomysl. Z mojej strony na pewno nikogo nie ....

 

Racja z tym, ze wtedy mogly by byc jaja . Ale zawsze ktos wyzej czuwa i odbierze upranienia itp.

Moze nowicjuszy nie obejmowaly by te mozliwosci? :Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że na bratnim forum jest taki dział wiekszość z nas jest tam zarejstrowana i jakos nie ma tam problemów.

 

ależ to proste, są z miejsca wycinane i niema śladu

 

aa noi druga ważna sprawa, tylko nieliczni wiedzą kto zarządza tym forum,

więc taki user nie moze atakować administratorów i moderatorów personalnie

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdziesz wiekszosc , kwestia podpuszczenia czy naswietlenia sprawy. Ty tu rzadzisz .

Moze zastanow sie dlaczego po kilku dniach ciszy rownoczesnie oponeci glos zabrali w zakresie zamkniecia watku ? Telepatia?

Jak zaczniesz bawic sie w globalnego cenzora to dziekuje za to co bylo . Nie uwazam abym mogl w takim forum wspolistniec.

Co do Arek . Jak jemu stopke wykasowales to pamietasz co bylo ? :D Z takim sprzymiezencem to nikomu po drodze.

co do http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...ndpost&p=197290

Kurak pisze:

"a wiec jezeli spytam cie ile razy dziennie uprawiasz seks z swoja reka to odpowiesz mi tez bez emocji prawde??" - porownaj to z moimi postami - jego sa po linii i dobre?

 

Cos Cie zaslepilo. Ale juz dawno zauwazylem, ze tak masz. :Beer:

 

W tym temacie nie bylo wojen, nienawisci co niektorzy sugeruja.

Chcialbym zauwazyc, ze w niektorych narodach istnieje cos takiego jak odpowiedzialnosc za osobe ktorej uratowalo sie zycie . W pewnych kulturach to naturalne i moga tak jak pisal Regulus na nas patrzec. Chyba lepiej popatrzec szerzej niz wlasne podworko i przyzwyczajenia, stereotypy.

 

 

Pszepraszam że dopiero teraz pisze ale wcześniej nie miałem czasu (wracałem do domu z wakacji za granicą) zajać się tą dość kontrowersyjną debatą.

 

A propo mojej jakże nie etycznej wypowiedzi. Pytanie to było pytaniem retorycznym, na które nikt nie musiał odpowiadć, pisałem tego posta kiedy było bardzo zbulwersowany i wzbużony tą sprawą. Nie stety kiedy sie opamietałem mineła "regulaminowa godzina" na zmiane treści postu.... i słowa poszły w świat :/

 

Dlatego jest mi przykro z tego powodu i BARDZO PSZEPRASZAM kolego lemarca za moje niemiłe pytanie :mellow:

 

A propo kolege Sumasa nie "zaślepiło" bowiem prosił mnie żebym skasował posta ale niestety wtedy juz było zapuźno, a nie "cenzurował" wypowiedzi że by nie dolewać oliwy do ognia bowiem pisało by kto zmienił treść wypowiedzi.

 

Ale wracając do tematu uważam że jak w każym kraju dyplomatycznym jest wolność słowa i prawidłowo że jest... tylko ona nie polega na tym że każdy gada co chce tylko na tym że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje słowa i powinien je lepiej dobierać a jak nie bedzie je dobierał to może liczyc się z konsekwencjami

 

Dlatego wydaje mi się dobrym pomysł "ukrywanie" z widoku takich rozmów wtedy każdy kto by chciał w tym uczestniczyć by w tym uczestniczył i wszyscy byli by szczęśliwi :szczerbaty:

 

Pozdrówko :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nsp. przyklad, ze godzina edycji to za malo .

Ciezko sie czasem emocjom w godzine wyciszyc. :Beer:

 

Jeszcze mam mozliwosc edycji i

Deklaruje wplate kasy na utrzymanie tego forum aby nikt nie pisal, ze rosnie transfer i oplaty,

Sadze, ze wiecej osob tak zrobi, ale wtedy to co sie jednostkowo o nas pisze / trole, szmaty/ nie moze miec miejsca.

 

ps choc sadze, ze i tak nie powinni w ten sposob pisac.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas uczestniczyłem w płatnym forum z racji wykonywanego zawodu. Tam głos uczestnika był szanowany i jeśli większa ilość osób zgłaszała jakiś problem dotyczący uczestników admin otwierał temat z dyskusją jak rozwiązać sprawę.

Ba zdażyło się że na darmowym forum mod naskoczył kiedyś na mnie bo coś mu sie nie podobało w temacie, po zwróceniu mu uwagi na priw dostałem dość ostrą odpowiedź. Zgłosiłem to do admina i zapomniałem o sprawie. Po 2 tygodniach dostałem wiadomość od administratora z wyjaśnieniem i informacja że z racji tego że kilka osób miało podobne problemy pan x został usunięty z grona modów.

Więc widać że jak sie chce to można nawet na darmowym forum.

 

Skoro Adam ma problemy z utrzymaniem forum to może czas na udostepnienie miejsca reklamowego. Reklama dostatecznie dobrze napędza różne fora. Wiem że pierwotne założenia były inne ale jak mamy robić drastyczne cięcia które rodzą problemy między użytkownikami, problemy z wielkością zdjęć i innych zamieszczanych danych to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Adam ma problemy z utrzymaniem forum to może czas na udostepnienie miejsca reklamowego. Reklama dostatecznie dobrze napędza różne fora. Wiem że pierwotne założenia były inne ale jak mamy robić drastyczne cięcia które rodzą problemy między użytkownikami, problemy z wielkością zdjęć i innych zamieszczanych danych to czemu nie.

 

Ale czego ty tak naprawdę chcesz? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio temat zszedł na rosnący transfer na forum i problemy z tym związane (opłaty itd.). zbig proponuje zrzutkę na forum ale stawia pewien warunek.

Pokazałem na przykładzie jak funkcjonują inne płatne fora oraz fora darmowe dla uczestników ale z banerami (oczywiście bez przegięć), aby każdy wiedział jak to może wyglądać.

 

Ja wychodze z założenia że lepszym rozwiązaniem było by umieszczenie kilku reklam. Kasa na serwer będzie i odpadną Adamie inne problemy (wiadomo jakie). Wiem że pierwotne założenia forum były inne ale jak są problemy z transferem i trzeba ciąć co powoduje pewne spięcia, to może jednak zmienić nieco obecne lub nowo powstające forum które nam pokazywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tutaj bo po co zakladac nowe .

Tak sobie pochodzilem po sasiednim forum wpisujac w szukaj : Bartek .

Problemy forow zaczynaly sie jak komus dawano bana, urlop a kilka osob za nim sie ujelo.

Tutaj tez bylo podobnie

Prosze o odblokowanie R. Ziąber. :Beer:

W/g mnie nie powinno byc tej blokady,

Pisze z tych samych pobudek co wczesniej , ze nie powinno sie mordowac , nie powinno zostawiac sie ludzi bez mozliwosci kupienia chleba / po PGR-owskie/ itp

Czesc z tych moich niepowinno spowodowala powstanie tego tematu . Na ile mozna pisac o tym co niepowinno byc. Bo czasem ktos cos za emocjonalnie napisze.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.