Skocz do zawartości

Atlas nieba.


AstroLamka

Rekomendowane odpowiedzi

do jednego worka wrzuciłeś bardzo różne wydawnictwa:

1 - "Star - Guide" to atlas zawierający gwiazdy do 9 mag.

2 - Hlad "Atlas Nieba 2000.0" to nieduży, atlas zawierający gwiazdy widoczne gołym okiem, do 6.5 mag.

3 - to książka o astronomii zawirająca mapy nieba

 

co zarekomendować ? Jeśli szukasz klasycznego atlasu nieba i zaczynasz przygpdę z astronomią to moja opinia jest nastepująca. Atlas Hlada jest tani i warto go mieć, podobnie jak obrotową mapę nieba. Do niego trzeba dokupić poważniejsze wydawnictwo:

albo "Star - Guide" - do nabycia na deltaoptical.pl lub na allegro.pl

albo "S&T Pocket Sky Atlas" - do nabycia na astrokrak.pl i empik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli potrzebujesz jeszcze lepszych atlasów to weż pod uwagę te:

Tirion, Rapaport, Lovi "Uranometria 2000"

Tirion, Sinnott "Sky Atlas 2000.0"

Brych "Wielki Atlas Nieba"

...

i zapraszam na stronę www:

http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?t=2976

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo "S&T Pocket Sky Atlas" - do nabycia na astrokrak.pl i empik.pl

 

jeśli chodzi o Pocketa, mimo usilnych poszukiwań w Empiku nie odnalazłem.

 

Alternatywą był zakup za 90 zł w Astrokraku, wybrałem jednak opcję zakupu za oceanem...

http://www.amazon.com/Sky-Telescopes-Pocke...8664&sr=8-1

 

Dziwne, prawda... :huh:

 

czas oczekiwania założyłem taki sam jak ze sklepu polskiego lub ( uwaga ) krótszy... cena wyniosła nas (zamawiałem także dla znajomego) 51 zł z kosztami przesyłki na łebka.

 

Jako że stateczek płynął w okresie świątecznym, mój atlasik przybył do mnie po niecałym miesiącu oczekiwania, tylko 40 zł. taniej :rolleyes:

(szwankuje widać poczta polska strajkując :unsure: )

 

Jeżeli zdecydujesz się na Tirion, Sinnott "Sky Atlas 2000.0"

też możesz znaleźć go w Amazonie...powinno być taniej niż w Pic-u - (Płać i czekaj :blink: )...

 

Pzdr

 

Acha.. znajomy zamawiał w europejskim Amazonie Pocketa, wyszło prawie to samo co do kwoty, tylko czas oczekiwania krótszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 godziny temu dokonałem już zakupu atlasu STAR-GUIDE 2000 i myślę że będę z niego zadowolony.

 

Dzięki wam za wszystkie rady na pewno się przydadzą na przysszłośc ... temat można zamknąc czy co to się tu robi ...

Edytowane przez AstroLamka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 godziny temu dokonałem już zakupu atlasu STAR-GUIDE 2000 i myślę że będę z niego zadowolony.

 

 

Robisz eksperyment na żywym organiźmie ;) - mało jest informacji o tym atlasie, i nie wiadomo ile jest wart w praktyce. Mam nadzieję, że spełni twoje oczekiwania

Z drugiej strony szkoda, że nie poszedłeś w bardziej sprawdzone atlasy, i często rekomendowane przez

innych userów, myslę o Pocket Sky Atlas i Toshimi Taki Atlas - mam obydwa i uważam ze są znakomite.

Taki ma większy zasięg, a Pocket za to jest bardziej przyjazny w obsłudze, ma zaznaczone kształty gwiazdozbiorów i jest kolorowy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem potrzebuję atlasu który zawierał będzie jak najwięcej słabych obiektów gdyż mam zamiar zając się poszukiwaniem komet.

