Skocz do zawartości

Soligor MT-800 czy Meade LightBridge 10'' f/5


leninjs

Rekomendowane odpowiedzi

skolimowalem wszystko, ale nie mialem dzis za bardzo okazji poszperac nieba, pozno wrocilem i musze jutro wczesnie wstac a do tego doszlo sporo swiatel w okolicy no i nic ciekawego nie zobaczylem, moze jutro jesli pogoda pozwoli bedzie szansa na dluzszy seans, no i musze stolarnie postudiowac troche jeszcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jesli jest ktos na forum kto posiada meade lb 10 prosze o kontakt w sumie chyba najlepiej na gg (1044899) w celu pogadanki na temat wlasnie tego teleskopu i akcesoriow, filtrow, okularow itp. Dzieki serdeczne i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kratownicowego Dobsona może popatrz na to

 

http://www.orionoptics.co.uk/

 

Takie 8" na Dobsonie - lekkie, zgrabne i w przyszłości można na paralaktyku (o jeszcze "normalnej" wadze i cenie) powiesić.

Można poszaleć i np. 1/8 lambda sobie zafundować i wyciąg z prawdziwego zdarzenia.

 

Moment, ale LB 10" przecież też ma lustro 1/8 lamda? Chyba, że to jakaś lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pamietam ze wytykano problem wsadzenia meade 10lb do samochodu chcialem sie podzielic moimi spostrzezeniami jakby ktos mial problem. Calego zmontowanego teleskopu nie przewozilem jeszcze, robie to zawsze w 2 plecakach tuba dolna z gorna jada w jednym plecku i powaznie da sie to zrobic tylko trzeba dosc duzego plecaka nie jest to jakis super wielki nie wiadomo jaki wymyslny ale szmaciany "no name" pozyczony od kumpla, natomiast kratownice + laptop i inne akcesoria jada w drugim malym plecaku, podstawa jezdzi ze mna wszedzie w bagazniku zeby jej nie przenosic i powinna sie zmiescic do kazdego prawie autka z pominieciem smarta :Boink: ewentualnie malucha hehe czy jakiegos cienko cienko. Ewentualnie wszystko miesci sie na 1 tylnym siedzeniu takze jeszcze sporo ludziskow sie poupycha.

Przy przewozeniu mialem natomiast problemy z wiekszymi srubami mocujacymi lustro glowne (3 mniejsze i 3 wieksze je mocuja), 2 mi sie gdzies wykrecily i je zgubilem na szczescie 3 sie uratowala i moglem je dorobic u znajomego tyle ze kazalem powywiercac w nich dziury i teraz po skolimowaniu powiazane sa kabelkiem i juz sie nie wykreca :banan: zlozenie calego sprzetu zajmuje mi 5 max 10 minut zupelnie sie nie spieszac, takze nie uwazam to za jakis problem. Jak sie chce to mozna :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić?? :lol: Do mojego wchodzę ja, 8" i mój tata.... ciekawe. :rolleyes:

 

Pozdrawiam Łukasz :Salut:

 

No właśnie... jak Wy to robicie? ;). Do Seicento (niewiele to większe od maluszka) mieściłem tylko Synte 8'' - żadnych pasażerów; tuba płasko na tylnym siedzeniu, dobson na przednim siedzeniu pasażera :D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja maluchem pralkę i wersalkę też woziłem, ale co z tego?! Moja opinia poparta wożeniem małego skądinąd teleskopu małym autem [126P]:

 

Nie o to chodzi, czy teleskop w ogóle DA się załadować, ważne czy da sie to robić WYGODNIE za każdym razem, abyśmy szybko nie stracili ochoty do wyjazdów w teren.

 

W moim przypadku oznacza to rezygnację z Synty 200/1200 i zakup 200/1000 -te 20cm długości tubusa okazuje się po przymiarkach krytyczne jeśli chodzi o załadunek do auta jak i noszenie tego z 3-go piętra.

Pozdrawiam

-J.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.