Skocz do zawartości

Amerykański satelita uderzy w Polskę?


Rekomendowane odpowiedzi

Trąbią o tym non stop na TVN24, co najmniej jakby kometa miała wieczorem uderzyć w Pałać Kultury. Tak naprawdę to trudno tu mówić o uderzeniu, to raczej będzie upadek z niewielką prędkością szczątków, które przetrwają przejście przez atmosferę. A prawdopodobnie nawet te szczątki nie spadną, bo wojskowi zwietrzyli okazję i ogłosili, że chcą sobie postrzelać do satelity. Jak uda im się trafić, to niewiele z niego zostanie.

 

Tak czy inaczej mam nadzieję, że nie rozwalą go jutro, bo od 18 lutego zaczyna się okres wieczornej widoczności tego satelity (USA 193), z jasnością dochodzącą do 1mag. A jeszcze żem go nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panika! Katastrofa! Stan wyjątkowy! Najpierw naukowcy, kobiety i dzieci! Życie staje przed oczami...

 

Wirtóalna (tak tak przez ó) oraz Łojnet są najbardziej rzetelnymi źródłami informacji!

Polska na celowniku złych Amerykanów! Polska tarczą dla Amerykanów! Koniec jest blisko! Zniszczenie! Atom! Nuklearna zima na terenie Polski! Wypatrujcie satelity na niebie! Budujmy bunkry! Uciekajmy do lasu! Emigrujmy do Burkina Faso i Suazi! Nie jedzmy mięsa!

 

Ooo, tak oto należy skomentować ten niułs pachnący świeżością i nieznanymi faktami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panika! Katastrofa! Stan wyjątkowy! Najpierw naukowcy, kobiety i dzieci! Życie staje przed oczami...

 

Wirtóalna (tak tak przez ó) oraz Łojnet są najbardziej rzetelnymi źródłami informacji!

Polska na celowniku złych Amerykanów! Polska tarczą dla Amerykanów! Koniec jest blisko! Zniszczenie! Atom! Nuklearna zima na terenie Polski! Wypatrujcie satelity na niebie! Budujmy bunkry! Uciekajmy do lasu! Emigrujmy do Burkina Faso i Suazi! Nie jedzmy mięsa!

 

Ooo, tak oto należy skomentować ten niułs pachnący świeżością i nieznanymi faktami!

 

:ha:

 

No cóż, trafnie to skomentowałeś, Kanarkusie! :szczerbaty: . Tak na poważnie. To na serio media robią z tego jakieś nie wiadomo co :blink: . Ja się tam tym nie przejmuję zbytnio, zwłaszcza, że nasi będą chcieli sobie postrzelać do resztek tego, co przejdzie przez makabryczne płomienie i żar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

nareszcie Polska będzie miała swojego własnego satelite szpiegowskiego (o ile faktycznie spadnie) :szczerbaty:

No dobra Leszno jest na trasie, zaczynam robić zapisy na części które tu spadną, komu nóżke, komu skrzydełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rząd powołał sztab kryzysowy w związku z satelitą, który może spaść na Polskę. "

No po prostu omal nie spadłem z krzesła... :ha:

Czy ktoś wie czy ten satelita był wyniesiony przez wachadłowiec, czy jakąś inną rakiete?

Bo jak pamiętam to Columbia była chyba większa od autobusu a jednak połowa populacji USA nie zginęła w czasie tej katastrofy...

Ech... Dziennikarze chyba powinni przejść specjalistyczny kurs na temat: Jak nie siać niepotrzebnej paniki!

Pozdrawiam i zamawiam antenkę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Leszno jest na trasie, zaczynam robić zapisy na części które tu spadną, komu nóżke, komu skrzydełko :)
Hydrazyny sie nie boisz? :)

A na serio, rozbawil mnie tekst:

Satelita, który od momentu wystrzelenia nie działał, jest wielkości autobusu, pełnego paliwa - hydrazyny, której wybuch może zabić lub zranić ludzi znajdujących się w pobliżu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrazyny sie nie boisz? :)

 

Ja bym się nie bał, bowiem satelita na 100% nie ma żadnej osłony termicznej, która by pozwoliła na przejście przez atmosferę.

 

A to oznacza, że jeśli takie coś wejdzie w atmosferę - i temperatura zacznie rosnąć wewnątrz zbiorników hydrazyny, to będzie buuuum. Nic więcej. Hydrazyna się bardzo rozpręża po przejściu w stan gazowy - dlatego też jest paliwem rakietowym. :) Ma niską (w porównaniu z warunkami, jakie panowałyby wewnątrz nie izolowanego satelity) temperaturę zapłonu. Na dodatek hydrazyna jest monopropelantem...

 

Tu bardziej chodzi o paliwo nuklearne, które jest na pokładzie satelity oraz nikłe, ale zawsze, ryzyko, że jakieś smakowite szczątki wpadną w niecne łapska. Tego nie można wykluczyć, że np kawałek elektroniki przetrwa, albo jakiś system telekomunikacyjny...

 

W tym leży problem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez emocji może ta osoba która się wypowiedziała na WP, Ekspert ma tylko na nazwisko :ha:

 

Właśnie gadałem ze swoim źródełkiem w Wyrtóalnej Antarktyce na temat poziomu ich informacji.

