Skocz do zawartości

IC443


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach mojej walki z nałogiem co się nazywa Rozeta i M42 na odwyku lekarz zalecił inny obiekt - trochę gorzki :szczerbaty:

To obiekt ciemny i na pewno wymaga długich ekspozycji h-alfa. Canon jest w stanie wydobyć tylko cześć tej struktury.

 

Mgławica to pozostałość po wybuchu superowej przed 30tys lat. Bliskie sąsiedztwo to żółciutka gwiazda Eta Gemini

 

SW6"N, CG5GT, 350mod, 28x6min, iso800

 

ic443_20080226v1.0sky1_1200_200__g1aMARpiG1chvr1037as.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam... coś podejrzane. Ja nie miewam pogody... coś czuję, że chłopaki z remote telescope jadą ;)

 

:ha::ha::ha:

Tak czy wiesz jakie ciężkie pieniądze kosztuje wynajęcie canona 350mod na Hawajach - sprowadzają specjalistę z Polski za każdym razem żeby sprzęt ustawił Miałem szczęście że znalazłem wolne okienko czasowe bo wszystko zabookowane na rok do przodu :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

o ile poprzednie fotki byłe bardzo fajne, to ta jest moim zdaniem zdecydowanie za ostro pojechana. Wygląda mi to na spore zmniejszenie gwiazdki + odszumienie a na koniec silne wyostrzenie.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Marcin - robisz coraz lepsze zdjęcia (gratuluję umiejętności i dynamiki rozwoju) -ale to zdjęcie pozostawa pewien niedosyt. Jest to jak sądzę trudny obiekt dla Canona. Nie ma się co dziwić, skoro u mnie w Ha, żeby cokolwiek zaczęło wychodzic, trzeba było sięgnąć po ekspozycje 1200s (naprawdę nieczęsto jestem tak zdesperowany) pozwole sobie pokazać moje efekty z walki z tym obiektem:

 

 

 

Nieco większa wersja jak zwykle na mojej stronie-choć tak naprawdę nie ma się czym chwalić bo warunki jak to przez ostatnie miesiące były fatalne: IC443 Ha 8x1200s

 

ps. na portalu www.astronoce.pl można zobaczyć co wyszło Emde-mu, który też focił ostatnio Canonem ten obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Jacku.

 

Myśle że tak - to trochę było jak z motyką na słońce uderzać canonem w ten obiekt.

Świerze spojrzenie dzisiaj rano i muszę się zgodzić z Qbanosem o przeostrzenie a i Michal chyba dobrze zdiagnozował kroki obróbki ;)

 

Mam inną wersje obróbki z wieczorka ale jak na nią patrze to pozostawia niedosyt - szukam kompromisu pomiędzy przeostrzeniem i jednak wyciągnięciem jej w większym stopniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.