Skocz do zawartości

Moj astro-koziołkek


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Może to i działa ale moim zdaniem sprzęt powinien się też jakoś prezentować :szczerbaty: Ja takiego czegoś chyba nie mógłbym używać, swój sprzęt trzymam w walizkach alu, Heniek się ze mnie śmieje, więc wiecie... :lol:

 

Masz już jakieś fotki z tego cudu techniki?

 

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. :szczerbaty:

Wyrzeźbił jak umiał, nie każdy ma smykałkę do tworzenia dzieła sztuki w sklejce. A po ikonce do wątku widać, że serce w to włożył. Mam nadzieję, że będzie się jakoś bujać. A jeśli nie, to się brachu nie załamuj tylko zmajstruj wersję deluxe albo lepiej kup sobie za niewielkie pieniądze jakiś tani montaż paralaktyczny z napędem w jednej osi, powieś na nim aparat i już. :Beer:

PS. Widzę, że się przymierzasz do 300D z 80 mm. To lepiej celuj w co najmniej średnią półkę montaży, żebyś się nie rozczarował jakimś EQ1, EQ2, itp.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co mam 14lat. :D

 

Tak też myślałem.

Szkoda, że nie zachował się mój pierwszy "montaż" i luneta z rury PCV i szkła okularowego (ogniskowa 2m) mniej więcej z czasów kiedy miałem 14 lat. Montaż miał amplitudę drgań jakieś 10 cm. A przez lunetę zobaczyłem wszystkie barwy tęczy na Wenus i zwątpiłem. Fakt, że to były inne czasy. Kolega z kółka astronomicznego wrócił z wakacji u rodziny w RFN i opowiadał, że widział przez szybę Celestrona. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smykałkowiec z ciebie, tak jak ja.

Ale szachownicę poświęciłeś, jedynie fajny silnik dałeś, na 220V i z wbudowaną wewnętrzną przekładnią

zdaje się że z programatora pralki automatycznej.

Ja też pracuję nad astografem cały z metalu, no ale jestem też dużo starszy.

Cieszę się z twojego zaangażowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak dzieło z bajki "Sąsiedzi" - Pat i Mat by byli dumni z naśladowcy.

No ale estetyka choć ważna, to jakby nie było rzecz wtórna. W dobrych warunkach nie będzie tego czegoś widać :).

Tak na prawdę ważne są zdjęcia więc czekam na jakąś próbkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak fotki wyjdą.

 

A tak przy okazji wpisz sobie w wyszukiwaniu na googlach : double arm barn door, jest sporo ciekawych projektów, które być może cię zainspirują do wykonania kolejnej wersji. Ponoć taki dwuramienny koziołek jest trochę dokładniejszy a w wykonaniu tez nie jest trudny, jakbyś do tego dorobił sterowanie np. silnikiem krokowym (na którejś stronie jest schemat sterownika) + śruba o odpowiednim gwincie, coś by z tego na pewno wyszło.

 

 

Sam miałem zaawansowane plany wykonania takiego koziołka (materiał leży, tylko silnika nie ma) lecz kupiłem napęd do EQ2 i jednak pozostanę przy tym montażu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata zepsuł obiektyw w aparacie. Po prostu upuścił go na podłogę włączonego i po obiektywie. :( :x :? :Cry::Cry: :| Da si.e jakoś to naprawić. :Cry:

PS. Jak cena naprawy będzie większa niż 300zł to go sprzedaje i kupuje 300D. :wink: Uśmiecham się kątem oka ale jak widać nie chcę aby tata tracił kolejne pieniądze przez jego głupotę. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata zepsuł obiektyw w aparacie. Po prostu upuścił go na podłogę włączonego i po obiektywie. :( :x :? :Cry::Cry: :| Da si.e jakoś to naprawić. :Cry:

PS. Jak cena naprawy będzie większa niż 300zł to go sprzedaje i kupuje 300D. :wink: Uśmiecham się kątem oka ale jak widać nie chcę aby tata tracił kolejne pieniądze przez jego głupotę. :?

A co to za aparacik ten co obiektyw padł ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata zepsuł obiektyw w aparacie. Po prostu upuścił go na podłogę włączonego i po obiektywie. :( :x :? :Cry::Cry: :| Da si.e jakoś to naprawić. :Cry:

PS. Jak cena naprawy będzie większa niż 300zł to go sprzedaje i kupuje 300D. :wink: Uśmiecham się kątem oka ale jak widać nie chcę aby tata tracił kolejne pieniądze przez jego głupotę. :?

 

Jak już zrobisz tym 300D udane zdjęcie to koniecznie poślij to wszystko do Canona ! To by była najlepsza reklama dla ich aparatu, bo wątpię żeby ktokolwiek na świecie zdołał to powtórzyć. Gdybym jak był pezesaem Canona to w nagrodę ufundowałbym Ci co najmniej EQ6 - GOTO. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.