Skocz do zawartości

Aktualnie na Słońcu


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

A propo amatorszczyzny to jeszcze na zdjeciach amatorskich trudno dostrzec te plamki; są strasznie małe kilka zdjeć jakieś 10 min temu zrobione ( no teraz juz troche więcej bo czas jest względny :) ).

 

21.08.2008r Biała Podlaska; godz. ok. 17:20

 

 

fiorina01 Bo każde było inne wystarczyło dobrze się przyjżec na jednych było mniej widoczne na innych znacznie lepiej (w każdym można było dostrzec różnorodność) ale jak się niepodoba i tak cię to drażniło to usunołem; bo niechce znowu mięć starć.

 

PS:Taka mała uwaga: Nieraz zauważyłem jak starzy bywalcy forum dość czesto umieszczają podobne do siebie fotki i jakoś im nikt niezwróci uwagi tylko nowi dostają baty i odrazu negacje. Ale mniejsza z tym mnie to nierusza.

 

Pozdrawiam all.

Img_0255.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo amatorszczyzny to jeszcze na zdjeciach amatorskich trudno dostrzec te plamki; są strasznie małe kilka zdjeć jakieś 10 min temu zrobione ( no teraz juz troche więcej bo czas jest względny :) ).

 

21.08.2008r Biała Podlaska; godz. ok. 17:20

 

Po co dajesz tyle praktycznie takich samych fotek ?

W tym przypadku wystarczy jedna fota, pozostałe nic nie wnoszą nowego.

Tylko Ty na forum walisz takie serie :-)

Pozdr. Artur

 

P.S. Ktos już na forum zwracał Ci uwagę na ten temat.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to żeby w ogóle nie umieszczać zdjęć

ABSOLUTNIE NIE

róbcie to nawet po 50 sztuk

po to robimy fotki

je komentujemy

żeby iść do przodu z naszą radosną twórczością

po to jest forum i wymiana zdań między członkami

 

 

tylko zgodnie z zasadami jakie ustaliliśmy na począgtku żeby nie było bałaganu tak jak teraz

mamy wątek gdzie piszemy co się dzieje na Słońcu na bieżąco

 

czasem wklejamy tu fotki - na przykład z serwisu SOHO

Słońca w promieniach Roentgena

nikt nie może zrobić takich fotek

bez szans - a tylko na nich na przykład widać dziurę koronalną

czy inne zjawiska (tu obszar aktywny który zrodził efemerydalną grupkę plam)

 

nie wklejajmy tutaj naszych fotek !!

 

polecam przeczytać ten wątek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=17104

 

bo tak znowu mamy kiszkę

 

gdzie materiały archiwalne gubią się w tym tasiemcu

 

prosze i apeluję

tu piszę raz jeszcze jak wklejamy nasze fotki - wersja bardzo skrócona

 

1. zakładamy nowy wątek - DATA ZROBIENIA FOTKI

w podtytule możemy się chwalić że to nasze itd

2. wklejamy tyle fotek ile uznajemy za stosowne

3. jeśli ktoś już założył wątek z tego dnia - podklejamy się pod niego ze swoimi zdjęciami

 

co nam to daje??

mamy ładne uporządkowane archiwum - ładnie potem można śledzić zmiany na Słońcu

 

a tak mamy worek - gigant

w którym trzeba długo grzebać żeby dojść - z którego dnia

co jest i w jakiej ilości

że o porównaniach nie wspomnę

 

dziekuję za uwagę

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo amatorszczyzny to jeszcze na zdjeciach amatorskich trudno dostrzec te plamki; są strasznie małe kilka zdjeć jakieś 10 min temu zrobione ( no teraz juz troche więcej bo czas jest względny :) ).

 

21.08.2008r Biała Podlaska; godz. ok. 17:20

fiorina01 Bo każde było inne wystarczyło dobrze się przyjżec na jednych było mniej widoczne na innych znacznie lepiej (w każdym można było dostrzec różnorodność) ale jak się niepodoba i tak cię to drażniło to usunołem; bo niechce znowu mięć starć.

 

PS:Taka mała uwaga: Nieraz zauważyłem jak starzy bywalcy forum dość czesto umieszczają podobne do siebie fotki i jakoś im nikt niezwróci uwagi tylko nowi dostają baty i odrazu negacje. Ale mniejsza z tym mnie to nierusza.

 

Pozdrawiam all.

 

Mylisz sie kolego, dokładnie oblookałem te foty i dalej uważam że "nic nie wnosiły nowego". Wystarczy że z pięciu fotek dasz jedno lub dwa najlepsze. To dobrze że Cię to nie rusza :-) trzeba być "twardziochem nie miętkim"

Pozdr. Artur

Sorki za off topa.

P.S. Teraz Twój post wygląda bardzo elegancko :-)

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie kolego, dokładnie oblookałem te foty i dalej uważam że "nic nie wnosiły nowego". Wystarczy że z pięciu fotek dasz jedno lub dwa najlepsze. To dobrze że Cię to nie rusza :-) trzeba być "twardziochem nie miętkim"

Pozdr. Artur

Sorki za off topa.

P.S. Teraz Twój post wygląda bardzo elegancko :-)

 

No bo niebyło widać tych malutkich plam (no trzeba bardzo wyteżyć wzrok a i to mało daje); na zwykłych zdjęciach ledwo je można dostrzec są takie małe ale przez okular spoko wyglądały i były widoczne to myślałem, że i na zdjęciu będą dość dobrze widoczne ale niestety nie aż tak bo się zlewają.

PS: ale mimo to dzięki.

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co kupiłem filterek wapniowy i mam nie oglądać plam przez 70 lat

:mad3:

no dobra w najlepszym wypadku przez 40 lat

:mad3:

prawdziwy dizaster

:sracz:

mam nadzieję że Słońce właśnie nie spowalnia swojej rotacji

bo to onacza kłopoty i dłuższą posuchę

:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Pojawiła się plama nr 1001... A ja się zastanawiam, nawiązując do postu Meraka, czy to plama, czy opryszczka związana z młodocianym wiekiem Słońca... :mellow:

 

Bardziej mi to na opryszczke wygląda, taką troszkę większą. Na prawdziwą plame przyjdzie nam chyba jeszcze trochę poczekać <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.