Skocz do zawartości

spam boty


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie mozna pietrzyc trudnosci eliminujac kolejne boty ale pojawia sie tez problem ludzki.

Mialo mi sie kiedys okazje administrowac wieksze forum i wiem, ze nie wszyscy rozumieja po co musza wpisywac te glupie cyferki.

Robienie dodatkowych schodkow jest odstraszajace takze dla potencjalnych forumowiczow.

Najprostsza i najskuteczniejsza metoda choc upierdliwa dla adminow to jednak aktywacja konta przez admina. :lol::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki czy dodatkowe pytania spokojnie pozwolą na załatwienie sprawy botów. Admin ma inną robotę więc jesli nie jest w 100% niezbędny przy rejestracji to dajmy mu spokój.

 

A jak ktoś jest tak leniwy że mu sie nie chce wykazać szczyptą inteligencji podczas rejestracji to przykro mi bardzo.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu jest adminów na forum, ale jeśli miała by być np. aktywacja konta przez admina, może warto by zwiększyć ich liczbę i dodać specjalność "Aktywacja kont" żeby osoba się nie znudziła czekaniem.

 

Innym sposobem jest jeszcze, wysyłanie mejla z kodem aktywacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego pozostaje jeszcze forum pisane za pomoca zwyklych listow, ktore by byly rozsylane dalej do wszystkich userow. jak by sytuacja sie pogorszyla to zawsze a-f moze przejsc na taka wersje!! :szczerbaty:

 

Chyba kolega zapomniał o podstawowym problemie w takim systemie który zwie się ULOTKI REKLAMOWE :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, ale czy to nie ten sam użytkownik co wtedy? Dlaczego jego konto nie zostało zablokowane?

 

Conajmniej 7 wątków :|

 

Gdybym mógł to już bym je dawno usunął :P

 

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...sult_type=posts

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...ult_type=topics

 

Sporo tego naspamował :|

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff ,ale było sprzątania. :angry:

 

ps.

Dlatego każdy nowy użytkownik którego czas lokalny różni się od naszego ma na wstepie ode mnie bana.

Chyba że dał avatarka lub napisał coś o sobie.

Ale widać że w nocy sa bezkarne.

 

Trochę złe posunięcie z tymi banami. Jeżeli ktoś np mieszka w Anglii i założy sobie u Nas konto i nie zdąży uzupełnić profilu, to dostanie bana? Proponuję zagadać z chłopakami z Joombla, oni najlepiej wiedzą, jak radzić sobie ze spamem na forach internetowych. W jeden dzień poradzili sobie z forum TP SA, które zostało zaatakowane przez roboty sieciowe. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę złe posunięcie z tymi banami. Jeżeli ktoś np mieszka w Anglii i założy sobie u Nas konto i nie zdąży uzupełnić profilu, to dostanie bana? Proponuję zagadać z chłopakami z Joombla, oni najlepiej wiedzą, jak radzić sobie ze spamem na forach internetowych. W jeden dzień poradzili sobie z forum TP SA, które zostało zaatakowane przez roboty sieciowe. :Beer:

Trudno.

Ale będzie mniej spamu.

W ostatnim miesiącu zarejestrowało się kilkuset botów.

I mamy pozwolić na spam?

W procesie rejestracji jest opisane więc jeśli umie po polsku nie widzę problemów by napisać np. skąd się jest.

 

ps.

A gdzie są te chłopaki. :D bo nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.