Skocz do zawartości

Jodłów 2007 - relacja


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Zlot był super - więcej wrażeń niż przez tydzień wakacji. Ludzie jesteście bombowi!!! :lol:

 

Wielkie dzięki dla Tehy za transport tam i Piotrka Z z powrotem (po raz pierwszy w życiu prowadziłem busa he, he) :szczerbaty: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot się podobał i chyba wszyscy wrócili do domu bezpiecznie, to najważniejsze. Było dość hardcorowo, przynajmniej dla niektórych, aktywnych astromaniaków :D W nocy obserwacje do 3-4 nad ranem połączone ze spotkaniem integracyjnym :Wave: . Trzeba było zaliczyć Oriona nad górami :astro: . Później 3-4 godzinki snu i wycieczki po 25-30 km. Niektórym uczestnikom wycieczek po takim marszu pasowało nawet kamienne łóżko :lol: Były też przyjemne akcenty wycieczek dla...podniebienia :glodny: Jedni woleli pyszne flaczki (były bardzo smaczne) inni słodkie desery ;) Na spotkaniach integracyjnych czas umilali m.in. "Suzi Quatro i Chris Norman" :gitara: co widać na zdjęciach :ha: Dzielnie towarzyszyła nam najmłodsza brać astronomiczna :) Niestety nie obyło się bez używania zielonego laserka. Mam nadzieję, że nikomu nie zepsułem ekspozycji foto. Jeśli tak, to wybaczcie. Starałem się ograniczyć do minimum zielone błyski, ale we wszystkie 3 noce miałem grono chętnych do obserwacji. M.in. byli znajomi gospodarzy nie związani z astronomią, więc trzeba było pokazać im na co patrzą, a raczej gdzie patrzą. Po zlocie miałem przyjemność przedstawić Tamarze "strażnika TMB". Tak ktoś z forum nazwał mojego gada ;) Ogólnie super impreza i trzeba pomyśleć o jej wydłużeniu w przyszłym roku.

Obraz_075.jpg

Obraz_078.jpg

Obraz_084.jpg

Obraz_182.jpg

Obraz_193.jpg

Obraz_194.jpg

Obraz_195.jpg

Obraz_197.jpg

Obraz_211.jpg

Obraz_222.jpg

Obraz_227.jpg

Obraz_257.jpg

Obraz_291.jpg

Obraz_308.jpg

Obraz_016.jpg

Obraz_189.jpg

Obraz_305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrzucam zaraz kilka moich zdjęć. Rozpoczynam od zbiorowego. Mam go również w lepszej rozdzielczości, jakby co mogę podesłać mailem, albo komuś wrzucić na ftp. Zresztą dotyczy to również wszystkich innych moich zdjęć.

All_stars.jpg

To oczywiście nie są wszyscy. Kilka osób jeszcze nie wróciło ze Szczelińca, no i paru już pojechało do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały ZLOT. Podziękowanie dla organizatorów za tak sprawnie przeprowadzoną imprezę. Podziękowania również dla gospodarzy za wikt i legowisko. Dziękuję również kolegom za możliwość zapoznania się ze sprzętem i za tak wspaniałą atmosferę. Niesamowite przeżycie!.

Do zobaczenia na następnym zlocie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wytoczono maszyny oblężnicze:

Oko.JPG Apo_bez_apo.JPG

 

W tym najbardziej samobieżne działo AP900:

Rise_of_the_Giant.JPG

 

AP900.JPG

 

Potem zaczęły się zabawy plebejskie.

Przechodzenie bez pochylania się pod trójnogiem Ryśka...

Pod_trojnogiem.JPG

 

... zabawy z pacholętami zlotowymi.

TSO1.JPG TSO_2.JPG

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeciskanie się przez najwęższe szczeliny Szczelińca...

Szczeliniec_2.JPG

 

... zabawa "kogo najpóźniej zwieje w przepaść"...

Szczeliniec_1.JPG

 

... zabawa "do którego morza splunę"...

Trzymorski.JPG

 

.... i wiele innych mniej lub bardziej pożytecznych zajęć.

 

Widoki na wycieczkach zapierały dech w piersiach:

Boumovske_steny.JPG Sniezniki.JPG Karkonosze.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji można było poszukać dowodów na słuszność ewolucjonizmu (za zdjęciu Małpolud)...

Ape.JPG

 

...sfotografować przelatujące nad Czechami UFO...

UFO.JPG

 

... a nawet uwiecznić pochylony nisko nad horyzontem Koński Łeb...

Konski_leb.JPG

 

Generalnie, był to Probably the best zlott in the world

Prawdopodobnie.JPG

 

PS. Niewiele napisałem o tej "esencji esencji" zlotu - o pięknym niebie. Ale tego nie da się opisać słowami. Kto był - ten widział, a kto nie był i tak nie uwierzy. Niebo podobno nie było rewelacyjne, ale i tak ostatnio taką Drogę Mleczną widziałem gdzieś na Kaszubach w 1978 roku.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumi,pamietasz jak mowiles,ze Twoj EQ6 pociagnie nieporuszona 3 minutowa ekspozycje..?

Ja to slyszalem i Marzena chyba tez.... :rolleyes:

 

Zlot_w_Jodlowie_037.jpg

 

"Czekoladki ze Szwajcarii.."

 

Co do sprzetu Jesiona,fajny popieram,ale zeby odrazu "daj dotknac"....?

 

Zlot_w_Jodlowie_116R.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.