Skocz do zawartości

Poszukiwany fokuser z przekładnią 1:10


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Okidoki. Jest zawiadomionko z poczty, ze paka czeka. Prosze na PW przeslac mi adresy na jakie mam wysylac wam towar. Prosze sie uwinac do srody. W czwartek wieczorem przylatuje do Polski na chwilke i w piatek paczuszki docelowe rusza do was z fokuserkami i pozostalym stuffem. W poniedzialek postaram sie tez zrobic koncowe wyliczanki (mam kilkudolarowa roznice ktorej nie do konca czaje, oraz roznice wynikajace z roznych kursow w chwili zakupu i clenia (rozne tego typu szmery). Niemniej nie sa to kwoty duze. Tak wiec jeszcze raz:

 

1. Prosze o oadresy do przesylek docelowych na PW (do srody please, jak ktos nie zdazy, ja nie bede mial jak tego wyslac w piatek i calosc sie obsunie, az znajde jakiegos nadgorliwca, ktory to potem dosle do odbiorcy w innym terminie)

 

2. W poniedzialek powinienem poznac ostateczne kwoty ponaliczane przez celnikow i poinformuje was co i jak ostatecznie wyszlo, czy zwracam wam cos itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy wysylkowe chlopaki, adresyyyyy ;)

 

Wieczorkiem dam rozpiske, mam wrazenie ze bede musial wam odsylac spowrotem jakies drobne kwoty, ale to policze na spokojnie wieczorem. Tak czy siak, paka dotarla. Jest wszystko. Celniki oczywiscie wszystko otworzyly i widac, ze bawili sie sprzetam ;) Podobno wszystko wyglada na nieuszkodzone.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie adresy i wielki klopot. :blink: Celniki potraktowaly wszystko stawka 4.2% zamiast 7% No rzesz kurde bele... :unsure: Co jest! Ostatnio placilem 7% i nawet na papierze to mam! Dobra, ide spac. Jutro policze to na spokojnie. Wyglada na to, ze jak by nie patrzec, to naleza wam sie zwroty. Jak bede mial gotowa rozpiske to dam na forum. No i chyba musze znowu poszukac jakis stawek celnych, bo cos czuje przez faldy, ze tym razem ktos nie poszedl na latwizne i nie policzyl po stawce optyki, tylko po jakiejs innej. Musze sie poprzegryzac przez siec troche.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem na etapie "interesowania się" stawkami celnymi itp. i zadałem sobie trud przebicia się przez trochę pokręcony system ISZTAR, który podobno pokazuje aktualne stawki celne.

Link poniżej:

 

http://isztar.mf.gov.pl:7080/taryfa_celna/...=1&ctmode=C

 

Z tego co widzę i jeżeli dobrze kumam to optyka typu lornetki i teleskopy + akcesoria do nich takie jak mocowania itp. generalnie obowiązuje 4,2% cła + oczywiście 22%VAT (chyba że to przyrządy medyczne lub do odczytywania pisma Braile'a - wtedy stawka Vat jest odpowiednio 7% i 0%)

 

Jeżeli coś naknociłem to poprawcie - ale generalnie to chyba dobra informacja że 4,2 zamiast 7 - zawsze to trochę taniej ;)

 

Pozdrawiam,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko z nie swojego kompa. Paczki rozeslane. Poszly piorytetem. Mozecie rozgladac sie za nimi na pocztach pewnie juz w okolicach poniedzialku. Wyciagi wygladaja przyzwoicie. Nie widac uszkodzen (looknalem do srodka tylko na szybko, w trakcie przepakowywania). Wszystkie byly oczywiscie otwarte na cle. Paczka ktora przeplynela Atlantyk nie nosila sladow mechanicznych. Kniga i Moonmapa bez uszkodzen. W niedziele w nocy albo w poniedzialek, podam wam numery wyslanych paczek i ostateczna wyliczanke. Potem zaczniemy akcje zwrotow. I prosze mi sie tu nie wyrywac z deklaracjami funduszy wódkowych, bo do zwrotu beda kwoty w okolicach 30pln na łba. ;)

No. Spadam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cłami to faktycznie ciekawa sprawa. Moja paczka z Astro-Physics szła droższą opcją - UPSem i oni załatwili sprawy celne "online". Żadna z paczek nie była otwierana, może dlatego, że AP przygotował wiarygodne dokumenty do oclenia?

