Skocz do zawartości

No i zamówiłem teleskop..


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zaczynam relacje,od czasy do czasu dokrecajac to i owo...

 

 

No wiec,jak co niektorzy wiedza...na przesylke czekalem od rana,zupelnie nierozsadnie,ale niewiele moglem na to poradzic :D

Po duzych staraniach,dodzwonilem sie do kuriera wiozacego moj teleskop i uzyskalem potwierdzenie ze przesylka dotrze do mnie dzisiaj.Troche mnie to uspokoilo.Czekajac,spogladalem na niebo,tu wszystko zapowiadalo przyjazd teleskopu..

 

C111.jpg

 

 

Wreszcie kolo 15:30 zadzwonil kurier i oznajmil rychle swoje przybycie.

Byla to biala furgonetka,biala jak moj teleskop...

 

C11.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlozeniu dwoch elektronicznych podpisow bardzo drzacymi rekoma,zabraem sie,z pomoca brata,do przeniesienia paczek na trawnik przed domem,a nastepnie do rozpakowywania ich.

 

C11_001.jpg

C11_002.jpg

C11_004.jpg

C11_005.jpg

C11_006.jpg

 

Pierwszy rzut oka na zawartosc kartonu z teleskopem

 

C11_008.jpg

C11_009.jpg

C11_010.jpg

C11_011.jpg

C11_012.jpg

C11_013.jpg

 

Nastepnie nastapilo zerwanie pieczeci z pudla zawierajacego maszyne losuja...monataz:)

 

C11_015.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracamy... Prosze Państwa co tu się dzieje, oj co tu się dzieje...

taaaa ekhm... przepraszam a właściwie co tu się dzieje Panie Maćku? :huh:

 

i wracamy do naszej relacji...

halo halo Mietku...

halo halo Franku...

czy słyszysz mnie dobrze?...

ok, zaczynamy... :szczerbaty:

Jak widać pudełka sa piękne, bardzo piękne

nasz zawodnik dzielnie sie z nimi mocuje...

i wyciąga jakies rury.

Skręca, skleja, kombinuje... lekko zezem podpatruje...

do instrukcji oczywiście. :ha:

 

A oto i przed nami jest ostateczny efekt... :blink::blink::blink:

 

Hany nie mówiłeś, że Ty taki fajny blond sprzęt na tym montażu posadzisz...

Czy to w ramach rabatu dodali? Czy wersje męskie też są?

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C11_064.jpg

C11_065.jpg

C11_067.jpg

 

 

Dzienne,zgrubne ogledziny ujawnily dwa czyste,niczym nieskazone lustra,podokrecane wszystkie mozliwe srubki.

Szukacz jest wspanialy- optyka,jednak nie mialem do tej pory doczynienia z pozycjonowaniem 3śrubowym,zobaczymy jak to bedzie chodzic.

Teleskop jest poprostu piekny.Prosty w stylu,piekny.

Juz obserwacje dzienne,ktore mam za soba, pokazaly ze montaz CG5 to absolutne minimum dla tej tuby,wlasciwszym byloby stwierdzenie,ze narazie nie mam pieniedzy na nic stabilniejszego.

Rzecz wazna,choc spodziewalem sie jej od zawsze,bo nie trafilem dotad na doniesienia o braku tego problemu,mianowicie wystepowanie tzw. mirror shift. Jest i w moim teleskopie,z latwoscia zauwazalny przy powiekszeniu 180x. No ale i na to sa lekarstwa.Najwazniejsza rzecza teraz bedzie motofokus,bo dotykanie tego zestawu w czasie obserwacji w duzej skali,bedzie irytujace.Poki co,nic mie nie zaskoczylo negatywnie,bo nosnosci montazu, jak i mirror shiftu sie poprostu spodziewalem.

Na ten moment,jestem bardzo zadowolony z zakupu i tak podekscytowany,ze niemal zapomnialem,iz z teleskopem przyjechal do mnie filtr Tele Vue,ktory byl sprawca 7% rabatu na teleskop:)

Na testy gwiazdowe teleskopu,musze poczekac,bo jest maloprawdopodobne,zeby pierwsza pogodna noc,przyniosla dostatecznie dobry seeing,zebym mogl cos wiecej powiedziec na temat optyki mojego C11.Jestem dobrej mysli,bo obrazy ziemskie wypadaja dobrze.

Narazie tyle,ide zerknac przez teleskop:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwy miłosnik astrosprzetu. Założę się ze rano pójdzie z nim do łóżka. :Beer:

 

Już mam faworyta na zdjęcie na 1-szą stronę... Jakby widział siebie z syntą....

 

To się nazywa prawdziwa SZAJBA! Kocham to forum!

 

 

dobrej zabawy...

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wątek, i mimo że się komplietnie nie znamy niezmiernie się cieszę razem z tobą z tak fajnego zakupu!! Po ostatnich tygodniach fala mojego optymizmu mocno spadła, ale kiedy oglądam fotki z twojej relacji robi się odrazu dużo lepiej :) Pozdrawiam i życzę jak najszybciej udanej pogody i miłych obserwacji! :Beer:

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem juz po pierwszym swietle.Tylu komet na raz jeszcze w zyciu nie widzialem.Krotko mowiac teleskop wymaga kolimacji,ktorej dzis przeprowadzic nie moglem,bo

 

1. Nie mam zamontowanego silnika do prowadzenia.

2 Wyciagnalem nogi statywu na maksa i byly duze drgania.

3 Kiwanie sie lustra,jest naprawde duze,do tego stopnia,ze obraz rozogniskowanej gwiazdy,uwidaczniajacy brak kolimacji,po przejsciu teleskopu przez "poludnik",zmienial sie mocno,tzn. jak cieniowi LW bylo blizej do lewego brzegu rozogniskowanej gwiazdy,tak po przejsciu przez "poludnik",bylo mu blizej do prawego brzegu.Zachodzi watpliwosc,czy w tej sytuacji kolimacja jest wogole mozliwa.

 

Tyle na dzis.Jak bedzie pogoda,to moze jutro wezme sie za kolimowanie.

 

Ps.

Mam nadzieje,ze ci co pomdleli,czuja sie juz dobrze... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.