Skocz do zawartości

Nasze zdjęcia Księżyca i planet


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec nadejszła wiekopomna(że nie pomnę) chwila...

 

Po niejakich perturbacjach, a raczej pomylce przy numerowaniu fotek,udalo mi sie zebrac do kupy glosy oddane na poszczegolne fotografie.Bardzo sprawnie przebiegla weryfikacja glosow oddanych na pechowy(jak sie zaraz okaze nie do konca)numer 56 i bardzo dziekuje tym osobom,do ktorych zwracalem sie o uscislenie oddanego glosu(ci co glosowali na nr 56),za to ze wsyscy, bez ociagania sie odpowiedzieli na moje zapytanie.

 

Tym sposobem mamy:

 

w kategorii "ksiezyc"

 

MIEJSCE 5-te zajęły ex equo zdjecia

 

nr. 17 Michaila B "krater Gassendi"

 

Michail_B__Apr_22_2007.jpg

 

oraz

 

zdjecie nr. 25 autorstwa Waldka

 

Waldek__Jan_13_2005.jpg

 

 

MIEJSCE 4-te

 

zajelo zdjecie nr. 16 "Zatoka Teczy" Michaila B

 

 

Michail_B__Apr_8_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 3-cie

 

zdjecie nr.26 autorstwa Wojpiska

 

Wojpisk__Jun_26_2007.jpg

 

 

MIEJSCE 2-gie

 

foto nr. 21 autorstwa Sumasa,najladniejszy zacmiony jakiego dotad widzialem i pamietam jak robil to zdjecie, a ja sie modlilem zeby nad Warszawe tez nadciagnely chmury:)

 

Sumas__Mar_4_2007.jpg

 

 

Teraz pora na zdjecie,ktore zebralo najwiecej glosow...

 

Oglaszam wszem i wobec,ze zdjeciem tym nie jest moja praca...lecz foto z numeremmm

 

15-tym autora Michaila B z Ukrainy,czyli "Rejon krateru Platon z Dolina Alpejska"

 

Mihal_B__Mar_29_2007.jpg

 

 

 

Nie moge nie powiedziec,ze to byl moj typ na zwyciezce w tej kategorii wagowej..uwielbiam zblizenia ksiezyca,czyli wage ciezka,a Michail najwyrazniej okazal sie wlasciwym czlowiekiem we wlasciwym miejscu o wlaciwym czasie z wlasciwym sprzetem,oto tego efekt!!!

 

Gratuluje wszystkim wyroznionym,dziekuje glosujacym i odwiedzajacym watki ksiezycowe.Bez fotografujacych,bez glosujacych nie bylo by emocji i wyroznien!Ciesze sie takze,ze w kategorii "ksiezyc" mamy i Polskie akcenty;)

 

 

 

Nastepna kategoria konkursu był "Jowisz"

 

Tutaj glosy rozlozyly sie nastepujaco:

 

MIEJSCE 4-te ex equo:

 

zdjecie nr. 36 Mizar

 

Mizar__Mar.jpg

 

oraz..

 

zdjecie nr. 37 Siergieja

 

Siergiej__Jun_13_2006.jpg

 

 

 

MIEJSCE 3-cie

 

zdjecie nr. 30

Bogdan Jarzyna

 

 

Bogdan_Jarzyna__May_13_2005.jpg

 

 

 

MIEJSCE 2-gie

 

zdjecie nr.38

Waldek

 

 

Waldek__May_14_2005.jpg

 

 

 

MIEJSCE 1-sze..

 

zdjecie nr. 33

Marka Bromskiego

 

Marek_Bromski__Mar_26_2004.jpg

 

Tum tu du tuummm...przydal by sie efekt dzwiekowy...GRATULUJE autorowi najlepszego zdjecia Jowisza!!!

 

Przechodzimy do kategorii super ciezkiej,czyli do

 

Saturna:

 

 

MIEJSCE 5-te ex equo

 

zdjecie nr. 41

Lemarc

 

Lemarc__Jan_5_2007.jpg

 

oraz

 

zdjecie nr.42

Łysy

 

Lysy___Feb_23_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 4-te

 

zdjecie nr. 39

Hamal

 

Hamal__Apr_1_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 3-cie

 

zdjecie nr. 40

hanysiak?

 

hanysiak.JPG

 

 

MIEJSCE 2-gie

 

zdjecie nr. 48

Waldek

 

Waldek__Jan_16_2006.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orazzz...

 

MIEJSCE 1-sze...

 

 

zdjecie,niech no zgadne...nr. 44

autorstwa Michaila B "Sztorm na Saturnie"

 

Mihal_B__Jan_29_2006.jpg

 

Michail,GRATULACJE!!!

 

 

Teraz przychodzi kolej na MARSA

 

a w tej kategorii podzialo sie duzo:)

 

 

MIEJSCE 5-te

 

zdjecie nr. 49

by Astrokosmo

 

astrokosmo__Nov_25_2007.jpg

 

 

MIEJSCE 4-te

 

zdjecie nr. 52

Łysy

 

_ysy__03_1_.12.2007.jpg

 

 

MIEJSCE 3-cie

 

zdjecie nr. 57

Siergiej

 

Siergiej__Oct_12_2005.jpg

 

 

 

MIEJSCE 2-gie

 

zdjecie nr. 58

Waldek

 

Waldek__Nov_24_2005.jpg

 

 

oraz MIEJSCE 1-sze..

