Skocz do zawartości

Nowy dział na forum - Praktyczne Warsztaty Elektroniczne ?


Gość leszekjed

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł polegający na stworzeniu na forum działu warsztatów praktycznych z elektroniki. Chciałem dopisać w tytule skrót PWE ale nie zmieściło się. Jako, że mam jako takie doświadczenie w elektronice mógłbym prowadzić coś na kształt poradnika z praktycznym wsparciem technicznym. Wsparcie techniczne polegać miałoby na konsultowaniu oraz nadzorowaniu budowanych przez innych kolegów konstrukcji zawierających elektronikę (na miarę oczywiście mojej wiedzy i czasu) ale także na pomocy w uzyskaniu lub wręcz zrobieniu niektórych, trudniejszych elementów konstrukcji. Stawiam taki problem z zachętą do podjęcia dyskusji czy taka inicjatywa ma sens oraz jaką formę powinna przyjąć. Inicjatywę tę orientuję w szczególności na najmłodszych kolegów. Impulsem w tym kierunku są moje pozytywne doświadczenia jakie wyniosłem ze współpracy z Bartolo przy budowaniu przez niego Astroziołka (platformy astrofotograficznej). Na początek mogę pomóc zainteresowanym kolegom wykonać jedną z moich konstrukcji (AstroPilot, motofocus, sterowanie goto). Czekam na Wasze opinie.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał połowe lat co mam i 2x tyle czasu co mam to bym się podpisał pod tym obiema rękami ...a tak tylko jedną :wink:

 

Ale ze swej strony mogę powiedzieć, że zacząłem śledztwo w sprawie programowania Palm Vx, który ma port szeregowy RS232. Myślę o stworzeniu uniwersalnego komputerka z RS232 i sterującego dużą ilością wyjść/wejść logicznych. Do rządzenia tym komputerkiem chce wykorzystać właśnie platformę Palm VX...

 

Właśnie szukam symulatora Palm Vx :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej za ! Potrzebowałem własnie porady w związku z zasilaniem mojego EQ6. Na Kudłaczach podratował mnie Aquarius swoją przetwornicą 12V. Teraz zdany na własne siły kupiłem akumulatorek żelowy 12V/3,2A :?: . Wczorajszej nocy zdał egzamin. Co będzie dalej, zobaczymy . Leszku, dobry pomysł :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - pomysl jest bardzo dobry i przede wszystkim przydatny.

Zeby nie robic w przyszlosci problemow z powielaniem kategorii na forum, proponuje zrobienie jednego dzialu do "majsterkowania". Chcemy tez miec warsztat np prostej mechaniki i co? Wtedy trzeba zakladac nastepna kategorie, a tak bedzie jedna. Nazwa do wymyslenia, ale mozemy zostac przy Praktyczne Warsztaty, a w opisie damy, ze mechanika, elektornika itp.

 

Czekam na akcept i od razu ruszamy. Rozumiem, ze leszek bierzesz na siebie dbanie o zawartosc merytoryczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nazwać ten dział :Nowości techniczne -doganiamy świat . ???

 

Oczywiście Leszek jako opiekun działu opisałby i przedstawił nie tylko swoje wielkie osiągnięcia ale też nowe plany. Dział byłby otwarty też dla innych kolegów którzy mają ciekawe pomysły i gotowe rozwiązania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa ATM jest świetna bo zgodna z linią forum i nie zawęża niepotrzebnie tematu. Proponuję na pierwszy ogień motofocus do Synty 200/1200 bo grono zainteresowanych osób może być, po ostatnich wydarzeniach, szersze.

Postaram się wkrótce opracować i opublikować na forum dokumentację do tego wyciągu. Najbardziej by mi odpowiadało, abym miał dostęp do kawałka dysku z forum gdzie mogłbym na trwale zamieszczać opisy. Mój serwer www zbyt często pada ofiarą hackerów i nie jest odpowiednim miejscem a poza tym mam tylko 64kb/s w stronę sieci.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.