Skocz do zawartości

No i zamówiłem teleskop..


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zaczekajmy,zaczekajmy z gratulacjami,bo tak naprawde to bedzie moj pierwszy kontakt z C11 i do tego Chinskim.Najpierw chce miec pewnosc,ze optyka bedzie dobra.Wyszedlem z zalozenia,ze SC powinien dac obrazy lepsze niz Newton,a gorsze niz MC chocby zblizonych rozmiarow.Porownanie gabarytow SC i Newtona wypada troszke na kozysc tego pierwszego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, dałeś komuś zarobić na chleb, przecież nie sprzedał ze stratą, a ty nie ukradłeś.

 

Jestem przekonany ze dalem na ryz... :rolleyes:

 

Tak napisales o czekaniu na fotki Marsa,jakbys sam nie szykowal swojej kolubryny..

 

A wlasnie,moglbys cos napisac o jakosci optyki w Twojej betoniarce?

Nie chodzi mi o badania laboratoryjne(chyba ze masz wyniki),ale o to czy nie masz zadnych skaz na zwierciadlach(wtornym) i czy rozklad jasnosci w rozogniskowanych gwiazdach jest rownomierny?Te podstawowe dane powinny uspokoic posiadacza sprzetu,az do momentu prob fotograficznych.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w naszej ojczyźnie tak trudno spełniać marzenia, niektórym się udaje ale ilu ich jest i w jaki sposób to zrobili ?

Jak to mój ojciec powtarza- patrz zawsze na tych którzy nie mają nawet tego co ty i ciesz się z tego co masz bo inaczej pogoń za nieosiągalnym cię zgubi :Salut:

No piękne motto!!!

 

Gratulacje dla Hanysiaka. Czekamy na szybką recenzję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostawa teleskopu odwlecze sie w czasie,mial byc w Polsce do konca tego tygodnia,ale dowiedzialem sie wlasnie,ze nie dojedzie.To sie nawet dobrze sklada,bo w sobote wyjezdzam na dwa tygodnie i nie mialbym czasu obadac sprzetu,chocby pobieznie.Miejmy nadzieje,ze zaraz po powrocie bede mogl cieszyc sie nowym nabytkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dostalem w piatek wiadomosc,ze moj teleskop jest juz w w siedzibie Delta Optical i czeka na wysylke do Fromborka:)

Niewiele sie dzieje w tym watku,bo jestem jeszcze za granica,ale chce,aby w przyszlosci watek zawieral recenzje mojego teleskopu C11, z naciskiem na jego zastosowanie do obserwacji i fotografowania planet.Posiadam(tak uwazam)bardzo dobry teleskop do porownania,zbudowany w konkurencyjnym pod kilkoma wzgledami systemie optycznym Maksutowa tj. MCT180/1800 Santel.Tym czasem,musze uzbroic sie w cierpliwosc i wytrzymac jeszcze tydzien,ktory dzieli mnie od powrotu do domu,a nie da sie ukryc,ze przez ostatnie upalne dni,a szczegolniej noce, marze juz tylko o mojej nowej tubie,jej blyszczacej plycie Schmidta,jej czarnym wykonczeniu,o podkreslonym pomaranczowa kredka napisie Celestron.Chcialbym juz moc ja objac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem w piatek wiadomosc,ze moj teleskop jest juz w w siedzibie Delta Optical i czeka na wysylke do Fromborka:)

Niewiele sie dzieje w tym watku,bo jestem jeszcze za granica,ale chce,aby w przyszlosci watek zawieral recenzje mojego teleskopu C11, z naciskiem na jego zastosowanie do obserwacji i fotografowania planet.Posiadam(tak uwazam)bardzo dobry teleskop do porownania,zbudowany w konkurencyjnym pod kilkoma wzgledami systemie optycznym Maksutowa tj. MCT180/1800 Santel.Tym czasem,musze uzbroic sie w cierpliwosc i wytrzymac jeszcze tydzien,ktory dzieli mnie od powrotu do domu,a nie da sie ukryc,ze przez ostatnie upalne dni,a szczegolniej noce, marze juz tylko o mojej nowej tubie,jej blyszczacej plycie Schmidta,jej czarnym wykonczeniu,o podkreslonym pomaranczowa kredka napisie Celestron.Chcialbym juz moc ja objac.....

 

Romantycznie sie zrobilo na koniec :D

 

Pozdro..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cztery dni pracy...ufff!Dobrze ze chociaz upaly zelzaly.

 

Brahi,to nie romantyzm,to juz prawie hardcore.... :D

 

Adam,jak to bedzie z planetami i Ksiezycem,widzianym przez ten teleskop,dopiero sie okaze.Na uwage zasluguje fakt,ze posluguje sie nim m.in. D.Peach,choc w duzo lepszych od naszych warunkach atmosferycznych.Troche obawiam sie tej "legendarnej" jakosci chinskiej,ale przeciez apochromaty tez przyjezdzaja z Chin i jest z nimi chyba calkiem dobrze.Grunt to nie trafic na felerny egzemplarz.Dobrze ze mamy lato,to jest jakas nadzieja na w miare szybkie testy,bo jak kupowalem mojego Santela,to na goraco pstryknalem jedno zdjecie uciekajacemu Marsowi,a po tem musialem czekac 2 miesiace na pogode...

