Skocz do zawartości

M13 z Belęcina


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

A i ja dorzucę conieco z Belęcina, a co :D

to moja bardzo pierwsza fotka - oczywiście gwiazdy to placki :banan:

jak w każdym światłosilnym newtonie im dalej od brzegu tym więcej nowo odkrytych komet :banan:

ale co mi tam -

to moje pierwsze sesje - bez guidowania :blink:

z aparatem posadzonym na ogniskowej 750mm

wiem że tak nie można - ale odpowiem jak w dowcipie - można można tylko się łapy rozjeżdżają

 

ot i efekt

 

m13.jpg

 

każdy od czegoś zaczynał :D więc Was jeszcze pokatuję moją radosną twórczością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie niewielie - na pewno nie można tego nazwać pracą :ha:

przebrałem sesję i wyszły ze 2 fotki 4 minutowe, parę 2 minutowych i kilka po 30 sekund więc zdecydowanie za mało materiału - składałem w Fotochłopie ręcznie bo każdy soft głupiał przy moich wyczynach :blink:

ale cóż dobrego złe początki czy jakoś tak to szło :Boink:

czekają Was jeszcze M27 tu tylko 1 klatka z tej nocki - potem M57 kolejnej nocki i jakaś M31 jeszcze siem trafi ale tu też zanim przyszedły chmurwy zdążyłem cyknąć ze 3 fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spajki :blink::ha: są rodowite z Newtona nic z nimi nie robiłem

łone same takie na fotkach som :Boink:

a co do PST i Słoneczka

spoko spoko

jutro będę obrabiał - teraz czas lulu - jutro kolejny dzień w pocie czoła zarabiac pieniążki na kolejny zlot astro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że na zlocie się obijałem, dorzucę tutaj swoje próby guidingu - akurat jakość fotek pasuje do tytułu wątku :szczerbaty:

 

Okolice Sadru:

 

Canon 350D niemodyfikowany z C6N i MPCC, HEQ5 guidowane Rubinarem 5,6/500 i Vestą SC3, 1x600sek, 1x480sek, 1x360sek, 1x140sek ISO800 czyli bardzo mało materiału jak na niemodyfikowanego Canona (stąd duży szum):

 

gamma%20cygni.jpg

 

 

NGC7789:

 

Canon 350D niemodyfikowany z C6N i MPCC, HEQ5 guidowane Rubinarem 5,6/500 i Vestą SC3, 7x180sek ISO400 (też trochę zaszumione):

 

NGC7789.jpg

 

Te fotki potraktujcie z przymrużeniem oka jako pierwsze testy guide'a oraz MPCC w plenerze. Dodam, że ostrość nie była do końca trafiona a także kolimacja nie dokładna (została poprawiona na drugi dzień). Poprawiłem też odległość korektora od matrycy - obecnie jest praktycznie płaskie pole. Teraz czekam aż Łysy zejdzie z nieba i będzie trochę pogody. Z modyfikowanymi Canonami nie mam szans ale powalczę :)

 

pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.