 

Oto opinia źródełka:

satelit.jpg

 

No to już wiemy, jacy z nich 'eksperci'. :P Lepiej nie czytać tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kanarkiem. Kiedyś właśnie w takim "wspaniałym i wiarygodnym źródle informacji z internetu"

został zamieszczony tekst o wybuchającej komecie 17p/holmes, przekopiowany słowo w słowo z portalu astrocd.pl. Co więcej, właściciel tegoż portalu wypowiedział się na AF, mówiąc że nie został poproszony o udostępnienie takich informacji. Zero szacunku... Szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kanarkiem. Kiedyś właśnie w takim "wspaniałym i wiarygodnym źródle informacji z internetu"

został zamieszczony tekst o wybuchającej komecie 17p/holmes, przekopiowany słowo w słowo z portalu astrocd.pl. Co więcej, właściciel tegoż portalu wypowiedział się na AF, mówiąc że nie został poproszony o udostępnienie takich informacji. Zero szacunku... Szkoda słów...

 

ech niestety dziś to już chyba standard :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: kiedyś miałem okazję tylko liznąć rzemiosła dziennikarstwa i uważam ze to ciężki chleb, zaznaczam jednak, że chodzi mi wyłącznie o dziennikarstwo prasowe. Obecnie odnoszę wrażenie, że w internecie odpowiedzialność za napisane słowa już się nie liczy. W ogóle mam wrażenie, ze teraz media polegają jedynie na tym co powiedzą "eksperci" a rzeczywistość się nie liczy mimo, że bywa okrutna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst o wybuchającej komecie 17p/holmes

heeehee, tak - racja, racja, co więcej -kometa 17p/holmes - została uznana za `Nibiru` oraz zblizajacy sie koniec swiata na portalach typu: paranormalne, godlikeproductions ,etc. :blink::blink::blink:

 

Natomiast jesli chodzi tego satelite i wiarygodne źródła informacji to bez wątpienia

w pierwszej kolejności zaglądam na astro-forum a nie na wp czy onet.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta.pl pisze na głównej wielkimi literamy:

 

TEMAT DNIA. Zagrożenie z kosmosu. Waży pół tony, jest wypełniony paliwem i nikt nie ma nad nim kontroli. Amerykański satelita szpiegowski spadnie na ziemię. Być może w Polsce...

 

Boshe!!!

 

To mnie upewnia tylko w tym co mi zawsze Tato od małego powtarzał "jak ktoś na niczym się nie zna i nie ma pojęcia co w życiu z sobą zrobić, to zostaje dziennikarzem".

 

Nie da się z tym nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogladałem przeróżne kanały informacyjne (TVN 24, TVP info, ...) to tylko jedno słowo nasuwało mi się na język żal po prostu żal mi było dziennikarzy i tych którzy ich oglądali. Na TVN 24 wyświetlali na wielkim ekranie z tyłu komentatora start rakiety SOJUZ potem jakąś miałką animacje komputerową z DELTA wchodzącą na orbite w roli głownej, a potem kolejną animacje jak satelita krąży nad ziemią. Po czym komentator ogłosił kolejnego "Newsa" jako że satelita ma "jakby akumulatory" plutonowe, i dodał kolejne wspaniałe wprowadzające napięcie i strach stwierdzenie "jeżeli okazało by się to prawdą" to mamy poniżej 51 równoleżnika PRZE&*&!@#. To było jeszcze śmieszne ale jak zobaczyłem nadole TVP info że:

"Przy rządzie został uruchomiony Grupa Kryzysowego Reagowania"

"Przedstawiciel Polskich Sił Zbrojnych powiadomił że od początku marca zostanie podwyższony stan gotowości armii"

"Polskie Lotnictwo Wojskowe ogłosiło Alarm"

(Oczywiście parafrazuje tu napisy z TVP info dokładnie ich nie pamiętam)

A na TVP24 ukazał się obraz z kamery ustawionej w Ministerstwie Obrony Narodowej czekając na konferencje Pana Ćwiąkalskiego. Wyłączyłem telewizor. Rozumiem media, robią to co umią najlepiej, wielkie SHOW, ale to co robi rząd a tak właściwie czego nie zrobił na samym początku nie da się usprawiedliwić.

Każdy z nas wie w jakim kraju żyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta.pl pisze na głównej wielkimi literamy:

 

TEMAT DNIA. Zagrożenie z kosmosu. Waży pół tony, jest wypełniony paliwem i nikt nie ma nad nim kontroli. Amerykański satelita szpiegowski spadnie na ziemię. Być może w Polsce...

 

Boshe!!!

 

To mnie upewnia tylko w tym co mi zawsze Tato od małego powtarzał "jak ktoś na niczym się nie zna i nie ma pojęcia co w życiu z sobą zrobić, to zostaje dziennikarzem".

 

Nie da się z tym nie zgodzić.

 

Prawda (albo się zostaje psychologiem), niedługo nam będą próbowali wmówić, że Księżyc spadnie na Ziemię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłówek w portalu gazeta.pl (najważniejsza wiadomość)

 

"Jeśli satelita spadnie na Polskę - USA zapłacą" (15.02.2008, czas odsłony 21.46).

 

No tak - już widzę tę reklamę:

 

Satelita szpiegowski: 50 mln. $

Paliwo rakietowe do wyniesienia go na orbitę: 1 mln. $

Wielki krater w miejscu gmachu parlamentu na Wiejskiej: bezcenne...

Za całą resztę zapłacą Amerykanie kartą... :szczerbaty:

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.