Skocz do zawartości

ogólnie o wizerunku forum


merti

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to byłe to sorki ale piszę pod wpływem nerwów, bo to mnie powoli zaczyna wyprowadzać z równowagi... :angry:

Pytania do moderatorów/programistów portalu

1. Czemu tylko można wstawić 10 emotek?

2. Dlaczego dla osób z zewnątrz te forum wygląda na szereg literek, a powinno chyba też widać emotki, miniaturki, etc

3. Czy możliwe jest poprawienie tego?

 

Jeśli zadaje głupie pytania to przyjmę karę :Boink::lanie::whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę sądzisz, że możliwość wstawienia do jednego posta 100 czy 1000 emotek poprawiłoby wizerunek forum??

a czy możesz sobie wyobrazić, że części użytkowników, w ogóle nie podoba się możliwość ich stosowania?

że według nich, świadczy to wprost o braku zrównoważenia emocjonalnego piszącego, który stosuje je w nadmiarze

a brak emotek w formie graficznej dla niezarejestrowanych, dość znacznie obniża obciążenie transferu serwera

za który płacimy

 

uch ...ale się namęczyłem, żeby napisać to bez emot :ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ja byłbym za wstawieniem takiego emota:

 

224ky8.gif

 

He He Kiedyś założyłem taki wątek O TU włąsnie z ta emotką i nikt nic wiecej nie dopisał, wiec można wnioskować że pewnie jest tylko ta jedna astro-emotka. :D

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy możesz sobie wyobrazić, że części użytkowników, w ogóle nie podoba się możliwość ich stosowania?

że według nich, świadczy to wprost o braku zrównoważenia emocjonalnego piszącego, który stosuje je w nadmiarze

a brak emotek w formie graficznej dla niezarejestrowanych, dość znacznie obniża obciążenie transferu serwera

za który płacimy

jako, że kiedyś przypadkiem załapałem się na Twój podobny komentarz, pozwolę sobie na krótką odpowiedź:

1. jest dla mnie zdumiewającym fakt, że komuś może się nie podobać używanie emotek w ogóle... są częścią praktycznie każdego forum i w bardzo prosty sposób pozwalają (jak nazwa wskazuje) przedstawić 'emocje'...

2. jeżeli jednak moje zdumienie z punktu 1 jest wynikiem mojej odmienności i użytkownicy rzeczywiście nie życzą sobie oglądania tego typu graficznych wstawek, to po prostu usuńcie możliwość stosowania takich 'uproszczeń'.... każdy się przystosuje i skupi na merytorycznej wartości wypowiedzi...

3. jak na razie wprowadziliście ograniczenie do 10 sztuk (co jest dla mnie całkiem zrozumiałe - patrz pkt. 4), jednak zamiast ludziom jasno przedstawić ograniczenia i tłumaczyć dlaczego istnieją - każdorazowo obrażasz ewentualnego 'zdziwionego' twierdząc, że jest "niezrównoważony emocjonalnie" i nadużywa grafiki... jak już wspomniałem - sam się od Ciebie dowiedziałem, że mam problemy z emocjami (psycholog ???)...

4. jasne jest, że tego typu ograniczenia pozwalają na zmniejszenie transferu, za który płacicie i w pełni tłumaczy to ich zastosowanie

5. nie tłumaczy jednak porównań, które namiętnie stosujesz... jakoś średnio mi się podoba, gdy inny użytkownik określa mój stan psychiczny na podstawie stosowania graficznych obrazków, tym bardziej, że robi to moderator.... ŻENADA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumas Wczoraj, 21:41

 

czy naprawdę sądzisz, że możliwość wstawienia do jednego posta 100 czy 1000 emotek poprawiłoby wizerunek forum??

a czy możesz sobie wyobrazić, że części użytkowników, w ogóle nie podoba się możliwość ich stosowania?

że według nich, świadczy to wprost o braku zrównoważenia emocjonalnego piszącego, który stosuje je w nadmiarze

a brak emotek w formie graficznej dla niezarejestrowanych, dość znacznie obniża obciążenie transferu serwera

za który płacimy

 

uch ...ale się namęczyłem, żeby napisać to bez emot

 

dobra z emotkami troche przesadzilem

ale co z pkt.2 ?

głownie chodzi o miniatury - one też idą przez serwer AF?

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zaskoczony, czytając treść tego wątku, przecież to nie jest WIZERUNEK Forum!

To raczej wystrój graficzny i szczegóły dotyczące konfiguracji.

 

Ograniczone opcje dla niezarejestrowanych użytkowników - to jest w porządku, warto się zarejestrować!

 

Ograniczając transfer zmniejszamy obciążenie serwera, przez to zalogowani uczestnicy odświerzają trochę szybciej, jest to więc ograniczenie dla dobra ogółu.

