Skocz do zawartości

Hełm Kosmiczny!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do was gorącą prośbe! Czy ktoś ma w posiadaniu, na zbyciu, do oddania, sprzedania, wyporzyczenia hełm kosmiczny, czy jakiekolwiek inne nakrycie głowy kojarzące się strojem kosmonauty?

Czemu pytam? Ponieważ wkrótce czyli za jakiś miesiąc mam mature ustną z języka polskiego i chciałbym dość oryginalnie wypaść w oczach komisji. Dlatego mój umysł wyroił sobie konstrykcje takiego oto cuda na głowe które będzie koncentrowałe uwage komisji na sobie samym a nie na mnie :szczerbaty:

Ale pojawił sie problem. Z kąd to wytrzasnąć? Rozumiem że chyba nikt nie posiada a tym bardziej nie pożyczy czy sprzeda hełmu kosmicznego ale moglibyście podżucić pare zdjęć pomysłów jak przerobić zwykły hełm wojskowy na wybajerowany kosmiczny. :D

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spraw sobie taki:

 

obrazek376.jpg

 

Nie pamiętam za bardzo, ale zbroja Dartha Vadera nie była raczej hermetyczna*. Vader miał jak wiadomo system respiratora, a oprócz tego to co zbroje imperialnych szturmowców: klimatyzacja, system łączności, komputer celowniczy do wspomagania celowania do ruchomych celów, system IR itp. Nie były jednak dostosowane do przebywania w próżni ;) Nawet Mandalorian Battle Armor używany przez Bobbe Fett'a nie był próżniowy :D

 

Reasumując hełm D.V. nie był hełmem kosmonauty :banan:

 

 

* sprawdzę dla pewności w domu wieczorem w podstawce SW the Role Playing Game

 

pozdr

:Beer:

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że wolałbym aby nie zasłaniał twarzy :szczerbaty: bo komisja się może do tego doczepić.

A może wie ktoś jak z hełmu wojskowego zrobić kosmiczny z szybką :Beer:

A może pora doczepić jako antenke? :lol:

 

Dzięki za pomysły z tym vaderm to całkiem dobrze by było bez maski przedniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszesz, jest tak BEZNADZIEJNE, że dziwię się, że ktoś odpowiedział.

Proponuję włożyć NOCNIK na głowę, z pewnością będzie to dla komisji zaskoczenie, no i twarz będzie widać, nawet bez szybki. ...chociaż, jeśli komisja Ciebie zna to, może wcale nie będzie zaskoczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszesz, jest tak BEZNADZIEJNE, że dziwię się, że ktoś odpowiedział.

Proponuję włożyć NOCNIK na głowę, z pewnością będzie to dla komisji zaskoczenie, no i twarz będzie widać, nawet bez szybki. ...chociaż, jeśli komisja Ciebie zna to, może wcale nie będzie zaskoczona.

 

 

jak to nie jest związane z twoją prezentacją to popieram słowa Cygnusa :P, i nie ryzykuj w ten sposób, bo zamiast orginalnie, to możesz wyjść na i..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie jest związane z twoją prezentacją to popieram słowa Cygnusa :P, i nie ryzykuj w ten sposób, bo zamiast orginalnie, to możesz wyjść na i..... :P

 

Z racji swego nazwiska odpowiadam na samum końcu kolejki o godzinie 18:30. Jak wiadomo o tej godzinie a dokładnie po ponad 5 godzinach słuchania idiotycznych wypowiedzi ignorantów na tematy o których nie mają zielonego pojęcia szanowna komisja będzie lekko powiedziawszy zmęczona :szczerbaty: Poza tym w swojej prezentacji w pełni uzasadnię fakt posiadania i noszenia takiego owego bezsensownego, kiczowatego i idiotycznego hełmu :Beer: Wręcz mogę powiedzieć że będzie stanowiło ważną cześć prezentacji :szczerbaty:

Komisja mnie zna, w połowie bo będzie jeszcze inny nauczyciel z poza szkoły więc zaskoczenie będzie tak czy inaczej. Poza tym jeżeli kolega mówiąc o średniowieczu może wdziać na siebie zbroję płytową i przynieść swego półtoraka,z zamiarem użycia go jeżeli "nie będzie innego wyjścia" to ja mogę wystąpić w hełmie kosmicznym.

 

Pozdrówko!

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeżeli kolega mówiąc o średniowieczu może wdziać na siebie zbroję płytową i przynieść swego półtoraka,z zamiarem użycia go jeżeli "nie będzie innego wyjścia" to ja mogę wystąpić w hełmie kosmicznym.

