Skocz do zawartości

M1


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Rzuciłem się na rozetę niepoprawnie oceniwszy czas jaki będę mógł ja naświetlać - później ciągnąłem do końca ile dało i zeszło 1.5 godz. Rozetka może i wyszła przyzwoicie ale nie wystarczyło znowu czasu na M1 tak jak chciałem bo wtedy ona zaczęła się chylić ku zachodowi.... tia .. .tak to jest jak się człowiek nie może zdecydować.

 

Może M1 to kolejny klasyk wiec będzie: stare ale jare B)

 

SW6"N, CG5GT, 350Dmod, 20x4min, iso800, MPCC

 

m120080203v1420001001cgzf5.jpg

 

 

Surowa klateczka

 

m1_20080203_klatka4min.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna i wyraźna. :Beer: Widać, że montaż się spisuje bardzo dobrze i biorąc pod uwage cena/jakość to jest super ! Prowadzenie w punkt. Na surowej klatce widać niewielką winiętę. Prawdopodobnie - moim zdaniem na 90% - masz za małe lusterko wtórne. Wystarczy zmienić na nieco większe i winieta zniknie. Jaki wymiar ma to lusterko ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na niektorych LCD widać te obwódki - sam widziałem. Ostrzenie było potrzebne. To jest właśnie niskobudżetowy montaż z jego prowadzeniem - przeglądałem klatki i ostrzej nie było więc cudów nie ma albo to kolejna działa w obróbce do poćwiczenia: miękkie wyciąganie podostrzonych szczegółów

 

..... detal w M1 powinien byc lepszy chyba? Jakaś taka rozmyta mi się wydaje :rolleyes: .

 

Może to jest włąśnie przewaga HEQ5 który poprowadziłby lepiej albo optyka jest .. no wiesz sam jaka to "chinska" optyka :)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pleiades PixInsight LE ostrzenie moze i nie jest najłatwiejsze, ale dość skuteczne... i jest tam magiczna funkcja "Deringing".... polecam ją wypróbować ;)

 

Trial 30 dni- http://pixinsight.com/download/LE/index.html, ja się załapałem na wersję free jak była jeszcze wersja BETA :P

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może M1 to kolejny klasyk wiec będzie: stare ale jare B)

 

No nie taki znów klasyk. Pokaż mi ile jest w PL przyzwoitych fotek wykonanych podobnym sprzętem.

To jest raczej obiekt na dłuższą ogniskową. Ale tym sprzęciorem też nieźle wyszedł. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową ksywę dla M1, "orzeszek" :D Fajnie wyszedł, aczkolwiek na moim LCD też widać ciemne obwódki gwiazd. Skąd fociłeś, z miasta?

 

Mnie też te obwódki zaczęły drażnić - dzięki uprzejmości Sumasa podmieniłem link do obrazka.

 

Mnie trochę w procesie obróbki przypominała orzeszek (ziemny ten do łuskania).

 

Wiesz Zbyszku jak jest w Tarnowie - LP everywhere B) . Może kiedyś zrobię porównanie robiąc takie samo ujęcie z miasta na razie staram się uciekać poza.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.