 

Teraz wiele na ten temat czytam m.in. książki David'a H. Levy'ego który odnalazł już kilka komet i inne takie. Myślę że ten atlas który zamówiłem spełni moje oczekiwania zresztą jedną jego recenzję już czytałem i użytkownik tego atlasu był zadowolony :D Myślę że i ja jak najbardziej będę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i fajno :) podlinkowałeś w końcu alternatywę :) (acz w grudniu atlasu nie było jeszcze)

 

Teraz sam zobacz:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=409

 

i Twój link :rolleyes:

http://www.empik.com/produkt?productId=212...ocket_Sky_Atlas

Ach, czy pikanterii urojonej nie dodaje fakt, że Empik przynajmniej uczciwie podaje czas oczekiwania ?

 

Jeśli w Pokecie nie widać różnicy, to po co przepłacać:

(89zł-52zł=37zł)...

 

... i szafa gra... dalej panowie szlachta... Centusiowo Żyjemy :helo:

 

Pozdrawiam, doceniając merytorykę postów :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myslę o Pocket Sky Atlas i Toshimi Taki Atlas - mam obydwa i uważam ze są znakomite.

Taki ma większy zasięg, a Pocket za to jest bardziej przyjazny w obsłudze, ma zaznaczone kształty gwiazdozbiorów i jest kolorowy...

Potwierdzam...Pocket to naprawdę udany atlas. Jego zaletą są niewielkie wymiary /w terenie to duży plus/ oraz bardzo łatwa nawigacja. Jedyny mankament to nazbyt delikatna oprawa /mogłaby być sztywniejsza/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem potrzebuję atlasu który zawierał będzie jak najwięcej słabych obiektów gdyż mam zamiar zając się poszukiwaniem komet.

 

Tak, w rzeczy samej i istotnie... troszkę tego nie rozumiem, wybacz :)

 

Co mają "słabe obiekty" w atlasie do "poszukiwania komet" ?

 

Pzdr...

 

Heh... był Ci kiedyś taki "shemerkej-lewy" na forumie...rozumiesz...

mały odkrywca rzeczy dopełnionych....;)

 

Aczkolwiek życzę jak najlepiej :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dobry sklep z książkami to szczerze polecam Krainę Książek - zajmują się sprowadzaniem książek z zagranicy, głównie przez amazon i podobne sklepy. Zamawiałem tam "The Herschel Objects and How to Observe Them" Mullaney'a. Na przesyłkę czekałem 9 dni. Wyniosło mnie to razem z przesyłką ponad 30zł taniej niż w empiku bez przesyłki. "Pocket Sky Atlas" kosztuje tam 47,17zł. Przesyłka o ile mnie pamięc nie myli to coś koło 7zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w rzeczy samej i istotnie... troszkę tego nie rozumiem, wybacz :)

 

Co mają "słabe obiekty" w atlasie do "poszukiwania komet" ?

 

Pzdr...

 

Heh... był Ci kiedyś taki "shemerkej-lewy" na forumie...rozumiesz...

mały odkrywca rzeczy dopełnionych....;)

 

Aczkolwiek życzę jak najlepiej :Salut:

 

A to mają że jeśli już coś znajdę to w raporcie muszę podac przewidywaną jasnośc komety ... a jeśli np. kometa ta będzie miała jasnośc 8,6 magnitudo (ja o tym wiedziec nie będę) to porównuując jej jasnośc z jasnością gwiazdy o której wiem że wynosi np. 8,5 mag. mogę wyznaczyc jasnośc komety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
To rzeczywiście dość tani sklep. A jak się jeszcze pomyśli ile ten atlas kosztuje w Astrokraku to... :Boink:

 

 

Odświeżę temat. Dolar leci na pysk a więc i astroliteratura konsekwentnie tanieje. Pocket Sky Atlas kosztuje już 41zł, a więc doczekaliśmy czasów, kiedy można się zaopatrzyć w to zacne wydawnictwo wydając mniej niż 5 dych (po uwzględnieniu kosztów przesyłki) i czekając nieco ponad tydzień. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.