Skocz do zawartości

granice Hyde Parku


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie apeluję o nie odbieganie od tematu,

ten topik, to nie jest jakaś kolejna pralnia czyjegoś sumienia, czy demonstrowania poglądów, oceniania poglądów innych osób

 

dyskusja jest o tym, czy w Hyde Parku maja zostawać takie kontrowersyjne topiki czy nie

i tylko tyle,

bardzo proszę o trzymanie sie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna twierdzę, że polityka to "bagno". Dlatego wolałbym, aby wątki polityczne nie miały miejsca na A-F. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że nie muszę ich czytać. Z tym, że tu nie o czytanie chodzi. Chodzi o to, że są często kontrowersyjne i dzielą ludzi z forum. Ludzi, których choć osobiście nie znam, to zdążyłem polubić.

 

Pamiętam, jak wiele lat temu posprzeczałem się z dobrym kolegą z pracy na temat aborcji. Od tego czasu w pracy nie rozmawiam na drażliwe tematy. Prawda jest taka, że jak ktoś wybrał jakąś opcję, drogę, to nie zmieni zdania, a wręcz przeciwnie, spierając się z drugą osobą najczęściej umocni się w swoich przekonaniach.

 

I tak samo jest na forum. Pojawia się drażliwy temat i wkrótce potem dochodzi do mniejszej lub większej scysji, nikt nikogo nie przekonuje, wszyscy pozostają przy swoim, tylko jakby "ociekają błotem". I to mi się nie podoba :(

 

Polityka dzieli, astronomia łączy. Na szczęście na forum więcej jest astronomii, niż polityki. Tak jak napisałem na początku, jak dla mnie polityka może zniknąć z forum. Ale jak odróżnić niektóre wątki, czy są polityczne, czy nie? Pewnie i tak pozostanie tak, jak jest. A ja przyjmę to co będzie, bo nie chcę więcej uprawiać polityki w tej sprawie ;)

 

Już kiedyś dałem podobną propozycję. Teraz do niej powrócę, choć zdaję sobie sprawę, że zostanie różnie przyjęta. Otóż według mnie "jakość" wątków (postów) powinni oceniać sami forumowicze. Moderatorzy powinni natomiast usuwać wątki niezgodne z regulaminem lub właśnie takie, które zostałyby zdecydowanie negatywnie przyjęte przez czytelników forum. A jak można ocenić wątek. Na przykład tak :dobrze: lub tak :zle: . W przypadku zdecydowanej przewagi tych drugich emotikonków wątek byłby zamykany. Jak duża musiałaby być ta przewaga? To już do ustalenia. W każdym razie to jest pewnego rodzaju "demokratyczne" rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sumas czy masz upowaznienie od Rady Forum czy jak teraz sie nazywa aby robic taka ankiete ?

Nie jestes na tym forum zwykly user ale kims nad nim . Robiac ankiete zbierasz poparcie dla czegos co sam nie dalbys rady wprowadzic , a tak tylnymi drzwiami ..... . Chyba ze ta zadyma co zrobiles, to oficjalnie ja robisz z poparciem calej "gory", to przepraszam . Ale po co stosowac takie znane chwyty . Slorzystaj z Wladzy w sposob niezakamuflowany.

 

Ps. sadze, ze pytanie Kurak ile razy na dzien jest najbardziej w tym wszystkim niestosowne. :Salut:

 

Moim , twoim = naszym .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbig nie popadaj znowu w paranoję,

to posty w topiku "usa i onz" oraz to że wisi on ciągle na topie w nowych watkach, był tą kroplą, która przelała ten kielich,

to nie jest żadna zaplanowana akcja rady, a ankietę może postawić każdy user i na każdy temat,

 

co do kolegi Kuraka, to najlepiej niech on sam się wypowie w tej sprawie, bo na pw n.t. tego pytania zwróciłem mu uwagę parę minut po tym, jak to napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,tak czytając wasze posty dochodze do wniosku,że na tym forum zaczyna dziać sie zle.

Jak wczesniej wspomnial sumas ,to jest forum astronomiczne,ono powinno nas łaczyć w spólnej pasji jaka jest astronomia :Salut:

Jestem bardzo ciekaw,co dalej wyniknie z waszej kłótni i do czego ona doprowadzi???

Ja nie chcę szukać winnego tego zamieszania ,ponieważpolityka mało mnie interesuje ,100 razy bardziej interesuja mnie tematy związane z astro.Każdy z was ma wiedze ,która bardzo sie przydaje(zbig telepy składa z zamknietymi oczami ,sumas o foto wie wszystko-mam nadzieję ,że nie pomyliłem kolejnosci :Beer: )

Było by mi przykro,a dochodze do tego wniosku ,że w niedługiej przyszłosci może okazać się ze dwaj panowie bedą czuli niechęc do siebie ,a nawet może dojśc do takiej sytuacji,iż w przypadku jakiegośc zlotu nie pojada na niego ,aby przy okazji się spotkać ,bo bedą czuc wzajemni niechęc i urazę do siebie.......:unsure: .

