Skocz do zawartości

Poszukiwany fokuser z przekładnią 1:10


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam potwierdzajki od usera "Tomuś" na towar na który wyraził zainteresowanie w PW. Reszta potwierdzona. Powiedzmy, że czekam do południa. Zaraz zrobię listę zakupową.

 

Pozdrwiam.

 

Witam :)

Potwierdzam chęć zakupu GSO Crayford Focuser for Refractor Telescopes - Dual Speed with 10:1 MicroFocuser (with Rotatable 86mm Telescope Adapter) - 150$+ koszta :)

 

http://www.agenaastro.com/GSO-Dual-Speed-C...f-gs-crf-mr.htm

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy jasność.

 

Darek, zdeklaruj czy ma być 86mm czy 96mm. Chcesz do Edzia, a napisałeś, ze 96mm... nie będzie pasił.

 

Pablito Tomi, jest tylko jeden set NS OG V1&2! Proszę o decyzję co robimy (teoretycznie Tomi był pierwszy).

 

Zaraz zacznę rozsyłać namiary na konto.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito Tomi, jest tylko jeden set NS OG V1&2! Proszę o decyzję co robimy (teoretycznie Tomi był pierwszy).

Oczywiście Tomi był pierwszy i jeśli się zdecyduje na zakup bedę siedział cicho :unsure:

 

Jeżeli nie NS OG to proszę zamów mi Deep-Sky Wonders, będziemy mieli już ponad tauzena B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okidoki.

 

Może mi ktos podesłać kom. do Darka Bobaka na PW? Muszę go zgwałcić o te 10mm, bo się chłopisko potem zdziwi sromotnie jak mu się do dziury nie zmieści :szczerbaty:

 

Zaraz będzie ostateczny zestaw. Podepnę jeszcze ostatnią wyliczankę i pośle całość do sklepu do kolejnego przeliczenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszam, tel. do Darka mam w jego stopce, w dodatku do Edzio to jednak chyba jest 96mm, sorry. Jest klar. Ostateczna lista:

 

untitled.JPG

 

Zamykamy. Zaraz prześlę przeliczywajkę i pośle o nowe koszty shipmentu do sklepu. Teraz dam wam koszt samego towaru po cłach i VATach (pi razy oko mniej wiecej) . Do tego dojdą jakieś koszty oclonego i oVATowanego shipmentu z jułesej podzielone na kupujących i koszt przesyłki z Wawy do was. Za chwilkę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalia o nowy shipment price wysłana.

 

Teraz wyliczanka

 

LP GSO dual dla 12" i 8-10" - 140$; po cłach i vatach - 510-520pln

R GSO dual 86mm - 150$; po cłach i Vatach - 550-560pln

R GSO dual 96mm - 170$; po cłach i Vatach - 620-630pln

SCT GSO dual - 150$; po cłach i Vatach - 550-560pln

NS OG V1&2 set - 69$; nie mam poj. jakie cło i VAT jeżeli zero to będzie 90-95pln

S&T MM - 13$; nie mam poj. jakie cło i VAT jeżeli zero to będzie 35-40pln

DS Wonders - 19.95$; nie mam poj. jakie cło i VAT jeżeli zero to będzie 55-60pln

 

Do tego trzeba będzie doliczyć koszt shippmentu po cłach i vatach podzielony na sześciu, czyli pi razy oko mniej więcej po ok. 16-18pln jeżeli nie wpadniemy w większą stawkę albo po ok. 30pln jezeli jednak wpadniemy.

 

Powalczyłem troche o jakiś discount zobaczymy co z tego wyjdzie :) Może np. pokryje koszt przesyłki z Wawy po odebraniu z cła do was. To wyjdzie w praniu. Jak nie, to już mi się podeklarujecie jak i za ile słać to wam po Polandii. Nie wiem czy rozsyłać wam konto już teraz, czy jednak lepiej po ostatecznych odpowiedziach ze sklepu. Moze poczekajmy na odpowiedź ze sklepu. Przeważnie jest w ciągu 24-48h. Koszty transakcji chyba wezmę na siebie nie powinny przekroczyć 20-30$

 

Pozdrawiam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek. Szukacz jest uot of stock. Sam bracket chyba ci w takim razie na kij.

