Skocz do zawartości

Była u mnie TV Gorlicka


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję BODI :Salut: Fajna sprawa. Oby było więcej zainteresowania astronomią ze strony mediów. Chyba nie ma człowieka, który by chociaż raz nie popatrzył w gwiazdy. Co pozwalają zobaczyć instrumenty optyczne wie tylko garstka ludzi w stosunku do całego społeczeństwa. Trzeba to ludziom pokazać, bo to jest piękne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miłe słowa :Beer:

Fajnie ze sie podoba bo naprawde miałem stresa zeby nie wyjść jakos beznadziejnie :D

 

PS.

Wiecie co ja to już mam dość wywiadów :szczerbaty:

 

Właśnie tyle co pojechała ode mnie pani redaktor z Gazety Krakowskiej dodatku Gorlickiego :D

Zobaczyła wywiad ze mną i stwierdziła ze musi napisać o mnie bo to jest niesamowicie ciekawe :D

No i samo to ze na ziemi Gorlickiej jest taki ktoś co teleskop sobie zbudował, nie mówiąc o globusie który jak zobaczyła to stwierdziła że jest fajnieszy od teleskopu :lol:

Normalnie robią sensacje na cały powiat :blink:

 

Nie wiem jak podejść do tego wszystkiego :szczerbaty:

Astronomia to rzeczywiście poza nami to niewidzi swiata ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz obejrzałem film i zwróciłem uwagę na to co lektor mówi:

(teleskop zbudowany z ogólnodostępnych materiałów jak sklejka, śrubki i zwierciadła) :Boink:

 

Ludzie na oglądają się telewizji i zechcą robić teleskopy między innymi tak:

-poproszę dwa zwierciadła mówi klient do sprzedawcy w salonie łazienkowym.

-jakie mają być owalne, okrągłe czy prostokątne?

-najlepiej niech będą okrągłe aby się zmieściły do rurki !

-no i kupił sobie :ha:

...skoro zwierciadła są ogólnodostępne jak twierdzi narrator :szczerbaty: No, No nie popisał się :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narrator redaktor popełnił kilka gaf no ale to raczej z mojej winy bo powinienem ich troszkę bardziej oświecić.

No ale opowiadałem o szlifowaniu luster itd. ale redaktorzy tak byli zachwyceni całością ze nie wiem czy mnie słuchali :D a ja byłem zestresowany i ogólnie zakręcony to tez nie dopilnowałem wszystkiego.

Co inne dzisiaj pani z gazety wszystko pomalutku skrzętnie notowała w swoim notesiku począwszy od szlifowania poprzez polerowanie, figuryzację i skończywszy na konstrukcji :D

 

Jak to jak podejść blink.gif Komercyjnie biggrin.gif Niech dają na rozwój amatorskiej astronomii ok. 50000zł to im pokażesz co się buduje we własnym zakresie wink.gif Później oczywiście kasa na obserwatorium.

 

A kto wie jak to sie wszystko potoczy :rolleyes: oby astronomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narrator redaktor popełnił kilka gaf no ale to raczej z mojej winy bo powinienem ich troszkę bardziej oświecić.

No ale opowiadałem o szlifowaniu luster itd. ale redaktorzy tak byli zachwyceni całością ze nie wiem czy mnie słuchali

Nie powinieneś tego brać tak do siebie, swoje powiedziałeś a że oni liczyli śrubki w teleskopie :Boink: zamiast

posłuchać o figuryzacji to już nie twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś tego brać tak do siebie, swoje powiedziałeś a że oni liczyli śrubki w teleskopie zamiast

posłuchać o figuryzacji to już nie twój problem.

 

HeHe przypomniałeś mi pierwszy dzień kiedy telepa wyciągnąłem na pierwsze obserwacje To było zakrycie Saturna przez Księżyc I akurat sąsiad przyszedł i patrzy patrzy i wreszcie mówi - Khurde ile tu śrubek :D:D

:D

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.