Skocz do zawartości

Do przedsiębiorców - spierd... póki czas!


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczyna mi brakować już siły na dalszą działalność w tym kraju. Ostatnio ja także miałem "przyjemność" poczuć skuteczność działania US - niestety, jak to zwykle bywa - mało sprawiedliwie.

 

Dzisiaj dobiłem się jeszcze ciekawym artykułem. Polecam szczególnie prowadzącym własne firmy:

 

http://polityka.onet.pl/162,1131381,1,RA,artykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne , urzędasy potrafią zniszczyć każdą inicjatywę . Jeszcze do tego dostają dolę 20 % . Ja nawet takiej marży handlowej nie stosuję . (no prawie ) . Moja mama mówiła kiedyś że pokorne ciele dwie matki ssie . Trzeba dać do URZĘDU swoje i robić swoje . I będzie spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mirku w ostatnim roku tylko około 20% skarg do Naczelnego Sądu Administracyjnego było uwzględnionych, aczkolwiek w sprawach podatkowych to może być nieco więcej. Niestety przepisy podatkowe dość dobrze zabezpieczają fiskusa i w tym jest problem. Inny to całkowita rozbieżność poglądów sądów na tę samą sprawę w zależności od tzw. ośrodka zamiejscowego. W niketórych bowiem sprawach opartych o tą samą podstawę faktyczną i prawną np. Wrocław i Kraków wydają całkoiwcie odmienne orzeczenia. Ale oczywiście jeśli suma jest duża warto się odwołać, tylko trzeba po pierwsze wynająć specjalistę od podatków, po drugie warto zlecić opinię renomowanej Kancelarii w sprawach podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie na normalnej drodze wyjasniania. Kwota jest na tyle mala, ze nie oplaca sie robic tyle zachodu, bo wiecej mnie bedzie kosztowal czas, ktory bede musial poswiecic na zalatwianie tego...

 

Dlaczego ? Niech urzędnicy zapracują na to swoją 20 % -ową dole

:-))) Ja bym jeszcze posłał 10 bzdurnych pism o wyjasnienia pisemne jakiś pierdół ;) ( oczywiscie także ponaglenia jakby zwlekali z odpowiedzią w przepisowym terminie :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sądzie administracyjnym naczelnym to byc może jest to 20% ale ile odwołań było pozytywnych w Izbach Skarbowych które są pierwszą instancją odwoławczą  dla decyzji US. Odwołanie mojej firmy do IS przyniosło efekt pozytywny.

 

:shock: we Wrocławiu to się nie zdarza. Mają jakąś instrukcję z Ministerstwa Finansów, żeby nie uwzględniać żadnych odwołań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco sprostuję: liczba werdyktów NSA na korzyœc podatników przekracza 60% (sprawy "podatkowe" (jeszcze kilka lat temu było zdecydowanie mniej różowo). Pierdolnik w przepisach jest taki, że obserwuję nawet kuriozalne sytuacje, gdzie US podaje błędne interpretacje przepisów sygnowane przez...naczelnika!.

Komplikacja przepisów podatkowych jest taka, że przeciętny urzędnik zaczyna sie w tym gubić. Poza tym tzw. przeciętny urzędnik raczej mało wie, zarabiajšc kilkaset zlotych nie ruszy dupy aby się doinformować. Poza tym nie odpowiada za swoje decyzje, czyli pełny hajlajf.

 

Dla doradców podatkowych i prawników to raj (im gorzej tym lepiej :wink: ), dla małych przedsiębiorców-koszmarek. Zresztš urzędy ršbiš małych - duże firmy majš specjalizowane komórki prawne, tam niewiele urzędasy mogš wymodzić.

 

Jeœli macie kłopoty nie bójcie się procedur izba sk.-NSA (Izba z reguły utrzymuje w mocy decyzje US). Duże szanse na pozytywne wyniki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.