 

Pozdrawiam.

A rzeczywiście, nie popatrzyłem . :Salut:

 

Zastanawiam się w takim razie nad kątowym szukaczem GSO z braketem .

Qrde nigdy nie miałem szukaczy z kątówką. Brać do edka czy nie brać ,w końcu jego też używam z kontufką. :D

 

 

ps.

Czy ktoś wie czy ten Sky-Watcher 9x50 z delty ma krzyż?

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...340b0563d563bba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito Tomi, jest tylko jeden set NS OG V1&2! Proszę o decyzję co robimy (teoretycznie Tomi był pierwszy).

 

Jeśli Pablito nie ma nic przeciwko, to ja wezmę NSOG.

 

NS OG V1&2 set - 69$; nie mam poj. jakie cło i VAT jeżeli zero to będzie 90-95pln

 

Za NSOG powinno być około 190-200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pablito nie ma nic przeciwko, to ja wezmę NSOG.

Za NSOG powinno być około 190-200pln.

 

Fakt. Popierniczyłem wyliczankę winno być 190-200pln. (o ile cło i VAT zero na knigi).

 

Poprawiajcie mnie jak jeszcze gdzieś coś zamotałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trzy wiadmości. I dobre i złe. Najperw ta zła:

 

"However, please note that the books, especially the Night Sky set is

VERY heavy and they will add a LOT to your shipping cost. I would

suggest that you drop these from the order. "

 

Khem, nie napisał w prost ile, ale obawiam się nieciekawej opcji, dopytam.

 

Teraz taka neutralna:

 

"If anyone in your group needs the standard (not low profile) reflector

focuser, I am getting new ones I stock today. "

 

Więc możecie ew. coś pokombinować dalej jakoby co.

 

No i trzecia, tym razem dobra wiadomość ;)

 

"I will be happy to extend a 5% discount on all the focusers."

 

Hihi, no to trza będzie zrobić od nowa przeliczankę.

 

Jazda z tym koksem. Decydować się co i jak z booksami, z nowymi fokuserkami i ew innym stuffem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trzy wiadmości. I dobre i złe. Najperw ta zła:

 

"However, please note that the books, especially the Night Sky set is

VERY heavy and they will add a LOT to your shipping cost. I would

suggest that you drop these from the order. "

 

Khem, nie napisał w prost ile, ale obawiam się nieciekawej opcji, dopytam.

 

Teraz taka neutralna:

 

"If anyone in your group needs the standard (not low profile) reflector

focuser, I am getting new ones I stock today. "

 

Więc możecie ew. coś pokombinować dalej jakoby co.

 

No i trzecia, tym razem dobra wiadomość ;)

 

"I will be happy to extend a 5% discount on all the focusers."

 

Hihi, no to trza będzie zrobić od nowa przeliczankę.

 

Jazda z tym koksem. Decydować się co i jak z booksami, z nowymi fokuserkami i ew innym stuffem.

 

Pozdrawiam.

Ja zostaję przy "low profile".

Może podpytaj bardzo szczegółowo co do wysyłki z książkami - ile z i bez NSOG, z i bez D-SW. Dosyć to ważna kwestia przy naszych zakupach.

Ale żeby od razu odradzać zakupu to trochę dziwne. Jak kupowałem niedawno tylko "The dobsonian telescope" Berry&Kriege to przesłka wyszła 8$ choć książka nie należy do cieniasów a do tego w twardej okładce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaję przy "low profile".

Może podpytaj bardzo szczegółowo co do wysyłki z książkami - ile z i bez NSOG, z i bez D-SW. Dosyć to ważna kwestia przy naszych zakupach.

