Skocz do zawartości

Rusza moja wyprzedaż szkła


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

O kurcze... A to jeszcze nie wszystko...

Część sprzętu miała być drogą eliminacji sprzedana ale wyszło, że musi pójść prawie wszystko. Jak już się wygrzebię z mojej rozbudowy to zacznę uzupełniać braki :szczerbaty:

 

Heh .... A to jeszcze nie wszystko... ????

Hmmm ..... jak masz coś tam jeszcze z tych tańszych rzeczy, a nie wystawiłeś jeszcze na sprzedaż, to Ja z góry wstępnie rezerwuję, co kolwiek by to nie było. Wpadam na neta co 2 dni więc nie Mam szans w tych waszych kolejkach. A parę fajnych i tańszych rzeczy już poszło.

 

OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

- W70 8,6mm - rezerwacja

- UHC - rezerwacja

 

Ponadto:

 

- Wide Field 24mm (z ryskami) - rezerwacja

- O-III - zostawiam sobie. Sorki Grzechu, wyjaśnię poźniej ;)

 

 

Binocooler, coś tam dla Ciebie znajdę B)

 

Jak ktoś ma na coś chrapkę i uważa, że cena jest zbyt wysoka jak na bieżące możliwości to proszę pisać - może coś się uda wykombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlow sprzedany

Wide Field - rezerwacja anulowana

 

Zostały więc:

 

- Tele Vue Radian 5mm (nie każdy filtr da się nakręcić na gwint) - 520zł

 

- Tele Vue Wide Field 24mm (poprzednik Panoptica)- stan bdb - 450zł

 

- LV Vixen lanthanum 18mm - 300zł

 

- Antares Speers Waler 14mm [i seria] (bez muszli ocznej) - 420zł

 

- Orion Lanthanum SuperWide 8mm (odpowiednik LVW Vixena) - 550zł

 

- Antares Erfle 2" 32mm - 220zł

 

- Orion Sirius Plossl 10mm - 60zł

 

- jakiś tam Kellner Celestrona 10mm - 30zł z przesyłką

 

Wszystkie ceny (bez Kellnera) + wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświąteczny update ;)

 

- Tele Vue Wide Field 24mm (poprzednik Panoptica)- stan bdb - 440zł (dla osób które wcześniej wyrazily zainteresowanie cena 400zł)

 

- LV Vixen lanthanum 18mm - 300zł

 

- Antares Speers Waler 14mm [i seria] (bez muszli ocznej) - 420zł

 

- Orion Lanthanum SuperWide 8mm (odpowiednik LVW Vixena) - 550zł

 

- Orion Sirius Plossl 10mm - 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdzę że zastuj w interesach chyba ....

Cóż dolar jest tak niski że i nowe Lantany LV wkrótce spadną.

WYdaje Mi się że LV odchodzą powoli do lamusa. Cóż to nie sa w pełni wartościowe okulary ze względu na wąskie pole w porównaniu nawet do zwykłych Plosli. Wygląda na to że teraz na Topie są LVW, Naglerki i wszelkie szerokie kąty. Jak widać rynek wtórny nasycił się nieco okularkami LV. A jak wiadomo niski popyt zmusza do obniżenia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dolar jest tak niski że i nowe Lantany LV wkrótce spadną.

 

chyba z półki spadną, bo ceny w Polsce na sprzęt astro są chyba nie do ruszenia... siara, wstyd i poniżenie

 

a lv mają przecież 45-50 stopni a plossle mają dość często ponad 50 (deklarowanego pola :P )

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba z półki spadną, bo ceny w Polsce na sprzęt astro są chyba nie do ruszenia... siara, wstyd i poniżenie

 

a lv mają przecież 45-50 stopni a plossle mają dość często ponad 50 (deklarowanego pola :P )

 

LV mają realne 50* plossle mają deklarowane 52* obarczone spapranymi brzegami. W walce dadzą mniej dobrego pola niż LV. Krótkie okulary tej vixenowskiej serii (poniżej 9mm) mają 45* i tylko te. A plossl o ogniskowej 8,6,4, czy mniej to pomyłka jest moim zdaniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo kurde trzeba pisać jak jest :)

 

tekst typu : " nie sa w pełni wartościowe okulary ze względu na wąskie pole w porównaniu nawet do zwykłych Plosli " ma sie nijak do reala. :) Mniej mają tylko te ponizej 9mm i to mniej w wiekszości popularnych telepów będzie jednak wiecej :) więc... ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to jest Twoje zdanie. Ja Mam swoje.

Możliwe że faktycznie odnioslem takie dziwne wrażenie wąskiego pola, bo własciwie miałem okazję pracować na tych krótkich LV.

 

Ale Ja sobie tego nie wziąłem z kosmosu. Płeszka miał na swojej stronie wyraźnie napisane że 42-44 stopnie ma LV, a dla Mnie to za mało jak na docelowy okular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacznę chyba wyciągać moje perełki, kusi mnie zakup jakiegoś SCT ;)

 

Na początek dla planeciarzy:

 

- Antares Ortho 6mm (pudełko, zaślepki) - cena 220 zł

 

- Orion Ultrascopic 7,5mm (pudełko, zaślepki, muszla oczna typu "wing") - cena 210 zł

 

Orion wygląda identycznie jak Antares więc to raczej ta sama fabryka - Made in Japan

Mam też Speers Walery ale się zastanawiam...

Ostał mi się jeden zielony laserek 5mW (kolega z forum zrezygnował z zakupu a ściągłaem na specjalne zamówienie), kto potrzebuje niech pisze ile może dać. Tanio puszczę ;)

 

LV 18mm i Tele Vue 24mm nadal aktualne.

 

Przy zakupie min.2 rzeczy rabacik ;)

 

P.S. Foteczki najdalej jutro. Stan szkieł bdb!

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie się zastanawiam nad kupnem wujka 24 lub lv 18 (wstępnie zarezerwowałbym któryś z nich), jest pewne ale .... Myślałem o lvw 22 mm, a tutaj taka okazja. Chyba wujek będzie lepszy ? Mój teleskop 1200/200. Wiadomo cena i w koncu telewuj. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bezpośredniego porównania tych szkiełek więc nie będę ściemniał. Może znajdzie się ktoś bardziej kompetentny. Na rynku wtórnym ciężko będzie znaleść LVW22 a za TV chcę połowę ceny LVW. Decyzja należy do Ciebie.

 

------------------

Te Speers Walery to parka do bino 7,5mm, jeden 10mm i wcześniej opisywane 14mm. Chciałem porównać tą 14-tkę z Celestronem Ultima LX 13mm ale na razie nie mam na czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.