Jump to content

Do przedsiębiorców - spierd... póki czas!


Adam_Jesion
 Share

Recommended Posts

Powoli zaczyna mi brakować już siły na dalszą działalność w tym kraju. Ostatnio ja także miałem "przyjemność" poczuć skuteczność działania US - niestety, jak to zwykle bywa - mało sprawiedliwie.

 

Dzisiaj dobiłem się jeszcze ciekawym artykułem. Polecam szczególnie prowadzącym własne firmy:

 

http://polityka.onet.pl/162,1131381,1,RA,artykul.html

Link to comment
Share on other sites

To straszne , urzędasy potrafią zniszczyć każdą inicjatywę . Jeszcze do tego dostają dolę 20 % . Ja nawet takiej marży handlowej nie stosuję . (no prawie ) . Moja mama mówiła kiedyś że pokorne ciele dwie matki ssie . Trzeba dać do URZĘDU swoje i robić swoje . I będzie spokój .

Link to comment
Share on other sites

Niestety Mirku w ostatnim roku tylko około 20% skarg do Naczelnego Sądu Administracyjnego było uwzględnionych, aczkolwiek w sprawach podatkowych to może być nieco więcej. Niestety przepisy podatkowe dość dobrze zabezpieczają fiskusa i w tym jest problem. Inny to całkowita rozbieżność poglądów sądów na tę samą sprawę w zależności od tzw. ośrodka zamiejscowego. W niketórych bowiem sprawach opartych o tą samą podstawę faktyczną i prawną np. Wrocław i Kraków wydają całkoiwcie odmienne orzeczenia. Ale oczywiście jeśli suma jest duża warto się odwołać, tylko trzeba po pierwsze wynająć specjalistę od podatków, po drugie warto zlecić opinię renomowanej Kancelarii w sprawach podatkowych.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na razie na normalnej drodze wyjasniania. Kwota jest na tyle mala, ze nie oplaca sie robic tyle zachodu, bo wiecej mnie bedzie kosztowal czas, ktory bede musial poswiecic na zalatwianie tego...

 

Dlaczego ? Niech urzędnicy zapracują na to swoją 20 % -ową dole

:-))) Ja bym jeszcze posłał 10 bzdurnych pism o wyjasnienia pisemne jakiś pierdół ;) ( oczywiscie także ponaglenia jakby zwlekali z odpowiedzią w przepisowym terminie :)) )

Link to comment
Share on other sites

W sądzie administracyjnym naczelnym to byc może jest to 20% ale ile odwołań było pozytywnych w Izbach Skarbowych które są pierwszą instancją odwoławczą  dla decyzji US. Odwołanie mojej firmy do IS przyniosło efekt pozytywny.

 

:shock: we Wrocławiu to się nie zdarza. Mają jakąś instrukcję z Ministerstwa Finansów, żeby nie uwzględniać żadnych odwołań.

Link to comment
Share on other sites

Nieco sprostuję: liczba werdyktów NSA na korzyœc podatników przekracza 60% (sprawy "podatkowe" (jeszcze kilka lat temu było zdecydowanie mniej różowo). Pierdolnik w przepisach jest taki, że obserwuję nawet kuriozalne sytuacje, gdzie US podaje błędne interpretacje przepisów sygnowane przez...naczelnika!.

Komplikacja przepisów podatkowych jest taka, że przeciętny urzędnik zaczyna sie w tym gubić. Poza tym tzw. przeciętny urzędnik raczej mało wie, zarabiajšc kilkaset zlotych nie ruszy dupy aby się doinformować. Poza tym nie odpowiada za swoje decyzje, czyli pełny hajlajf.

 

Dla doradców podatkowych i prawników to raj (im gorzej tym lepiej :wink: ), dla małych przedsiębiorców-koszmarek. Zresztš urzędy ršbiš małych - duże firmy majš specjalizowane komórki prawne, tam niewiele urzędasy mogš wymodzić.

 

Jeœli macie kłopoty nie bójcie się procedur izba sk.-NSA (Izba z reguły utrzymuje w mocy decyzje US). Duże szanse na pozytywne wyniki.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.