Ale żeby od razu odradzać zakupu to trochę dziwne. Jak kupowałem niedawno tylko "The dobsonian telescope" Berry&Kriege to przesłka wyszła 8$ choć książka nie należy do cieniasów a do tego w twardej okładce...

 

Jakiś czas pracowałem w centrali kolportacyjnej, tam trochę tych knig i gazet przesyłają (to trochę znaczy w okolicach kilkuset sztuk na miesiąc ;) ) i wiem jedno. Jak przesyłasz SAME książki, to taryfikatory są inne, kanały przesyłek są inne itd. Tu ładujemy się w standardową paczkę międzynarodową USPSem. A ci liczą po wadze i niczym więcej.

 

O ceny oczywiście dopytam, tylko to potrwa, pamiętajcie jaka jest różnica czasowa. Jak się nie wstrzelę w ich godziny pracy, to wszystko się rozciąga.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie duża różnica w kosztach wysyłki, to oczywiście zrezygnuję z zakupu NSOG :Cry: , aby nikogo nie obciążać dodatkowymi kosztami.

 

Co do wyciągu - do mojego Taurusa musi być Low Profile.

 

Zapytowywajka posłana. Bez paniki, mamy wiele opcji. Możemy dać sobie siana gdy np. okaże się że różnica w cenie jest np. 30$ (a pojadą nam z cłem i VATem po całości kosztów przesyłki w US, bo ich mało obchodzi, że generatorem ceny przesyłki były knigi nie podpadające pod cło i VAT). Możemy wziąść knigi a różnicę w kosztach przesyłki pokryjesz ty. Może też się okazać, że różnica w cenie to kilka dolców i nie ma się o co gryźć, bo po rozłożeniu na sześciu wyjdzie po pare złotych. Na razie czekamy na odpowiedź z wyliczankam z i bez NSOG.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czas na sfinalizowanie tego deala. Mamy shipment i kolejne całkiem zniśne wiadomości.

 

No to jadziem.

 

Shipment:

 

Opcja 1 - all the focusers and the moon map.

 

USPS Priority Mail International 6 - 10 days $50.35

(No tracking; Insured for up to $100 only)

 

USPS Priority Mail International with Full Insurance 6 - 10 days $60.85

(No tracking; Insured for full value of items)

 

USPS Express Mail International with Full Insurance 3 - 5 days $66.55

 

 

Opcja 2 - to co powyżej + the Deep Sky Book.

 

USPS Priority Mail International 6 - 10 days $53.65

(No tracking; Insured for up to $100 only)

 

USPS Priority Mail International with Full Insurance 6 - 10 days $64.15

(No tracking; Insured for full value of items)

 

USPS Express Mail International with Full Insurance 3 - 5 days $70.35

(Insured for full value of items with tracking)

 

 

Opcja 3 - order full with the NSOG set

 

USPS Priority Mail International 6 - 10 days $73.50

(No tracking; Insured for up to $120 only)

 

USPS Priority Mail International with Full Insurance 6 - 10 days $84.90

(No tracking; Insured for full value of items)

 

USPS Express Mail International with Full Insurance 3 - 5 days $93.20

(Insured for full value of items with tracking)

 

Dodatkowe info.

 

1. Paczka wyjdzie w okolicach 2-3 dni od dokonania przelewu.

2. Mamy lekką redukcję cen niektórych fokuserów. Zaraz będę przeliczał od nowa. Tak czy siak mamy 5% na fokusery niezależnie.

 

Proszę pamiętać, że shipment traktujemy cłem i VATem a następnie dzielimy na 6. Jak widać, knigi faktycznie podbijają stawkę o ok. 20$ (po akcjach US na tej kwocie będziemy rozmawiali o okolicach 80pln)

 

Fajnie by było jakbyśmy dziś ustalili co i jak bierzemy. Jutro bym rozesłał konto i kwoty, w poniedziałek zrobił transakcję i pewnie w następny czwartek paka wyszła by do Polski. Za kilka minut sprawdzę zmiany cen fokuserów (poszły odrobinę w dół) i doliczę wynegocjowany rabacik (5%).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.