Skocz do zawartości

Moj astro-koziołkek


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat ma 3 tygodnie kupiliśmy go za 600zł jest to aparat cyfrowy - kompakt. A bardzo mi go szkoda.

 

Stara zasada podróżującego fotografa-turysty: aparat MUSI być do czegoś przypięty. Poprzedni,analogowy kompakt był przyczepiony smycza do futerału i nie miał prawa sięgnąć gleby. Obecny cyfrak jest podpiety karabińczykiem do paska torby foto, wiec bez odpinania mogę go jednym ruchem podnieść do twarzy. Odpinam tylko, jak muszę powiesić na statywie itp. -ale wtedy sie bardziej uważa, no i stoi nieruchomo. Czasem odpinam już po przytwierdzeniu do statywu. To, co luzem w rękach zawsze może spotkać się z matką Ziemią. Bolesnie przekonał sie o tym mój telekonwerter, na szczęście metrowy upadek skończył się tylko małym wgnieceniem gwintu na filtr...

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować poobserwować allegro, można tam kupić sam obiektyw do wielu cyfrówek, ceny są różnie ale przeważnie wahają się w okolicach 100zł (starsze modele taniej) w tej chwili nie widzę żeby się taki znajdował ale możliwe, że niedługo się pokaże. Z tym że musiałbyś znaleźć kogoś kto by ci to za rozsądną cenę przełożył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu bardzo rzadko, ale tak m nie poruszył ten topic , ze nie moglem się powstrzymać.

 

Lepiej byloby , gdyby jakiś samarytanin się znalazł i podarował chłopakowi jakies kurzące się EQ, zamiast podcinać mu skrzydła.

 

Cudem udało mu sie spasować TO razem, szczególnie że pracował chyba dłutem i siekierą (patrz klocek ustalający kąt koziołka).

Taka praca powinna być nagrodzona. :)

 

Zachwyca mnie twój zapał Pepelito i gratuluje wytrwałości.

Nigdy nie niszcz tego koziołka, zostaw go na pamiątkę ku potomnym!!!!!

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo jestem elektrykiem i chciałbym Ci zwrócić uwagę na możliwość porażenia prądem. Jeżeli silniczek jest na 230V to ewentualne przetarcie przewodu o metalowe elementy kostrukcji stanowi ZAGROŻENIE dla życia. Najlepiej obniż napięcie i wymień silniczek. Jeżeli chcesz zostać przy 230v to minimum a) gniazdo zasilające z bolcem.

B) Trzyżyłowy przewód z PE podłączonym do obudowy.

Ps. ''Sąsiedzi", " Kabaret Moralnego Niepokoju" i takie tam przy tym wątku odpadają.

Pepelito uważaj na Siebie i Twojego ojca. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kazał mi ten aparat sprzedać z kartą 2gb. 2 aku. kartą 16mb gwarancją na 2 lata i wszystkimi rzeczami jakie były w komplecie. Ale z uszkodzonym obiektywem. Cena 350zł. jestem w stanie go sprzedać za ta cenę?

I kupić 300D.

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kazał mi ten aparat sprzedać z kartą 2gb. 2 aku. kartą 16mb gwarancją na 2 lata i wszystkimi rzeczami jakie były w komplecie. Ale z uszkodzonym obiektywem. Cena 350zł. jestem w stanie go sprzedać za ta cenę?

I kupić 300D.

 

Zadwoń na Żytnią, może tam Ci poradzą. Gwarancja to już chyba nieważna.

Pozdr. Artur

P.S. Bałbym sie posadzic Eosa 300 na Twoim montażu, trociny wióry itp. bądź co bądź to delikatny sprzęt.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko jedyna !!!! :Salut:

Tu masz fajny refraktor na ten montaż do głajdingu http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=8562.0

 

No ba! Refraktor jeszcze żyje i ma się całkiem dobrze, tylko ostatnio zamieszkała go rodzinka pająków i nie chce im przeszkadzać tak więc tuby nie ruszam

 

ale jest na sprzedaż jakby co :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu bardzo rzadko, ale tak m nie poruszył ten topic , ze nie moglem się powstrzymać.

 

Lepiej byloby , gdyby jakiś samarytanin się znalazł i podarował chłopakowi jakies kurzące się EQ, zamiast podcinać mu skrzydła.

 

Cudem udało mu sie spasować TO razem, szczególnie że pracował chyba dłutem i siekierą (patrz klocek ustalający kąt koziołka).

Taka praca powinna być nagrodzona. :)

 

Zachwyca mnie twój zapał Pepelito i gratuluje wytrwałości.

Nigdy nie niszcz tego koziołka, zostaw go na pamiątkę ku potomnym!!!!!

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Tak. Podpisuję się dwoma rękami do tego co napisane powyżej,

teraz tylko patrzeć kiedy ktoś wyskoczy z montażem wyłupanym z granitu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko patrzeć kiedy ktoś wyskoczy z montażem wyłupanym z granitu :szczerbaty:

 

Z granitu jak z granitu, ale z rur wodociągowych z kolankami paralaktyki do wizuala pod spore tuby już robiono.

:ha::ha:

Widziałem takie ongiś w necie na jakiś stronach ATM z kraju Wuja Sama, ale nie potrafię podać linku, dawno to było.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z granitu jak z granitu, ale z rur wodociągowych z kolankami paralaktyki do wizuala pod spore tuby już robiono.

:ha::ha:

Widziałem takie ongiś w necie na jakiś stronach ATM z kraju Wuja Sama, ale nie potrafię podać linku, dawno to było.

Pozdrawiam

-J.

 

daleko szukać to nie musiałeś: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=11808&hl= :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.