Skocz do zawartości

Próbka IC434


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

W Jodłowie zgromadziłem świetny materiał na M31. Byłem w trakcie dopieszczania finalnego zdjęcia jak mi padł dysk w laptopie i cały dorobek szlag trafił. Próbuję odzyskać dane, ale czy mi się uda to niestety loteria.

Ostały mi się na karcie dwie próbne foty Konia które przedstawiam jako ciekawostkę, co może zmodyfikowany Canon. Tylko 2 x 7min iso 800, tym razem 300d. FS-128 f6. Bez darków, flata, ustawiania ostrości na perfekt i bez guidowania.

 

2kon.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka opada... to prawda... Niebo w Jodłowie ma świetny kontrast choć seeing być wtedy akurat kupiasty. Mnie też udało się wtedy strzelić Konia, ale to tylko 2 minuty z 80ED, bo potem padły mi baterie po całej nocy strzelania w M31...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka opada... to prawda... Niebo w Jodłowie ma świetny kontrast choć seeing być wtedy akurat kupiasty. Mnie też udało się wtedy strzelić Konia, ale to tylko 2 minuty z 80ED, bo potem padły mi baterie po całej nocy strzelania w M31...

 

Pamiętasz Maciej jak było?

Na drugą noc planowaliśmy wspólnie trzaskać konia po płnocy, niestety rozpętał się wiatr że na nogach trudno było się utzymać i skończyliśmy na wizualu.

Będzie trzeba trzasnąć konia pod Poznaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz Maciej jak było?

Na drugą noc planowaliśmy wspólnie trzaskać konia po płnocy, niestety rozpętał się wiatr że na nogach trudno było się utzymać i skończyliśmy na wizualu.

Będzie trzeba trzasnąć konia pod Poznaniem.

Rzeczywiście przy dużym wietrze nie da się trzaskać konia!!! :szczerbaty:

Ale vizual też był niezły... :szczerbaty:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fota, a Waldek jak zwykle niezadowolony ;)

 

Doskonale Waldka rozumiem. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, "co by było, gdyby" (...) wysmażył tak z 10 ekspozycji (chociaż).

 

Zawsze jest jakiś problem. Astrofotografia to zajęcie wymagające dobrego planowania i perfekcyjności realizacji wszystkich kroków. Jedno niedopatrzenie i dupa. Do tego jeszcze przypadki losowe. Widać, że chyba nigdy nie udaje się dokończyć projektu tak, jakbyśmy chcieli, planowali.

 

Ja dopiero uczę się nie popełniać kretyńskich błędów, typu: brak karty w aparacie, przestawiony focus, etc. Ostatnio wszystko idealnie przygotowałem, wychłodziłem sprzęt wcześniej, trafiłem na świetne warunki, natrzaskałem masę materiału m31. I co się okazało? Pojechałem w JPG'ach :Boink: Nie wiem, jak to się stało, że nie przestawiłem. 4 godziny nocy do kosza.

 

I dlatego astrofotografia jest tak pociągająca. Przez swoje wymagania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jodłowie zgromadziłem świetny materiał na M31. Byłem w trakcie dopieszczania finalnego zdjęcia jak mi padł dysk w laptopie i cały dorobek szlag trafił. Próbuję odzyskać dane, ale czy mi się uda to niestety loteria.

Ostały mi się na karcie dwie próbne foty Konia które przedstawiam jako ciekawostkę, co może zmodyfikowany Canon. Tylko 2 x 7min iso 800, tym razem 300d. FS-128 f6. Bez darków, flata, ustawiania ostrości na perfekt i bez guidowania.

 

2kon.jpg

Fotki jak zawsze nieprzeciętne, jednak filterek lub kompresor generuje duszki z jasnych gwiazd i to podwójne. Trzeba się liczyć z retuszem w takich wypadkach. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.