Skocz do zawartości

Jakie akumulatorki i jaka ładowarka do astrocyfrówki?


Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie związane z astrofoto skoro teraz cyfrówki sięgnęły już czułości 800 ISO a szczerze mówiąc to nawet 3200 ISO! Jakich ładowarek i akumulatorków do cyfrówek używacie? Myślę, że gra tu rolę bezpieczeństwo ładowarki czyli zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz odpowiednia jakość żeby nie było wycieków z aku do aparatu ;-) Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z astrofoto skoro teraz cyfrówki sięgnęły już czułości 800 ISO a szczerze mówiąc to nawet 3200 ISO! Jakich ładowarek i akumulatorków do cyfrówek używacie? Myślę, że gra tu rolę bezpieczeństwo ładowarki czyli zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz odpowiednia jakość żeby nie było wycieków z aku do aparatu ;-) Co polecacie?

 

Pytasz o dedykowane czy AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z astrofoto skoro teraz cyfrówki sięgnęły już czułości 800 ISO a szczerze mówiąc to nawet 3200 ISO! Jakich ładowarek i akumulatorków do cyfrówek używacie? Myślę, że gra tu rolę bezpieczeństwo ładowarki czyli zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz odpowiednia jakość żeby nie było wycieków z aku do aparatu ;-) Co polecacie?

 

Witaj Karol!

Co ma piernik do wiatraka, czyli ISO do baterii? Podejrzewam,że 'popełniłeś' 7-milowy skrót myślowy. Przypuszczam zatem,ze chodziło Ci o kompakty. Wsród lustrzanek tylko Pentax/Samsung ma model na paluszki AA... Generalnie podobno niezłe sa akumulatorki Sanyo, ale nie jestem specem. Unikaj tzw. szybkich ładowarek, katujących aku NimH dużym prądem, szybciej się zużywają.

Co do wysokiego ISO w kompaktach, to jest ono całkowicie nieprzydatne do astrofoto i 'normalnej' foto również, zwykle ma znaczenie marketingowe [czytaj: służy do wciskania ludziom kitu]. W ogóle kompakty przydają się do astrofoto w bardzo ograniczonym zakresie i tylko niektóre modele. Jeśli moje domysły są trafne, podaj więcej szczegółów: o jaki aparat chodzi [tzn. jaki masz lub planujesz mieć]. Wtedy dowiesz się, czy ma to sens pod kątem astrofoto [czy i co tym mozna focić]. Możesz też sam poszukać w archiwum forum lub ewentualnie na www.astro4u.net -wątki dotyczące kompaktów się przewijały.

Pozdrawiam

-J.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wspomniałem o nowym wysokim ISO żeby wytłumaczyć się czemu pytam o cyfrówki na forum astronomicznym - skoro mają takie parametry, to można je uznać za sprzęt astronomiczny. Na razie takie cyfrówki to dla mnie tylko marzenia, to co mam nadaje się tylko do dziennej fotografii lądowej czyli raczej do dokumentacji z dziedziny historii astronomii.

 

Jeśli chodzi o akumulatorki, to oczywiście pytałem o ładowanie paluszków AA i AAA, oczywiście tylko do tego przeznaczonych czyli rechargeable. Mój aparat HP Photosmart 620 ma cztery paluchy AA. Nie wiem czym je najlepiej ładować ani jakie paluchy najlepiej kupić, na początek założyłem tanie nieładowalne AA alkaliczne. Pytanie nie zupełnie na temat i stąd moja ostronożność. Ale oczywiście docenię dalsze odpowiedzi i dziękuję za dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aparat HP Photosmart 620 ma cztery paluchy AA. Nie wiem czym je najlepiej ładować ani jakie paluchy najlepiej kupić, na początek założyłem tanie nieładowalne AA alkaliczne.
Mam podobny aparat HP Photosmart 635 i bez wahania mogę go nazwać mistrzem wśród pożeraczy prądu :angry:. Nie dość, że żre jak opętany, to jeszcze wyłącza się kiedy w akumulatorkach jest jeszcze dużo energii. Sprawdzone nie raz. Po tym jak HPek krzyczał, że aku rozładowane, wrzucałem je do Canona A460 i ten pokazywał stan aku 3/4 lub 1/2, teraz już nie pamiętam. Jeżeli Twój model ma podobny apetyt, to o alkalicznych możesz zapomnieć.

 

Jakich ładowarek i akumulatorków do cyfrówek używacie? Myślę, że gra tu rolę bezpieczeństwo ładowarki czyli zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem oraz odpowiednia jakość żeby nie było wycieków z aku do aparatu ;-) Co polecacie?
Z tanich ładowarek mogę polecić ładowarkę MW8168. Na Allegro można ją kupić na ok. 25zł. Odradzam ładowarki "super szybkie" jak sama nazwa wskazuje ładują one szybko, ale przy tym katują aku dużym prądem, co nie wróży im długiego życia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HP 735 nawet na dobrych alkalicznych włącza się, ale pada w momencie wysuwania obiektywu. To też prądożerca jakich mało. Ładowarkę mam byle jaką, pierwsza z brzegu od GP, 18 godzin ładuje 4 aku. Natomiast co do samych akumulatorków to jak na razie dla mnie najlepiej się sprawdzają Energizery 2500 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.