Skocz do zawartości

Dylematy Krokodyla


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda, ale:

ta duża jest na EQ5 i kosztuję 4,7K - wysoka cena, co może być przyczyną jej zalegania w magazynie,

na stronach Synty.uk znalazłem 254/1200 w kolorze białym na dobsonie - praktycznie identyczna z tą 200 ale troszkę grubsza.

 

Fakt, że nie wiedziałem, że ta w FC jest niebieska. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty skąd masz McArti te wiadomosci, z fusów, nie rób niedźwiedziej przysługi Fotoclassikowi bo jak nie zejdzie im towatr to następnej dostawy nie będzie i wszyscy na tym stracimy.

Crocodile nie daj się wpuscić w "starzyznę" (wg McArtiego), zresztą to nie jest sprzęt godny takiego jak Ty konesera, no chyba że kręci Cię tiuningowanie i grzebanie przy teleskopach jak Adam Słodowy z wymianą akcesorii a nie obserwacje przez gotowy teleskop :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak Januszu. Myślę jak cholera o tym co powiedział PTL. Jeden sprzęt służy do obserwacji - refratktorek apo, a drugi - do majstrowania przy nim. :) Młoteczek, wiertarka itd.

 

Tak serio, to nie widziałem wyrobów Poruczki - podobno optycznie super, technologiczo-technicznie - epoka kamienia łupanego. Nie widziałem rownież Twoich wyrobów - i to musze nadrobić. Projekt jaki mi chodził po łowie, to zrobienie (czytaj dotiuningowanie) gotowego teleskopu. Kupienie czegoś, co ma wymiar jakiego poszukuję, ale wykonanego dość estetycznie. Ta Synta taka właśnie jest, ale przyznaję, że wiele więcej Newtonów to nie widziałem. Potem wymiana: wyciągu na coś markowego, oraz lustra na absolutny Hi-end. Dorobienie chłodzenia oraz postawienie na odpowiednio nośnym paralaktyku. I tak ma się niepowtarzalny, ale i jaościowo dobry teleskop. Ma to sens :?: , czy nie :evil: . Z ekonomicznego punktu widzenia, to oczywista bzdura, ale ile przy tym zabawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co Ciebie Croco co cię bardziej kręci czy grzebanie przy teleskopie i tiuningowanie czy obserwowanie nim, pomyśl nad tym czy masz na to wszystko czas ??? ??? ???

Nawet po dużym tiuningu zawsze to będzie najwyżej super tiuningowana Syrena a nie Mercedes :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzimy znowu do punktu wyjscia. Przegadamy 20 konstrukcji, z czego 90% bedzie albo niedostepna transportowo, albo staniesz w kolejnej kolejce od 99 roku. Po 4 dniach dyskusji, dojdziemy do wnisku, ze jednak tunig synty jest fajna rzecza, a i zabawa, satysfakcja jest tez bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emde, a nie masz gdzieś tam takiego małego Tagu z napisem "Made in..."

...na razie sprawdziłem w dowodzie - jak byk Ostrów Wlkp. - to chyba jednak nie Chiny... Uff - sprawdzę jeszcze na metce... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.