 

Uwaga...licze do trzech...zdaje sie ze to nasz debiutant....;)

 

zdjecie nr. 56

Michail B

 

Michal_B__Nov_20_2007.jpg

 

 

Jak by tu napisac,Michail...GRATULACJE..;))

 

Powiem,ze kwestie pierwszego i drugiego miejsca rozstrzygnely dopiero glosy 2 osob,ktore omylkowo zaglosowaly nieprawidlowo i czekajac na ich wyjasnienia, odwlekalem te chwile...

 

Przejdzmy teraz do kobiet,to znaczy do Wenus..chociaz jak sie zastanowic to juz na jedna zenska planete glosowalismy,no moze nie w naszym jezyku zenska..

 

a wiec Wenus:

 

 

MIEJSCE 5-te

 

zdjecie nr.62

Lampka

 

Lampka__Jul_27_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 4-te

 

zdjecie nr.64

Lemarc

 

Lemarc__Jun_20_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 3-cie

 

zdjecie nr. 63

Lemarc

 

Lemarc__Jul_31_2007.jpg

 

 

 

MIEJSCE 2-gie

 

zdjecie nr. 60

Hamal

 

Hamal__Aug_15_2007.jpg

 

 

oraz..

 

kogo by tu zacytowac....moze...."slowo sie rzeklo,kobylka u plota"?? ;)

 

 

MIEJSCE 1-sze

 

zdjecie nr. 61

hanysiak

 

hanysiak.JPG

 

Nie bardzo wiem co powiedziec...gratuluje Maćku,gratuluje....

 

Mam nadzieje,ze dzieki konkursowi wszyscy mamy spora ucieche i ze nie zabraknie mi zapalu(wierze w to) do kontynuowania zabawy pod nazwa "zdjecie miesiaca".Bycie na biezaco ze zdjeciami upraszcza sprawe,a wybor kandydatow do zdjecia miesiaca bedzie nieskrepowany,poprostu w ciagu miesiaca pojawia sie stosunkowo niewiele nowych prac,wiec wszystkie beda mogly rywalizowac w swoich kategoriach.

 

Dziekuje i zapraszam do komentowania wynikow..

hanysiak

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym autorom - zdjęcia są wspaniałe. Podziękowania także dla hanysiaka za pracę włożoną w przeprwadzenie plebiscytu.

 

P.S wszystkie moje 5 typów znalazło się na liście zwycięzców (3 pierwsze, 1 drugie i 1 czwarte miejsce), może powienienem pracować jako juror, jakby ktoś miał jakieś dojścia to w pierwszej kolejności zgłaszam się na wybory Miss World :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zaszczycony, że w takim gronie zdobyłem jakiekolwiek głosy. Gratuluję zwycięzcom. Naprawdę klasa zdjęcia!!! :notworthy::notworthy::notworthy:

 

 

Mogę powiedzieć to samo , dla mnie sam fakt umieszczenia już był wyróżnieniem a 5 miejsce to czołówka :helo: .

 

Dzięki wszystkim za głosy , na zlocie stawiam :Beer: oczywiście bezalkoholowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zwycięzcom :Beer:

Chciałbym tylko zauważyć, że "zdjęcie" Marka Bromirskiego nie można nazwać zdjęciem. Była kiedyś zażatra dyskusja na temat tego zdjęcia i wyszło że to jest raczej rysunek a nie zdjęcie.... Szkoda, że rysunek rywalizuje z fotkami ludźi którzy ciężko się napracowali przy kręceniu avików......

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zwycięzcom :Beer:

Chciałbym tylko zauważyć, że "zdjęcie" Marka Bromirskiego nie można nazwać zdjęciem. Była kiedyś zażatra dyskusja na temat tego zdjęcia i wyszło że to jest raczej rysunek a nie zdjęcie.... Szkoda, że rysunek rywalizuje z fotkami ludźi którzy ciężko się napracowali przy kręceniu avików......

 

Coś mi świta, trzeba odkopać wątki, ale coś czuję, że będzie dyskwalifikacja. Nie wczuwałem się w plebiscyt planetarny i dziwię się, że nikt tego wcześniej nie wyłapał.

 

Nie może być tak, że zdjęcie uznane za kreatywny fotomontaż zostaje wybrane na najlepsze. To jakieś mega niedopatrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu glosów protestu i przyjrzeniu sie problemowi zdjęcia Jowisza autorstwa Marka Bromirskiego, ktore zajęło 1 miejsce w naszym plebiscycie w swojej kategorii planetarnej,postanawiam co następuje:

 

Dyskwalifikuje w/w zdjecie,ponieważ jego processing budzi duże kontrowersje i wybiega poza uznawana przeze mnie granice ingerencji programowej w material wyjściowy. Przez to nie powinno ono znaleść się w eliminacjach naszego plebiscytu.

Przepraszam glosujacych za to moje smutne przeoczenie.

 

Tym samym miejsce 1-sze w kategorii planety-Jowisz,zajmuje ZDJĘCIE autorstwa Waldka.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdaje się chodzi o ten wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=3646

heh i mimo prawie 4 lat od jego powstania, ciągle niezmiernie ciekawa lektura i to nie tylko z tego jednego powodu

 

a Hanyś, ja bym się jednak nie ośmielił nazwać jej fotomontażem, fakt, że ciągle nie rozstrzygnięta jest kwestia dopuszczalnej ((sic!) może raczej akceptowalnej (ale znowu przez kogo?)) ingerencji autora podczas obróbki materiału i co jakiś czas wybuchające gwałtownie dyskusje na forach na ten temat, mogą się tylko przyczynić do podniesienia poziomu naszej wiedzy, ale w końcu i sam autor tego zamieszania był popełnił nie tak znów dawno, też pewną "artisticzną manipulację" z okazji pewnego zakrycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.