Moim zdaniem ,za dużo kłutni na AF(ja jestem dobrym przykładem z astroccd)co wogle mi nie spasowalo ,bo wole poznawac nowe osoby,a nie unikac ich.

Jestesmy dorośli :Beer:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje Hyde Park to nie można ograniczać ilości tam poruszanych problemów,

Pewnie masz rację

 

bo wówczas to nie będzie już Hyde Park,

i tu masz rację

 

a forum AF nie samym chlebem żyje więc niekiedy musimy poznać jego kwaśny smak.

tu wolałbym, abyś nie miał racji ;)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jestem bardzo ciekaw,co dalej wyniknie z waszej kłótni i do czego ona doprowadzi???

...

Było by mi przykro,a dochodze do tego wniosku ,że w niedługiej przyszłosci może okazać się ze dwaj panowie bedą czuli niechęc do siebie ,a nawet może dojśc do takiej sytuacji,iż w przypadku jakiegośc zlotu nie pojada na niego ,aby przy okazji się spotkać ,bo bedą czuc wzajemni niechęc i urazę do siebie.......:unsure: . ...

 

ale promilu na jakiej podstawie tak twierdzisz?

my się nie kłócimy przecież, rozmawiamy tylko,

mam nadzieję, ze zbig również w ten sposób podchodzi do tego

 

a po za tym czemu spłycasz ten problem do jakiejś niby kłótni dwóch osób?

po prostu jako mod dostaję dziesiątki maili i raportów od osób, którym się nie podobają jakieś posty,

a że większośc dotyczy postów w topikach stawianych przez zbiga i MirkaAD, więc to chyba naturalne, że trzeba starać się to jakoś rozwiązać,

 

skoro wcześniejsze apele o nie zakładanie takich tematów na łamach forum nie przyniosły skutku, więc może taka ankieta przekona zbiga i MirkaAD, ze AF to nie jest miejsce na takie dyskusje,

że to częśc ludzi może denerwować np. że po to są userami AF, zeby nie taplać się w jakiś brudach swiatowej czy krajowej polityki i tylko tyle, nic więcej

 

a mam nadzieję, ze kiedyś wreszcie spotkam się ze zbigiem i wyrównamy zaległości przy niejednym :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o czymś innym niż astronomia, wpływa źle na tematy astro na tym forum.

 

- ponieważ osoby więcej czasu i poświęcenia wkladają w te właśnie nieastronomiczne wątki

- ponieważ osoby chcące poczytać o "czystej" astronomii i tylko o niej natrafiają na "śmieci" i zniechęcają się do forum

- wątki nieastronomiczne skupiają inne osoby wogóle nie znające się na astro, które piszą/rejestrująsię na forum tylko po to by pisać na dany temat nieastronomiczny

 

Powiem tak, wchodzę na forum i widzę mało ciekawych tematów. Kiedyś wyglądało to lepiej. Pisali ludzie z pasją, to się czuło. Teraz tego brak.

 

Jestem za brakiem polityki na forum. Powinno być to napisane w regulaminie.

Nie chodzi o to by codziennie było "coś nowego do poczytania". Nie zmieniajmy forum w brukowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Powiem tak, wchodzę na forum i widzę mało ciekawych tematów. Kiedyś wyglądało to lepiej. Pisali ludzie z pasją, to się czuło. Teraz tego brak.

 

Jestem za brakiem polityki na forum. Powinno być to napisane w regulaminie.

Nie chodzi o to by codziennie było "coś nowego do poczytania". Nie zmieniajmy forum w brukowca.

 

Objawy " choroby " dobrze zauwazyles ,

Pisali tu ludzie ciekawe tematy i z pasja np. Domek, ktos z AK itp. i nie pisza.

Ale nie dlatego, ze istnieje Hydepark lecz celowych naciskow czy ograniczen .

Jest tu jeszcze kilku z pasja, ale niech tylko bardziej sie zaangazuja to ... nie beda. :Beer:

 

To, ze morduja ludzi, to polityka? Przeciez z powodow mordow i opieszalosci ONZ blokowanej przez USA tamten temat zalozylem . Obudzcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudzcie sie.

 

Zbig, ja wierzę w Twoje dobre intencje :Beer: Ale pisząc o tym wszystkim na A-F nic nie zmienisz.

 

Gdybyś zmienił, to byłoby piękne. Ale to sen i marzenia.

