Skocz do zawartości

REGISTAX V4


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Registaxa

 

http://registax.astronomy.net/

 

piszą, że juz niedługo nowa wersja, pozwalajaca m.in. ustalać nie jeden, ale kilka punktów referencyjnych. I o to chodzi. Cor Berrevoets, autor Registaxa współpracuje z Peterem Katrniakiem z K3CCDtools nad dodaniem obróbki avików 16 bitowych. Mnie najbardziej podobał się ten przykład nowego wyostrzania:

 

http://www.lpod.org/?m=20060820

 

I to z Dobsona! Ale 18" <_<

 

Zmartwiły mnie z drugiej strony te informacje, bo ile plików mógłbym obrabiać jeszcze raz :huh:

Ale nie boję się chmur, będzie co robić :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

29 październik - będzie nowa wersja

 

Znamy datę, teraz tylko pytanie czy wielopunktowy align będzie wymagał 512 czy 5120 MB RAM.

Na stronie dodali nowe informacje o podglądzie waveleta na bierząco plus oglądanie całych dużych klatek w oknie, a fragmentu w małym okienku - zoomie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie boje o mojego lapa :)

No właśnie, co rok po zimie mam wymiany ekranów w laptoku (jak dotąd trzy, gwarancyjne). Ale parę nocy na mrozie -18 i kruszeje część przewodów dających dane na ekran. W tym roku zrobię lekką i przenośną osłonę zimową (z kartonu). A potem dla odmiany przegrzewa się w biurze czy w domu, bo muszę obrobić aviki. Najdłużej to trwa Jowisz czy księżyc, bo Mars jest mały i leci szybciej. Ale zwielokrotnienie z jednego do np. 25 punktów referencyjnych może niepokoić :unsure: Teraz jeden filmik czasem stakuję godzinę czy półtorej.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie albo ja coś źle robie ale w tym nowym Registaksie jak stosuję metodę z kilkoma punktami referencyjnymi to wychodzą jakieś dziwne artefakty w postaci lini, im więcej punktów referencyjnych tym więcej g.....a.

Czy ktoś obrabiał jakieś aviki , bo nie wiem co o tym myśleć :Boink:

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz w czasie alignowania czy jakiś punkt nie jest źle śledzony (kwadracik ucieka gdzieś po fotce). jeżeli śledzenie jest złe uzywaj wiekszych kwadracików np. 64x64 zamiast 32x32. zawsze wybieraj miejsca z wyraźnie kontrastowym szczegółem (jasnociemne)

 

ps. jezeli jakis alignin "uciekł" fotka bedzie z artefaktami, bo jest źle zestakowana. trzeba Ignore i Retry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ponawiam pytanie: może to ja coś źle robię ale za każdym razem obraz finalny wygląda jak posklejany z różnych części. Czy też macie ten problem?

Też tak miałem. Tragedia wychodzi przy opcji Resize, a w nie powiększonych fotkach prostokąt alignowania im wiekszy tym lepiej. A po prawej stronie zakładki Stack jest opcja przy Multi-point stacking options i zaznacz tam nie "fast", ale "use feather of" u mnie działa przy 20 pikselach. Nie używałem programu od 08.11, jak potrenuję i sobi przypomnę jakieś knyfy (znacie takie słowo?) to może jeszcze jakimiś uwagami sie podzielę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.