Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

To ja juz nie rozumiem,co maja znaczyc te przykladowe T-3h?I do tego moment startu jest wyznaczony?

A jak bedzie T-2h a przerwa potrwa 3 h to co wtedy..?

Godzina startu to 01:38 :szczerbaty: A co do wyjaśnienia przebiegu odliczania to posłużę się ciekawostką ze strony NASA:

 

Did you know?

If the countdown clock reads T-26 hours and counting, that doesn't mean the space shuttle will launch in 26 hours. During every space shuttle countdown, there are several times when the clock is temporarily stopped. These periods are called "built-in holds," and they vary in length from as little as 9 minutes to as long as several hours. For this reason, hold times must be taken into consideration when watching the countdown clock.

 

The space shuttle team uses built-in holds to synchronize with other countdown clocks, monitor weather events, make final adjustments to the launch time, and check all systems before proceeding.

 

During the countdown the liquid oxygen vent on the external tank is opened to allow the super-cold liquid oxygen to boil off, thus preventing over pressurization while the tank remains near its full level.

 

Once the space shuttle's on board computers start their terminal launch sequence, any problem after that point will require calling a "hold" and the countdown recycled to T minus 20 minutes.

 

Nie wiem dlaczego tak dużo ludzi tego nie rozumie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie pogadać być w 100% na żywo z aktualnościami i pogadać, to zapraszam na IRCa na kanał #orbiterpl na kanale orbiterirc.no-ip.com - zawsze zbiera się tam grupka po 5 osób z Polskiego Forum Orbitera, przyjdźcie bo jak będzie sporo osób to będzie fajnie :banan:
To ja zapraszam na "stary" #astropl na IRCnecie. prawie zawsze jest kilka(nascie) osob :)

Wszystko o IRCu

Dla "nieobeznanych" z IRCem - zapraszam na bramke www-IRC:

http://www.astrofizyka.info/inne/irc/irc.php

 

EDIT

Kanal ma dluga tradycje, istnieje juz od 1999 roku ;-)

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina startu to 01:38 :szczerbaty: A co do wyjaśnienia przebiegu odliczania to posłużę się ciekawostką ze strony NASA:

Nie wiem dlaczego tak dużo ludzi tego nie rozumie :szczerbaty:

 

Bo to po amerykansku.....

Zrozumialem tak,ze przerwy sa jak by to powiedziec wliczone..

Oj oj,mozliwe tylko w Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o się kurde tłok zrobił nagle :blink: :

"10 Użytkowników czyta ten temat"

nie pchać się tak, bo zasłaniacie i nic nie widzę :szczerbaty:

Spokojna głowa :D . Podczas zaćmienia Księżyca jednocześnie userów w jednym topicu było kilkadziesiąt :D , bo nikt (no prawie nikt) nie miał pogody. 10 dla wahadłowca to mało :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa :D . Podczas zaćmienia Księżyca jednocześnie userów w jednym topicu było kilkadziesiąt :D , bo nikt (no prawie nikt) nie miał pogody. 10 dla wahadłowca to mało :D .

hyh..

10 osób to było, gdy wcześniej pisałem... :D

teraz jest już 16 i prawie nic nie widzę :szczerbaty:

 

coś mi te relacje z nasa tv nie chodzą... pewnie kwestia linuxa :angry:

muszę się więc opierać na relacjach kolegów... więc NIE ZASŁANIAĆ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w "wersji tekstowej" i w oryginale możesz "oglądać" też tu: http://spaceflightnow.com/shuttle/sts117/status.html

 

T-90, nic sie jak dotąd nie popsiuło, pogodę mają "akceptowalną"

więc są wielkie szanse na start

 

 

teraz sprawdzają "pagiery" czy działa im komunikacja :szczerbaty:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca jest to jedyny sposob na linuksa. ja z powodzeniem ogladam na mplayerze wersje dla windows media playera ;)

 

jeszcze pytanko natury technicznej. nad polska przeleci wahadlowiec i odrzucony ET. kiedy ET zaczyna sie palic w atmosferze. jest szansa, ze trafi akurat nad nami i bedziemy mogli cos zobaczyc mimo cienia?

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-1 hour 15 minutes and counting. Następna przerwa: T-20 minutes.

 

nie do konca jest to jedyny sposob na linuksa. ja z powodzeniem ogladam na mplayerze wersje dla windows media playera ;)

 

jeszcze pytanko natury technicznej. nad polska przeleci wahadlowiec i odrzucony ET. kiedy ET zaczyna sie palic w atmosferze. jest szansa, ze trafi akurat nad nami i bedziemy mogli cos zobaczyc mimo cienia?

NIE - przecież trajektoria ET jest obliczona :szczerbaty: Wejdzie w atmosferę nad pacyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.