Skocz do zawartości

wybuchający SWAN 25.10.2006


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Mgła warunki podmiejskie nie pozwalają na wyciągniecię maximum z tego jak kometka wystrzeliłą, może dziś uda się zrobuić coś lepszego... W trakcie sesji widzieliśmy niesamowity bolid zaczął się przed Łabędziem a skończył przy dyszlu Wielkiego Wozu - dwa rozpady, piekny żółty kolor miał chyba conajmniej -5 jasności, może ktoś jeszcze widział ?

 

C6N prime + MPCC + mod. 300D + GPD2 - guide via ETX70 - guidemaster.

14x240" ISO800 - niestety strzeliłem byka w pośpiechu - nieco krzywo założony korektor spowodował to że jedna strona leci z ostrością.....

 

 

 

1x240" - kiepskie tło i jedna ekspozycja to średnie połączenie....

 

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cudowna

fantastyczny warkocz,

też wczoraj trochę fociłem, ale efekt nieporównywalnie słabszy niż na zdjęciu papatkiego:

 

swan_na_swana_filt.jpg

bo wszystko na szybko bo kometa mi się chowała za dach sąsiada, więc montaż stanął tak jak zrzucony z pleców, zero ustawiania, ostrość ustawiana ręcznie przez wizjer, odpalanie też paluchem (Dave, pliss odeślij mi pilota :notworthy: ) więc to takie właśnie jest, jak widać

 

a żeby gwiazdki ułożyły się w takie ładne "koraliki", to poszczególne ekspozycje, oraz przerwy pomiędzy nimi, muszą być jednakowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na koniec zabaw z wczorajszym materiałem coś co lubimy najbardziej - moving pictures :)

 

http://www.astrofotografia.pl/galeria/kome...wan_flash25.htm około 1,5 MB

 

Robi wrazenie... tylko czemu kilka slabo swicacych "obiektow" porusza sie w gore jak kometa? ta sama predkoscia... co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że kometka się Wam podoba - dziś niestety mam mniej szczęścia i ze względu na pogodę nie mam szans na ponowne obfocenie komety.

 

Owe pixelki to szum - ze względu na sposób obróbki, to że kometa się przesuwa oraz dryft montażu szum delikatnie się przesuwa na zdjęciu - kierunek podobny do ruchu komety stąd takie dziwne wrażenie, że to statki kosmiczne krążące wokół komety :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mnie zaintrygowałeś, widać że warkocz się "animuje" ale dokonam próby zrobienia animka odwrotnego, ale trochę to potrwa bo już skasowałem fit-sy a niestety trochę to u mnie trwa zanim zrobi align - korelując na komete.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy byla by mozliwosc ustawienia tej animacji tak, zeby kometa stala w miejscu? chodzi mi konkretnie o to czy udalo by zaobserwowac zmiany wygladu warkocza. chodz niewiem czy czas nie jest zbyt maly na takie ekspetymenty.

 

Właśnie z powodu zarejestrowania wyraźnej dynamiki warkocza, ta animacja robi na mnie największe wrażenie. Gratuluje autorowi, bo naprawdę zasłużył na wyrazy uznania.

 

Pozdrawiam

Epizod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy byla by mozliwosc ustawienia tej animacji tak, zeby kometa stala w miejscu? chodzi mi konkretnie o to czy udalo by zaobserwowac zmiany wygladu warkocza. chodz niewiem czy czas nie jest zbyt maly na takie ekspetymenty.

 

 

no okazało się że można - wyszło coś takiego

 

1MB - plik flash

 

Co do prośby o gif-a no to raczej jednak niechętnie ze względu na objętość takiego pliku.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, serdecznie Ci zazdroszcze tej komety. Jest piękna.

 

Efekt jest tak rewelacyjny, że chyba warto będzie zrobić takich zdjęć znacznie więcej, żeby potem odtworzyć je z prędkością x2, może nawet więcej. "Podmuch wiatru" będzie bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.