 

W każdym razie, doliczono mi:

 

1. za części mechaniczne do "teleskopu" (łożyska) - 8% + 22%

2. za komputer sterujący (pokładowy) - 2,1% + 22%

3. Havy Duty Adjuster (gadżet do dokładnego ustawiania polarnej) - 3,7% + 22%

 

W sumie do wartości transakcji ok 3500 zł doliczyli mi niecałe 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cłami to faktycznie ciekawa sprawa. Moja paczka z Astro-Physics szła droższą opcją - UPSem i oni załatwili sprawy celne "online". Żadna z paczek nie była otwierana, może dlatego, że AP przygotował wiarygodne dokumenty do oclenia?

 

W każdym razie, doliczono mi:

 

1. za części mechaniczne do "teleskopu" (łożyska) - 8% + 22%

2. za komputer sterujący (pokładowy) - 2,1% + 22%

3. Havy Duty Adjuster (gadżet do dokładnego ustawiania polarnej) - 3,7% + 22%

 

W sumie do wartości transakcji ok 3500 zł doliczyli mi niecałe 800 zł.

Ja kilka dni temu odebrałem kamerkę i cło 0%

Liczyłem że będzie 7% lub 11% bo to elektronika przecie ,a tu miła niespodzianka 0%.

Niezbadane są wyroki naszej biurokracji B)

Szczegółowy wykaz stawek to dokument liczący ok.500 stron i nie chciało mi sie do tej pory tego sprawdzać , ale sprawdzę i podam dokładnie ile za co.

To tak dla formalności bo jak w wykazie będzie 7% ,a policzą na przykład 8% lub 2.1% to co?

Czy ktoś będzie zgłaszał reklamację? :rolleyes:

 

Ps Tomi

Czy fokuser już założony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze małe porównanie obu wyciągów:

 

36490925lc0.jpg

Pełen wysuw - GSO jest o kilka milimetrów krótszy

 

84587172ff7.jpg

Wysuw wyciągu przy jednym pełnym obrocie pokrętła - Astrokrak 40mm, GSO 13mm (pokrętło główne)

 

20904822tk3.jpg

Wysuw wyciągu przy jednym pełnym obrocie pokrętła - Astrokrak 40mm, GSO 1,3mm (pokrętło mikroruchów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widze, ze pierwszy fokuser dotarł. Fajno. Jakby co, to podam chętnym nr. nadanych przesyłek.

 

Ostateczna wylicznka poniżej.

 

untitled.JPG

 

Jutro zacznę proces zwrotów. Dziś mam urwanie łba.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Dawajcie mi znać w wątku, że wszystko dotarło (przesyłka, kasa zwrotowa itd.) Chcę to powoli zamykać, poczyścić skrzynki itd. ;)

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wygodniej było by Ci obsługiwać wyciąg, jeżeli być go obrócił o 90° ?

tzn tak, żeby oś pokręteł wyciągu była równoległa do osi teleskopu

 

Jeszcze to przemyślę, ale raczej zostanie tak jak jest. Dla mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie. Pewnie najlepiej by było gdybym obrócił go o 45st. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka dotarła i bez problemów wyciąg został zainstalowany w orionie. Nawet stare śrubki pasowały.

Chodzi ślicznie, mięciutko i bez żadnych luzów.

Mikroruchy to coś na co dawno chorowałem po macaniu Teca Przemasa kilka lat temu.

A i rotator wyciągu to bardzo pożadane rozwiazanie.

 

Niestety wyciąg posiada dużą wadę otóż brak miejsca na stopkę szukacza który właśnie nabyłem. :Boink::angry:

nawet dziurki czy śrubeczki ? niestety :Salut:

Chyba będę musiał coś komblinować z mocowanie szukacza na piggybacku.

 

 

ps.

teraz tylko zakupić napęd do mojego GPE i zacząć "poważniej" bawić sie w "tanie" astrofoto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.