Jeśli tematem prezentacji będą loty kosmiczne, literatura fantastyczno-naukowa albo np... ewolucja nakrycia głowy - od prehistorii po XXI wiek - zastosowanie hełmu kosmonauty/astronauty (raczej tak bym to nazwał) miałoby merytoryczne uzasadnienie. Jeśli egzamin maturalny z JEZYKA POLSKIEGO ma stanowić eksperyment socjologiczny albo jakieś perfirmance artystyczne - to może ten występ mieć sens. Oczywiście wpływ na wynik egzaminu będzie raczej mocno ujemny, można założyć, że NIEUZASADNIONE wystąpienie będzie potraktowane jako EKSTRAWAGANCJA, IGNORANCJA, KPINY Z KOMISJI. I wystąpienie NIE NA TEMAT, a więc obniżające ocenę.

 

Ani słowa nie piszesz, PO CO TEN HEŁM, jak sobie na podstawie tonu wypowiedzi wyobrażam - raczej stanowi on wyraz KPINY i wyraża Twój stosunek do egzaminu maturalnego, który postanowiłeś zaprezentować na forum. A może przedmiotem prezentacji będzie twórczość Lema? Cyberiada i Bajki Robotów są dla nauczycieli języka polskiego kompletnie niezrozumiałe.

 

Powodzenia w egzaminach.

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przedmiotem prezentacji będzie twórczość Lema? Cyberiada i Bajki Robotów są dla nauczycieli języka polskiego kompletnie niezrozumiałe.

 

Powodzenia w egzaminach.

Miłek

 

Racja jeszcze tego nie wytłumaczyłem :Boink: Wydawało mi się to faktem ogólnie znanym :szczerbaty:

Tematem jest: "Od Juliusza Verne’a do Stanisława Lema – analizując wybrane utwory, przedstaw ewolucje powieści sciene-fiction."

Współczesna SF będzie przyrównana do takiego hełmu. Zdziwiaczałego, rzucającego się w oczy, pozbawionego sensownego kształtu, pustego w środku monstrum, czyli stanu dzisiejszej SF. Czemu ocena jest tak surowa? A to przez pędzącą komercjalizacje i nazywanie mianem SF książek które w ogóle ni jak się mają do prawdziwej literatury. Jeżeli w ogóle o niej można powiedzieć widząc jakie problemy z stworzeniem spójnej definicji oraz historii. A pustego w środku monstrum dlatego że wiele tematów, które współczesna SF powinna poruszać, zastanawiać się i pogłębiać jest potraktowana prostacko i prymitywnie, oczywiście poza wyjątkami o których będę opowiadał ponieważ gdyby nie one to SF jako gatunek literaturze w ogóle by nie istniał :szczerbaty: Dodam że nie jest to moje osobiste odczucie tylko opinia zaczerpnięta z literatury fachowej, co wcale nie oznacze że nieomylnej.

 

Pozdrawiam!

I dziękuje za troske o moje wyniki z najważniejszego egzaminu w życiu. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jeszcze tego nie wytłumaczyłem :Boink: Wydawało mi się to faktem ogólnie znanym :szczerbaty:

Tematem jest: "Od Juliusza Verne’a do Stanisława Lema – analizując wybrane utwory, przedstaw ewolucje powieści sciene-fiction."

 

Gdybyś od tego zaczął, nie napisałbym tego kpiarskiego postu. No ale faktem jest, że nauczycieli nie cenisz.

 

Wydaje mi się, że hełm kosmonautyczny jest kwintesencją celowego projektowania a nie pustą, pozbawioną sensu skorupą. Chciałbyś więc raczej przedstawić jakiś gadżet z SF wzięty, o co trudniej, niż o prawdziwy hełm od kosmonautycznego skafandra.

Zalew bezwartościowych "utworów" S-F jest faktem, 95 % filmów tego gatunku a zwłaszcza kultowe seriale - mają tragiczne scenariusze, na poziomie komiksów. Ot - rezultat rozpowszechnienia wypożyczalni wideo - działania prawa Kopernika.

 

Nie przejmuj się tak bardzo, przyjdą jeszcze o wiele ważniejsze egzaminy, a najważniejszy z nich - zdaje się go aż do śmierci i nie zna rezultatów - to ŻYCIE.

 

Powodzenia przed Wysoką Komisją!

 

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że lepiej byłoby gdybyś skupił się na mowie ciała, gestykulacji i popracował nad swoją postawą. Nad wymową także... a z głową w akwarium to podejrzewam, że ciężko byłoby cię zrozumieć.

