Skocz do zawartości

Spiderman pilnie potrzebny!


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wczoraj ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem kilkadziesiąt pajączków doskonale bawiących się na moim sprzęcie do astrofotografii. Siedziały na teleskopie, szukaczu i nawet na kamerze. Cóż za bezczelność!

Wszystko oplotły gęstą pajeczyną.

Po pierwsze boję się o kamerę. Usiądzie taki na czipie i co? Zrobi tam siku-kupkę i co ja pocznę?

Po drugie.... bardzo nie lubię pajęczaków. Nie robią na mnie żadnego wrażenia wszelkiej maści"robale"- na dowód dołączam moje zdjęcie sam na sam z krocionogiem- ale pająków nie lubię. Taka mini arachnofobia :Boink:

Spędziłem sporo czasu czyszcząc cały sprzęt. Oprócz tego miałem cały czas wizję, jak nagle pojawi się gdzieś mamusia tych pajączków. Bardzo plastycznie wyobraziłem to sobie sciągając dekiel z TOA - taka wielkości dłoni tarantulla siedząca na obiektywie :D

 

Jest jakaś sprawdzona metoda na to, żeby je odstraszyć?

 

Bo kartki z napisem "Pająkom wstęp wzbroniony" chyba nic nie dadzą.

01.jpg

IMG_6597_mini.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wczoraj z równie wielkim przerażeniem "odkryłem" pajączka u mnie w tubusie. Na szczęście łobuziak zdążył tylko pospacerować po wewnętrznej stronie tubusa, pozostawiając za sobą błyszczącą się nić. Szkód na optyce nie stwierdziłem.

I teraz sam mam zagwozdkę co robić, żeby ustrzec się tego typu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje ze masz obserwatorium/stale miejsce pozostawiania scopa. Taka ilosc pajakow sugerowalaby jakies gniazdo w poblizu.

 

Jezeli chodzi o owady to sa kredy nasaczane jakims specyfikiem - u chinczykow kupisz na targu, ktorymi smarujesz np. listwy w domu gdy wlaza Ci mrowki :P po paru dniach owady sie wynosza i nie wracaja dluuugo.

 

Sa tez roznego rodzaju stojace kratki z podobym dzialaniem (w kwiaciarniach albo ogrodniczych mozna czasem kupic) - praktycznie pomieszczenie 5mx5m obejmuja i wszystko sie wynosi.

 

Muchozol ma krotkie dzialanie i raczej sluzy do zabijania a nie odstraszania na dluzej

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią na mnie żadnego wrażenia wszelkiej maści"robale"- na dowód dołączam moje zdjęcie sam na sam z krocionogiem- ale pająków nie lubię. Taka mini arachnofobia :Boink:

 

A czy krocionogi nie są jadowite? :blink: Ja mam raczej krocionogofobie, ale pająków się mniej boję, tym bardziej takich milutkich jak u ciebie na zdjęciu. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do pajakow nic nie mam, jezeli nie chodza po moim domu, ale nawet jezeli to staram sie nie zabijac a wyrzucam na dwor delikatnie na kawalku papieru czy cos. :) ale ogolnie to mam lekka arachnofobie :P

chociaz bylem na wystawie pajakow i wezy, no i powiem ze niezle przeyzycie jak na ciebie patrzy taka tarantula :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pająków to prawie przed chwilą dostałem zawału. W piwnicy na takie coś natrafiłem:

img5028ui1.jpg

Bleeeee ale ja się takim czymś brzyde, fuuj.Po chwili namysłu unicestwiłem go :szczerbaty:

Ogólnie to nie lubię robalów itp. Unikam te stworzenia szerokim łukiem.

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za porady.

Wygląda na to, że bezwzględny Homo sapiens zwyciężył i przy pomocy pędzelka wytępił pajączki.

Albo... znalazły sobie schronienie w miejscu, o którym nie wiem i pewnego dnia wybiegną z niego, odgryzą mi głowę i będzie spokój:)

 

Pozdrawiam

 

Tiamat

 

PS Krocionogi chyba nie są jadowite. Przynajmniej nie były wobec mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Krocionogi chyba nie są jadowite. Przynajmniej nie były wobec mnie :)

 

Krocionogi chyba nie są jadowite, inaczej sprawa się ma z wijami. Niektóre są jak np. Skolopendra zamieszkująca Afrykę, Azje i obie Ameryki. Dochodzi do 30cm długości a jej ukąszenie może być niebezpieczne.

 

http://www.zelvy.cz/bulharsko2003/101_skolopendra.jpg

 

pozdro

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.