 

A jeżeli chcesz coś zmienić, to musisz otworzyć inne drzwi. Ale klamka jest bardzo wysoko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka opcja: cały chłam nie-astronomiczny można włączyć przyciskiem, a domyślnie nie jest widoczny? Nie tylko twórczość zbiga w HP, ale faktycznie dowcipy nie zasze dla młodzieży, a i fotki "w mojej zabawie w studio" idą w kierunku gdzie są juz wyspecjalizowane serwery dla dorosłych. I Prot słusznie widzi, że na forum fotograficznym go tak nie zjechali. Jeszcze trochę i cztery litery zobaczymy na tym Astro-forum. Ale skoro jakiejś pani (sory, nie pamiętam nicka) się te ostatnie fotki podobają, niech ma możliwość włączenia. Ogólnie dział fotografia potrafi wydłużyć listę postów od ostatnich odwiedzin. A są tacy co szukają postów tylko w temacie astro (tak sądzę, może się mylę i jest ich 1%). A jak trzeba to ciąć - regulamin wszyscy czytali i się zgadzali, tnij tedy waść i wstydu oszczędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie ze zbigiem. Nie ma tematów tabu i nie stwierdziłem ze strony zbiga niczego zdrożnego poza zwykłą ciekawością w dodchodzeniu do prawdy. Stanowczo sprzeciwiam się tendencjom wywierania nacisku na radę z powodów religijnych, etnicznych i poglądowych. Nie dajmy się ogłupić paru nadwrażliwcom, którym radziłbym opuścić forum, skoro sami nie wnoszą nic od siebie z dziedziny astronomii, a ochoczo posyłaliby do psychiatry każdego kto im nie pasi. Nuda na forum to po części zasługa członkow rady z których uszło powietrze, a (mogli by się częściej odzywać by ożywiać forum), po części że mamy sezon ogórkowy w obserwacjach i zjawiskach na niebie. Zbig znajduje tematy zastępcze na tę okoliczność i jeszcze się go zwalcza za rozruszanie forum i to mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo sprzeciwiam się tendencjom wywierania nacisku na radę z powodów religijnych, etnicznych i poglądowych.

 

Oh, to ja przepraszam biedną radę, jeśli wywarłem na nich takowy nacisk. Mam nadzieję, że już się otrząsnęła i wróciła do swoich poglądów "religijnych, etnicznych i poglądowych", cokolwiek autor miał na myśli.

 

I proponuję Radzie, jak również wszystkim obecnym taki eksperyment myślowy. Wyobraźcie sobie, że otwieracie rano swoją ulubioną gazetę (lub czasopismo). Może wykluczmy "Nasz Dziennik" i "Gazetę Wyborczą", tak dla ustalenia uwagi, jako ikony (dla niektórych) braku obiektywizmu. Może być to Rzeczpospolita, Przekrój, Polityka, Wprost, czy co tam jeszcze kto czyta, i widzicie taki oto artykuł:

 

Czytelnicy Astro-Forum obojętni wobec pomysłu oskarżenia o ludobójstwo ludzi, którzy ratowali Żydów czasie wojny

 

Co sądzicie Państwo o poniższej wypowiedzi, znalezionej w Internecie przez naszego reportera:

"...---EDIT--- cytat wycięty przez moderatora..."

Powiecie, że nie takie rzeczy można w sieci wyczytać? Że można w niej spotkać wielbicieli Hitlera i Stalina, pedofili i nekrofili i maniaków wszelkiej maści?

Ale czy zgadniecie, że powyższy tekst nie powstał na forum skinheadów o sumarycznej inteligencji członków równej IQ dętki od roweru, tylko na największym w Polsce (prawie 2,5 tys. zarejestrowanych członków) forum miłośników astronomii? Dyskutują na nim o astronomii (choć, jak widzimy, nie tylko) całkiem normalni ludzie, uczniowie i studenci renomowanych uczelni, nauczyciele, pracownicy naukowi, ludzie szanowani w swoich firmach czy prowadzący własną działalność gospodarczą.

Oczywiście forum to ma moderatorów, dbających o poziom publikowanym wypowiedzi, nie mówiąc już o Radzie Forum ([tu nazwiska]), która to wszystko utrzymuje i nadzoruje.

Na tym właśnie forum zamieścił cytowaną opinię ktoś o pseudonimie Regulus. Przez dwa dni przeczytało ją kilkadziesiąt lub kilkaset osób. Wszyscy potraktowali tę wypowiedź obojętnie.

 

No i? Podoba Wam się mój Gedankenexperiment? Ja bym się po czymś takim wstydził nosić koszulkę Astro-forum.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne. Niestety również prawdziwe- podpisuję się pod tym!

? Czemu ulegasz klasycznej propagandzie jaka tutaj BBwro sieje.

Wybor gazet niby rozny ale z jednego podworka. Na pewno inteligecja mnie przewyzsza, a jak ja wykorzystuje? Szum , wrzawa i wszystko co mu nie pasi do jednego worka, a potem ta mieszanka nas uracza. Specjalnie w ten sposob robi .

