Skocz do zawartości

Alarm - tani "Intes" na Allegro


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

OOO widze, ze jest sa dwa Intesy MK66 na Allegro. Jak ja szukalem to cholera nie bylo ani jednego. Jak teraz nie potrzebuje to sie nagle dwa pojawily. Co za zycie!

 

Znam ten sprzet i jak ktos ma $ to niech bierze od reki :)

Glowna zaleta to jego kompaktowosc w stosunku do mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt nie jest zły. I na pewno by takim pozostał, gdyby nie nie te parę godzin z Fujinonem.... :roll:

 

Nie ma co się czarować. Pentax 20x60, jak to Łysy nazwał - jest sprzętem popularnym, w kategorii do USd 200,- I w tej kategorii zapewne jest bardzo dobry. No ale jak ktoś raz lookną przez coś z innej półki, to już nie chce się zniżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentax 20x60 i to w lepszej wersji, ktora ma Krokodyl to naprawde bardzo dobry sprzet.

Solidnie wykonany, dobre wlasnosci optyczne, spora sprawnosc, swietne warstwy. Dwie

wady: to malutkie pole widzenia (2.2 stopnia) i muszle okularow, ktore mozna albo

maksymalnie wysunac albo schowac przy czym oba polozenia (przynajmniej mi) nie

pozwalaja zbyt wygodnie obserwowac.

 

Jak Krokodyl wystawi go za 100 zl, to sam kupie. Nowy kosztuje 1500 zl.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to jest mój Intes na Allegro. To jest ten sam egzemplarz, który widzieliście w Jachrance u Adama. W zasadzie sprzedaję z powodów dość prozaicznych-trudno używać 3 teleskopów jednocześnie :lol:, poza tym kończy mi się wolne miejsce w garażu...

Hehehe-czytałem w którymś z S&T, że po paru latkach astroamatorzy zmieniają "branżę"- stają się magazynierami a potem dealerami-coś w tym jest :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, synta to świetny teleskop w systemie newtona. Intes jest markowym maksutovem przeznaczonym głównie do podbojów planetarnych. Niezależnie od tego czy MK "pójdzie" czy nie powie szczerze: starałbym się raczej nie popadać aż tak mocno w "planetarną" euforię syntową. Z tego co widziałem na fotkach owszem są newtony (=lustra), które dają obrazy planet na najwyższym poziomie ale to są lustra za bardzo gruba kasę. Maksutov różni się od typowego newtona stabilniejszym obrazem punktowym i nieco lepszym nasyceniem barw w obrazach planet. Nie odejmując nic Syncie powiem może tak: Maksutov jest systemem w który warto zainwestować. Poprzednio w ogóle planowałem Maka 8" lub ten 170mm model Meade'a. Jednak cena przeraża nieco. Synta jak na 1750PLN jest w tych obszarach cenowych strzałem w dychę. Prawdą jest jednak że po przeróbkach do stanu który uznam za zadowalający ten teleskop będzie kosztował ok. 4000PLN!

Co do zastosowań do avikowania planetarnego to Intesowi (przynajmniej jesli chodzi o fotki Marsa) bliżej było do apo Vixena niż Syncie. Przy vizualnych obserwacjach Saturna Synta w zasadzie pokazywała obraz na poziomie Intesa, a czasami z uwagi na większe możliwości poweru-nawet lepszy! Jednak po pewnych oznakach takich jak stabilność obrazu i stopień nasycenia barw raczej w Intesie uzyska się lepszy materiał do stackowania niż w Syncie. Oczywiście osobom z zasobnością portwela do tych 2 tys. PLN gorąco polecam Syntę i w ogóle teleskopy newtona z dobrymi lustrami - sam przekonałem się do nich dośc późno. Dla tak wybrzydzających jak ja: zawsze można w przyszłości dokupić do Synty porządne okulary czy poddać liftingowi/wymianie wyciąg okularowy. No problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.