 

Ja dla odmiany - zwalczam CYTOWANIE CALUTKICH DŁUGAŚNYCH POSTÓW w odpowiedziach, to wydluża teksty dwukrotnie i przeszkadza w czytaniu długich wątków! Lepiej cytować tylko istotny fragment, zamiast leniwie wkleic jednym kliknięciem cały post, RAZEM Z OBRAZKAMI. :angry:

 

Pozdro - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany - zwalczam CYTOWANIE CALUTKICH DŁUGAŚNYCH POSTÓW w odpowiedziach, to wydluża teksty dwukrotnie i przeszkadza w czytaniu długich wątków! Lepiej cytować tylko istotny fragment, zamiast leniwie wkleic jednym kliknięciem cały post, RAZEM Z OBRAZKAMI. :angry:

:dobrze:

 

Powiem Wam tak: trudno spotkać forum w polskim Internecie o tak wysokim poziomie wypowiedzi (średnim). Przez ostatnie lata udało nam się naprawdę podnieść jakość postów - i to drastycznie. Myślę, że warto tego pilnować i promować polski język wśród pokolenia SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam całkowicie popieram to co napisałeś.

Jestem na forum już dwa lata i faktycznie poziom pisowni na astro-forum jest wysoki.

Emoikonki czasami się przydają, ale bardziej powinniśmy się skupić na pisowni postów.

Gramatyka, interpunkcja i styl naszych postów, jest równocześnie odzwierciedleniem naszego poziomu.

Astro-forum odgrywa ważną rolę edukacyjną i promocjną, więc większa ilość emoikonek tylko by to pogorszyło.

Widziałem nie raz, jak pisane są posty na różnych forach (akurat nie związanych z astro) i często potrzebowalem przeczytać dany post aż kilka razy, żeby cokolwiek zrozumieć.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się czym tylko mogę pod słowami Adama!

Promujmy poprawną polszczyznę, dajmy przykład kultury słowa.

 

Oczywiście nie ma wśród nas Holoubków, Zapasiewiczów czy innych Nowickich - ale wystarczy wystrzegać się szkolnych błędów, niepotrzebnej angielszczyzny i czczej gadaniny, żeby było pięknie i po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zgadzam się z Adamem, szanujmy naszą polskość przecież jesteśmy Polakami, ja jestem z tego dumny.

Najbardziej irytuje mnie jak w telewizji co niektórzy nawet dziennikarze!!! Wypowiadają się w ten sposób np. co się dzieje w tym kraju, to po prostu żenada, jak Polak może wypowiadać się w taki sposób, mówi się co się dzieje w naszym kraju

 

Tak mało polskości w Polakach :o

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek, na miłość boską piszesz, że jesteś dumny z bycia polakiem ??? :blink:

 

Proszę Cię bardzo, pisz "Polakiem", z dużej litery!

Edytowane przez Pavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek, na miłość boską piszesz, że jesteś dumny z bycia polakiem ??? :blink:

 

Proszę Cię bardzo, pisz "Polakiem", z dużej litery!

 

Nie wzywaj miłości boskiej na daremną, to grzech :angry:

 

A tak na serio to przepraszam, poszło z lotu :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak: trudno spotkać forum w polskim Internecie o tak wysokim poziomie wypowiedzi (średnim). Przez ostatnie lata udało nam się naprawdę podnieść jakość postów - i to drastycznie. Myślę, że warto tego pilnować i promować polski język wśród pokolenia SMS.

Ha... Czyżbym się przyczynił, wyjeżdżając z kraju i nie udzielając się? <_<

 

Z drugiej strony - dawniej chętniej udzielaliśmy odpowiedzi początkującym, po raz n-ty objaśniając różnice między teleskopami i sugerując pierwszy zakup. Teraz krótka piłka: użyj wyszukiwarki. No ale i tematy są ładnie pogrupowanie, więc i bez wyszukiwarki łatwiej coś znaleźć w bazie wiedzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma wśród nas Holoubków, Zapasiewiczów czy innych Nowickich - ale wystarczy wystrzegać się szkolnych błędów, niepotrzebnej angielszczyzny i czczej gadaniny, żeby było pięknie i po polsku.

 

Tak przy okazji. Przed chwilą przeglądałem wątek dotyczący koszulki na zlot w Bieszczadach. I trochę mnie martwi, że dominują tam angielskie słowa, zamiast polskich. Z przodu "Born to see stars", zaś z tyłu "STAR PARTY". Czy naprawdę nie ma polskich odpowiedników? Czy brzmią mniej światowo?

 

Rozumiem - STAR PARTY - to zostało przyjęte wcześniej. Ale cytat z przodu mógł być polski (cytat angielski jest bardzo ładny, ale jest angielski).

 

W każdym razie jest jak jest i moja uwaga jest na przyszłość. Może na koszulkę "pozazlotową" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.