Uśmiech na ustach (bez przesady :) to poważny egzamin), pewność siebie i znajomość tematu to gwarantowany sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z hełmem kosmonauty jest niezły ale i tak uważam, że jeżeli już napaliłeś się na tego typu gadżet i zamierzasz nim wzbogacić swoją prezentację z polaka to musisz miec naprawde dobre uzasadnienie dlaczego właśnie takiego gadżetu użyłeś. Tym bardziej, że faktycznie komisja będzie zmęczona a wtedy lubi być upierdliwa i zadawać odpowiednie pytania, które Cię skompromitują za ten popis z hełmem. Co do sci-fi to kolega miał kiedyś podobny temat. Też chciał się popisać, więc kupił paczke kolorowych M&M'sów i każdemu członkowi komisji dał dwie, zółtą i czerwoną. Powiedział, że jeżeli chcą usłyszeć prezentacje to muszą zjeść żółtą... :D Na pewno każdy kojarzy ten motyw ;) Numer niezły ale komisja nie lubi jak ktoś pajacuje :P Dobre uzasadnienie i argumenty to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś od tego zaczął, nie napisałbym tego kpiarskiego postu. No ale faktem jest, że nauczycieli nie cenisz.

 

Miłek

Na forum najłatwiej o niedopowiedzenia :unsure: A ludzi staram się cenić po ich wartości, a nie zawodzie, z doświadczenia mam jednak negatywne uczucia do jakości kadry nauczycielskiej w moim otoczeniu, nie wszystkich rzecz jasna.

 

Od siebie mogę powiedzieć, że lepiej byłoby gdybyś skupił się na mowie ciała, gestykulacji i popracował nad swoją postawą. Nad wymową także... a z głową w akwarium to podejrzewam, że ciężko byłoby cię zrozumieć.

Uśmiech na ustach (bez przesady to poważny egzamin), pewność siebie i znajomość tematu to gwarantowany sukces.

To przede wszystkim! :D

Na pisemnym z polskiego, za jednego ort. ocena była obniżana o stopień

Dobrze że dzisiaj tak nie jest :helo: jako dyslektyk z krwi i kości nie miał bym szans. Zresztą dysleksja utrudnia życie czasami nawet znacznie, niestety.

lubi być upierdliwa i zadawać odpowiednie pytania, które Cię skompromitują za ten popis z hełmem

Numer niezły ale komisja nie lubi jak ktoś pajacuje

Czytam, czytam, piszę, piszę i z uzasadnieniem mam nadzieje nie będzie problemu.

Nie można przesadzić z pajacowaniem w końcu to egzamin dorosłości :szczerbaty: aczkolwiek pomysł rewelacyjny xD

W czasie prezentacji nie będę nosił hełmu, w szklanej bańce trudno się gada. Myśle że postawie jako taką "rzeźbę" na ławce. W dodatku chyba jeszcze zainstaluje mrugające diody i latareczke :D

Potem trzeba mieć nadzieje że docenią prace i pomysł :szczerbaty: Ale w końcu te 30% tak czy tak powinno być.

 

Pozdrówko! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku chyba jeszcze zainstaluje mrugające diody i latareczke :D

 

Pozdrówko! :Beer:

 

Tylko nie przesadź - to ma być prezentacja z j. polskiego a nie zajęć praktyczno technicznych. Hełm powinien być jedynie pretekstem do zastanowienia, rekwizytem skłaniającym do porównań i refleksji, nie zaś głównym punktem programu. Jeżeli zrobi właśnie takie wrażenie na komisji, ta gotowa pomyśleć, że w porównaniu z samą prezentacją stosunkowo dużo czasu poświęciłeś na lutowanie diod.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Co pomyśli komisja? Zobaczymy za miesiąc.

 

Miesiąc już za nami!

Egzamin już zaliczony!

Między innymi dzięki Hełmowi, który bardzo spodobał się szanownej komisji :D

Liczba punktów 20 na 20 możliwcyh do zdobycia.

Jak się okazało w komisji zasiadły osoby dość znający się na rzeczy, nawet pod koniec gdy dopowiedziałem na pytania odbyła się dyskusja na temat twórczości Ziemkiewicza i Dukaja zwłaszcza jego ostatniej ksiażki "Lód" jedny słowem wszystko poszło wyśmienicie! I mimo paru pomyłek, mlaśnieć, zacięć, niedokończonych zdań, komisja stwierdziła że widać jaka dla mnie to jest "pasja" i oceniła na maksymalnie.

 

Gorąco dziękuje wszystki wypowiadającym się w temacie! :Beer::Salut:

 

A oto i sam Hełm Kosmiczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.