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem w piatek wiadomosc,ze moj teleskop jest juz w w siedzibie Delta Optical i czeka na wysylke do Fromborka:)

Niewiele sie dzieje w tym watku,bo jestem jeszcze za granica,ale chce,aby w przyszlosci watek zawieral recenzje mojego teleskopu C11, z naciskiem na jego zastosowanie do obserwacji i fotografowania planet.Posiadam(tak uwazam)bardzo dobry teleskop do porownania,zbudowany w konkurencyjnym pod kilkoma wzgledami systemie optycznym Maksutowa tj. MCT180/1800 Santel.Tym czasem,musze uzbroic sie w cierpliwosc i wytrzymac jeszcze tydzien,ktory dzieli mnie od powrotu do domu,a nie da sie ukryc,ze przez ostatnie upalne dni,a szczegolniej noce, marze juz tylko o mojej nowej tubie,jej blyszczacej plycie Schmidta,jej czarnym wykonczeniu,o podkreslonym pomaranczowa kredka napisie Celestron.Chcialbym juz moc ja objac.....

 

No nie, to prawdziwa miłość na odległość :szczerbaty:

Trudno się dziwić :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem w DO 11" Celestrona. Piękna bestia! Do jasnych obiektów - marzenie (planety, księżyc).

 

ja się cieszę że Hanyś odwali nie jedną plamkę swoim nowym my preciousssssssssssss :banan:

 

Hanysiak - czekamy na first lajty z tego cuda ... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w naszej ojczyźnie tak trudno spełniać marzenia, niektórym się udaje ale ilu ich jest i w jaki sposób to zrobili ?

Jak to mój ojciec powtarza- patrz zawsze na tych którzy nie mają nawet tego co ty i ciesz się z tego co masz bo inaczej pogoń za nieosiągalnym cię zgubi

 

 

No piękne motto!!!

 

Gratulacje dla Hanysiaka. Czekamy na szybką recenzję!

 

No ja uważam, że wcale jedno nie wyklucza drugiego. W życiu trzeba marzyć, to marzenia są głównym motorem rozwoju. Ja nie miałbym nic, gdybym w życiu stosował metodę pierwszą (z tego zdania).

 

I dlaczego od razu "nieosiągalnym"? Nie można tak zakładać... Wszystko jest osiągalne, a jeżeli mamy zdrowy rozsądek, marzenia, siłę w dążeniu do celu - to naprawdę, wszystko można zrobić.

 

Pasja daję energię do życia. Praktyka pokazuje, że osoby realizujące swoją pasję lepiej i efektywniej funkcjonują na rynku pracy - czyli lepiej pracuję (zakładam, że nie mają mega szczęścia i nie żyją ze swojej pasji). To tylko kwestia czasu, jak pracodawcy zaczną interesować się "naszymi" pasjami w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Pasje dowodzą o osobowości, a ona jest NAJWAŻNIEJSZA. Reszty można się nauczyć.

 

Nasz optymizm i dobre samopoczucie jest droższe o pieniędzy. Nie mówiąc o realizacji marzeń.

 

A to wszystko co piszę, nie musi wcale zaprzeczać teorii: "patrz zawsze na tych którzy nie mają nawet tego co ty". Bo ja nie mówię o ślepym i głupim konsumowaniu wszystkiego, co "się rusza".

 

Ja powiem nawet, że wszystko co w życiu mi się udało, to tylko i wyłącznie dzięki pasjom. Może to truizm, ale...

 

Zdaję sobie sprawę, że czasami proza życia daje tak w kość, że optymizm jest wyzwaniem, jak lot do innej galaktyki. Ale nie można gnuśnieć w takim podejściu do życia, bo zwyczajnie, jest ono za krótkie. Trzeba coś robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cztery dni pracy...ufff!Dobrze ze chociaz upaly zelzaly.

 

Brahi,to nie romantyzm,to juz prawie hardcore.... :D

 

Adam,jak to bedzie z planetami i Ksiezycem,widzianym przez ten teleskop,dopiero sie okaze.Na uwage zasluguje fakt,ze posluguje sie nim m.in. D.Peach,choc w duzo lepszych od naszych warunkach atmosferycznych.Troche obawiam sie tej "legendarnej" jakosci chinskiej,ale przeciez apochromaty tez przyjezdzaja z Chin i jest z nimi chyba calkiem dobrze.Grunt to nie trafic na felerny egzemplarz.Dobrze ze mamy lato,to jest jakas nadzieja na w miare szybkie testy,bo jak kupowalem mojego Santela,to na goraco pstryknalem jedno zdjecie uciekajacemu Marsowi,a po tem musialem czekac 2 miesiace na pogode...

 

Nie marudź. Będzie doskonale. To że on z Chin to nie ma żadnego znaczenia. Jak będziesz miał pecha, to sprzęt wymienią i tyle.

 

Kiedy go dokładnie odbierasz? Prosimy o zdjęcia z rozpakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostalem maila,ze teleskop zostal dzis wyslany z siedziby DO,wiec spodziewam sie go jutro.Moze mi nie wierzycie,ale napiecie rosnie...

 

Kurcze rozpedzilem sie i juz jestem w nieswoim watku ze swoim teleskopem:)

 

Dziekuje Wielkiemu Bratu...;)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozkrecamy watek....

 

Teleskop jest juz w pobliskim Braniewie(10km od Fromborka),to iformacja bezposrednio od kuriera,tylko ze zejdzie mu tam jeszcze 3 godziny.

 

Niebo sie przeciera,cos mi sie tu nie zgadza... :rolleyes:

 

T- 177 min.

 

Ps.

Counting..

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.