Skocz do zawartości

Zachorowałem na L-kę 70-200/f4


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

niestety częściej chodzę na spacery z aparatem niż na obserwacje, więc z tego względu pewnie pójdzie pod młotek moja Sigma 70-300 DG APO + UV SHMC + POLAR, Vixen LVW 8mm i być może Vixen LVW 13mm - ale na razie muszę myśli zebrać. kurcze całe życie dylematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajna, bo jaśniejsza,

ale i większa, cięższa no i dużo dużo droższa

 

a ta f/4 jest jednym z najbardziej udanych zoomów Canona

no i można ją teraz kupić naprawdę za nieduże pieniądze np. tu:

http://www.amazon.com/gp/product/B000053HH...rd_i=B000I1X3W8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70-200 bez Isa i naprawde szkło wymiata. Mój kuzyn ma wersje z ISem i jest troszke lepsza optycznie, ostrzejsza na brzegu i znacznie lepsza praca pod ostre swiatło.

Jak na eLke to za 2000zł mamy świetne, naprawde profsjonalne szkło...

Mnie sie marzy wersja F2,8 - ach ten prześliczny bokeh...tyle że żeczywiście to nie jest kompaktowy obiektyw i swoje waży..................

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie śmiejcie się bo dla mnie to dylemat - mam taki pomysł, zwłaszcza że lubię fotografować ptaki:

- 70-200/f4 L

- stałka 200/f2.8 L

- 80-200/f2.8 L

być może za jakiś czas telekonwerter x2 (ale z tego co wiem to do f4 nie ma sensu)

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję przemyśleć kwestię telezoomów. Kiedyś udowodniłem znajomemu, że jedyną ogniskową którą używa w swoim 70-200 to jest 200. Gadał mi, że nie, że potrzebuje zooma etc. Ale ja patrząc na jego zdjęcia zawsze widziałem, że zakłada tego zooma tylko po to, żeby zrobić zdjęcie na 200 mm:)

 

No i przejrzałem mu exify. Ponad 90% zdjęć na tym obiektywie oczywiście na maxie.

 

Dlatego w takich sytuacjach rekomenduję 200 mm f2.8 stałkę (jest dużo mniejsza i lżejsza - a jakość lepsza). Ja wiem, że ludzie się boją stałek, ale kurcze, w teleobiektywach to zupełnie inna kwestia. Co innego, jak ktoś faktycznie świadomie używa pełnego zakresu, ale w APS-c to w ogóle dziwny zakres widzenia wychodzi :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że obiektyw 200/2.8 praktycznie można kupić z drugiej ręki - na allegro widziałem 2 oferty:

- z Fotoit po 2999

- z Interfoto po 2660

 

hmmmmmmmmmmmmmmm

 

druga sprawa, że sigmę brałem na praktycznie na każdy wyjazd: morze, góry, więc fociłem rzeczywiście w pełnym zakresie ogniskowych

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ptaków to faktycznie 70-200 f/2.8. Tam się siedzi w krzokach z aparatem na statywie w jednym miejscu przez godz., także mobilność szkła nie ma takiego znaczenia. :szczerbaty:

nie no wszystko się zgadza - tylko istnieje niestety taki mały aspekt finansowy, którego za bardzo nie przeskoczę

 

no nic zastanowię się nad 2 obiektywami: 70-200/f4L oraz tą stałką 200mm/2.8L (oczywiście jak ją znajdę w jakiejś ludzkiej cenie)

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wszystko się zgadza - tylko istnieje niestety taki mały aspekt finansowy, którego za bardzo nie przeskoczę

 

no nic zastanowię się nad 2 obiektywami: 70-200/f4L oraz tą stałką 200mm/2.8L (oczywiście jak ją znajdę w jakiejś ludzkiej cenie)

 

Zastanów się lepiej nad 70-200 f/4 IS. Oprócz ISa szkło różni od jego prehistorycznego pierwowzoru uszczelnianie, lepsza praca pod światło i podobno lepsza jakość obrazu.

 

 

A tak wogóle przeglądnij swoje zdjecia z sigmy, zorientuj się ile % fotek było na 200mm a ile na np. 100mm, 130mm, itp. i teraz pomyśl sobie, że takich zakresów niemasz, albo leżą głęboko w torbie :szczerbaty:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.