Skocz do zawartości

spam boty


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

niestety coraz częściej atakują nasze forum, mimo zabezpieczeń, rejestracji, kodów wpisywanych z obrazka potrafią sie jednak przedostać

 

dziś przed chwilą był koszmar, bo zaatakowały cztery naraz, produkując po kilka - kilkanaście postów w przypadkowych topicach, albo zakładając nowe

 

może macie jakiś pomysł, jak się ich skutecznie pozbyć?

 

p.s.

i jeszcze jedna prośba, jak zobaczycie taki post, to nie cytujcie go w odpowiedzi, bo tym sposobem sami nieświadomie rozpowszechniacie ten spam, a często prowadzi on na strony z trojanami, czy innym paskudztwem, który może być niebezpieczny dla naszych komputerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum studenckim, gdzie jestem jednym z adminów, wprowadziliśmy dość radykalne rozwiązanie - wyłączenie aktywacji userów przez maila. Teraz każdego usera musi ręcznie zatwierdzić albo odrzucić admin. Ma to tę wadę że kilka razy dziennie trzeba zaglądać do ACP, ale sprawę botów rozwiązuje skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dało by sie troszke utrudnić rejestracji mailem, nie wiem powiedzmy jakies hasełko do wpisania, czy cuś z czym by se nie poradziły boty??

 

Heh forum rośnie w siłę, co niestety przyciąga takie rzeczy...

 

 

Ps. tak wogle troche wcześniej nie zlookalem tego tematu, i na jeden post wysłałem raport... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobow jest troche choc poki co nie ma idealnych. Kody "numerkowo-obrazkowe" genaralnie bardziej utrudniaja zycie ludziom niz botom. A co do tych sposobow to:

1. Mozna zmienic nazwy skryptow odpowiedzialnych za rejestracje lub nieco zmodyfikowac jej przebieg - boty zwykle sa dostosowane do typowej konfiguracji forum.

2. Mozna do rejestracji dolozyc krotki "test na inteligencje" - zbior kilku pytan z prostymi dla czlowieka odpowiedziami np: Ktore miasto jest wieksze...., Co jest narysowane na obrazku...? itp. - boty sa ukierunkowane na rozpoznawanie cyferek, wiec reszta je powali (na razie) :)

3. Mozna takze automatycznie odrzucac pewne schematy postow, np. takie ktore zawieraja wiecej linkow zewnetrznych niz tresci - szczegolnie jesli to pierwsze posty.

 

Wiecej nie bede pisal, bo nie wierze Sumas, zebys juz tego nie znalazl w internecie :). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego pozostaje jeszcze forum pisane za pomoca zwyklych listow, ktore by byly rozsylane dalej do wszystkich userow. jak by sytuacja sie pogorszyla to zawsze a-f moze przejsc na taka wersje!! :szczerbaty:

 

jakoś nie wyobrażam sobie tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego pozostaje jeszcze forum pisane za pomoca zwyklych listow, ktore by byly rozsylane dalej do wszystkich userow.

 

Tzn takich listów ręcznie pisanych ze znaczkiem na kopercie? To byłoby coś, jestem za.

Tylko trzeba zdecydować, czy wysyłalibyśmy je do moderatora, ten by je przepisywał (zawsze możemy zrzucić się na sekretarkę) i rozsyłał wszystkim prenumeratorom, czy byłby to tzw "okólnik", czyli ja na przykład inicjuję temat, wysyłam list do następnego usera na liście, ten dopisuje swoją opinię i przesyła dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest technicznie wykonalne, ale może wystarczyłby zwykły przycisk "zgłoś spybota" umożliwiający szybkie powiadomienie administratora o zauważonym podejrzanym poście? Admin mógłby sobie wyświetlić listę takich ostrzeżeń i odpowiednio szybko zareagować (sprawdzić też inne posty użytkownika etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn takich listów ręcznie pisanych ze znaczkiem na kopercie? To byłoby coś, jestem za.

Tylko trzeba zdecydować, czy wysyłalibyśmy je do moderatora, ten by je przepisywał (zawsze możemy zrzucić się na sekretarkę) i rozsyłał wszystkim prenumeratorom, czy byłby to tzw "okólnik", czyli ja na przykład inicjuję temat, wysyłam list do następnego usera na liście, ten dopisuje swoją opinię i przesyła dalej...

tak tak koniecznie do moderatora, przecież na forum musi być prezentowany odpowiedni poziom :ha:

tylko listy słać poleconym, a najlepiej expresem, musimy przecież zachować w dalszym ciągu szybkość wymiany informacji

tylko pewnie będzie, jak zwykle, jakiś problem z załącznikami, trzeba będzie oczywiście jakieś ograniczenia wprowadzić, załącznik nie może być większy niż powiedzmy 20 kilo, żeby nam się nasza kochana polska poczta nie przedźwigała :szczerbaty:

no proszę, czy ktoś by się kiedyś spodziewał jak szybko ewoluuje internet?

chyba że to będzie powrót do korzeni?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to jest technicznie wykonalne, ale może wystarczyłby zwykły przycisk "zgłoś spybota" umożliwiający szybkie powiadomienie administratora o zauważonym podejrzanym poście? Admin mógłby sobie wyświetlić listę takich ostrzeżeń i odpowiednio szybko zareagować (sprawdzić też inne posty użytkownika etc.).

 

no to akurat nie jest chyba najlepszy pomysł,

 

wczoraj i dziś dostałem ich kilkadziesiąt w ciągu paru minut

a niema nic piękniejszego, jak jednoczesne usuwanie kilkunastu postów ze spamem, jednocześnie odganiając wyskakujące co chwilę okienka o pojawieniu się nowej wiadomości PW zgłaszających właśnie pojawienie się takiego posta :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego zamiast PW przydałaby się taka opcja bezpośrednio w engine forum. Tzn. żebyś mógł wyświetlić sobie listę wszystkich zgłoszonych postó-botów, a nie odbierać pojedyncze, często dublujące się posty na PW.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakoś te powiadomienia musiały by się pokazywać

ideałem by było, żeby za jednym kliknięciem, dało się usuwać wszystkie posty i topiki takiego bota,

a tak to niestety za każdym razem trzeba wejść do tematu gdzie są takie posty, zaznaczyć, usunąć, potwierdzić, i czy napewno, czekać na odświeżenie strony i przejść do kolejnego zadżumionego topica, to tu jest ten koszmar, bo jak taki bot wyprodukuje kilkanaście postów w ciągu jednej chwili, to usuwanie ich wszystkich zajmuje naprawdę dobre parę minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zamiast cyfer/liter czytelny obrazek typu : "Dom" "Słońce" "Księżyc" i pytanie co przedstawia ten obraz

2) Na kilku forach widziałem takie sposób, że trzeba było w losowym momencie odpowiedzieć na jakieś proste pytanie typu "Czy jesteś człowiekiem?" lub "Czy jesteś botem?"

 

Z takimi spotkałem się sposobami :)

 

 

Ps. dobrym pomysłem są też jak ktoś wspomniał proste pytania na inteligencję typu, które miasto jest większe itp..

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.