Skocz do zawartości

Czarna Synta ;)


Jules

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do lektury Artykułu który zdarzyło mi się popełnić na Astronocach, w którym przedstawiam jak - moim zdaniem- Synta powinna wyglądać ;)

 

Wasze komentarze oraz konstruktywna krytyka - mile widziane :Beer:

No tak. Skorzystałem z tego sposobu kilka lat temu oklejając "SUPER SZUKACZ KOMET". Tanio no i bezpiecznie - można powtarzać operację bez końca. W moim telepie najbardzie podobało mi się pozbycie żółtego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota bajerancka jak będę robił winyl na bryce to sie zgłoszę. :Beer:

 

Tylko jak ty trafisz do telepa pod naprawde ciemnym niebem. Ja mając jeszcze Celestrona wyrznąłem kiedyś na leśnej polance centralnie w tube tak że mont się przestawił mimo blokad dobrze że nogi statywu były wbite w ziemię. :szczerbaty:

 

 

edit.... no tak już wiem po co te płomienie :szczerbaty:

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszą mnie pozytywne komentarze :Beer: Zdjęcia nie oddają tak dobrze efektu, "na żywo" prezentuje się lepiej. Drobna uwaga co do jakości zdjęć - właśnie zauważyłem że na obiektywie miałem ohydny odcisk palca, stąd ta dziwna mgiełka na fotach. Przepraszam, zdarza sie :unsure:

 

 

a naklejki z danymi sprzętu m.in średnica, ogniskowa, pozbyłeś się tego ?

 

Odkleiłem. Wylądowała tymczasowo na okładce od mojego Taki Atlas ;) i chyba tam już zostanie :D Jeżeli nasuną się jakieś inne pytania to śmiało!

 

Żałuję że nie mam fot do opisu jak oklejać - po prosu zapomniałem aparatu. Skleroza co prawda nie boli, ale stopień jej zaawansowania w moim przypadku zaczyna mnie trochę niepokoić :huh:

 

Warto zajrzeć od czasu do czasu na Astronoce bo chodzi mi po głowie kilka innych, nieco bardziej praktycznych projektów ATMowych, które postaram się zaprezentować (o ile coś z nich wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale..:

 

Na ciemnym kolorze wcześniej siada rosa (podobno)

No i jak np gdzies pojedziesz i tuba będzie sie obijać mogą występować białe odpryski albo folia będzie zchodzić

:szczerbaty:

 

No owszem jest ryzyko że się gdzieś zahaczy. No ale dlatego użyłem folii zewnętrznej, a nie jakieś badziewnej wystawienniczej czy banerowej, które są produkowane (jak nazwy sugerują) do krótkotrwałych oklejeń, by łatwo można je było ściągnąć. Folią zewnętrzną okleja się pojazdy, a więc jest non stop narażona na takie czynniki jak deszcz, śnieg, pęd powietrza, skoki temperatury, piasek/błoto spod kół innych pojazdów itp itd. Jest wytrzymała jak cholera - wiem bo miałem okazję zrywać coś takiego i wierz mi - masakryczna robota :angry: Ufam więc że przy normalnym użytkowaniu nie zdarzy się nic poważnego. Jak jest w praktyce? Poza Syntą, mam jeszcze Cassegraina znanej polskiej firmy. Tuba oklejona żółtą folią właśnie ;) Bywało że jeździłem bardzo często na obserwy i przez te 10 lat nie zdołałem uszkodzić tej folii.

 

naprawde fajnie wyglada taka synta.. ; )

tak w ogole to gdzie mozna dostac taka folie ? bo chyba nie w papierniczym :P

 

Są sklepy z zaopatrzeniem dla agencji reklamowych gdzie można dostać zarówno folie jak też potrzebne akcesoria (rakle, spryskiwacze, benę etc.) Hasło "folie samoprzylepne" w góglach - i po problemie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.