W ten sposob chce pomniejszyc znaczenie tego co pisalem o wybaczaniu , milosci . W tym jest bierna sila, ale potezna . Zacznijmy wykorzystywac sile naszych mysli w przestawieniu ludzkosci na pokoj. Wystarczy aby wspolnie tak samo chciec, myslec . Ma byc pokoj na calym swiecie - tyle wystarczy myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbig, sam przecież wywlekasz jakieś bagienne tematy na łamy forum, dajesz ujście do jakiegoś chorego wywnętrzniania się ludziom, a potem z niebiańskim spokojem apelujesz o wybaczenie i miłość bliźniego, tylko, że taka freudowska metoda, już dawno poszła do lamusa we współczesnej analizie ludzkich zachowań

czemu forum traktujesz jak jakąś kozetkę u psychoterapeuty?

prowokacja to nienajlepsza metoda "leczenia świata"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze niewlasciwie odbierasz to co pisze. Nie wywlekam brudow swiata , wspolczuje tylko wszystkim co sa w takich zapetlonych, bez wyjscia sytuacjach . Pamietasz moze jak kiedys pisalem o dzieciach bylych pracownikow z PGR . Jednosti tylko zauwazyly ich tragedie , reszta wolala nie zauwazać .

Sądze, że BBwro wie co robi . Nawet w takim czyms jak nic Racheli wypowiedzial sie osmieszajac temat ale tak sprytnie aby nic nie poruszyc istotnego czy swietego zwiazanego z ta nitka co na 100% jacys ludzie uznaja. A skoro pisal to uznal za wazne osmieszyc ten temat . Inaczej jak zwykle nic by nie skrobnal.

W tych "moich" jak piszesz tematach zauwazyles jakis wklad BBwro w wyjasnienie watpliwsci co poruszam ? Ja nie . Czyta je ale nic w temat od siebie nie wnosi. Najwyzej do Ciebie na PW napisze. :blink: a czasem jeszcze w tym temacie co kwiatka znalazl zaogni . Wtedy wieksza presje wywiera Jego PW.

Gedankenexperiment BBwro mial pokazac, ze jestesmy be jako calosc bo jednostka cos niepoprawnego napisala tez w swym myslowym eksperymencie.

Jakos nie ma reakcji, ze tutaj BBwro zastosowal odpowiedzialnosc zbiorowa? A takie cos nie istnieje , ale jest skuteczne.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjaśnić: popieram zdanie Bbwro odnośnie tego cytatu. Co do całej reszty- nie osądzam, bo... za mało te topiki czytalem.

A ogólnie- nadal uważam, że każdy z nas w Hyde Parku ma prawo pisać to, co chce. Oczywiście, są pewne ramy, te ogólnie przyjęte, których przekraczać nie wolno. A jeśli okaże się, że zostaną wprowadzone obostrzenia, to uprzejmie proszę o wprowadzenie takowych też w pozostałych działach. No bo przecież niemal wszędzie trafiają się "perełki". Już wspominane przeze mnie "Dowcipy" po części są po prostu głupie, płaskie, rasistowskie, wyśmiewajace sie z pewnych grup, wychwalające przemoc itd. Ostatnio podano link do filmiku, przedstawiającego pijaną 13-latkę (tak wnioskuję z komentarzy).

Uważam, że takie "Dowcipy" robią wodę z mózgu znacznie skuteczniej, niż topiki Zbiga. Te zaś dają okazję do konfrontacji poglądów, myślenia, analizy faktów itd. Tyle, że są dla niektórych kontrowersyjne. Tak samo dla mnie jest kontrowersyjne, że tak wielu wielu forumowiczów nie ma Synt 8" na Dobsie.... czy mam sie z nich wyśmiewać??? :ha:

To już lepiej lecę nad to moje jezioro- pogoda dziś świetna... trzeba te kajaki wypozyczać :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to Rzeczpospolita, Przekrój, Polityka, Wprost, czy co tam jeszcze kto czyta

 

Co do Polityki, to w ostatnim numerze jest wywiad-rzeka Jacka Żakowskiego z Zbigniewem Brzezińskim (chyba wszyscy wiedzą kto zacz) nt obecnej polityki USA. I każdy może sprawdzić że mówi on to samo co ja w kwesti wpływania lobby żydoskiego na bliskowschodnią politykę administracji, że robili to zawsze i że teraz popychają ich do wojny z Syrią i Iranem. Tak że znalazłęm się w doborowym towarzystwie "oszołomów".

 

P.S. Chociaż za swoje gazety uważam "Gazetę Polską" i "Najwyższy czas!" to czytuję czasem komunistyczną Politykę lub Wprost, nie boję się konfrontacji poglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.