Skocz do zawartości

Blanki.


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odstąpię dwa blanki D-240mm borokrzemowe do wykonania lustra do teleskopu. Cena za komplet 160zł. Blanki bez naprężeń , odlewane , nie wycinane z tafli szklanej , ponadto wysezonowane. Pozdrawiam Krzysztof z Krakowa. Tel. 604054008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BODI a po co komu krążki, jeżeli wspaniałe lustro SW 8" kosztuje niewiele ponad 400 PLN ? Poprostu się nie opłaca.

To taka oferta dla fanatyków samodzielnego szlifowania. Coś takiego do ćwiczeń figuryzacji. Kto chce niech próbuje, ale i tak dojdą koszta proszków, polerownika, aluminizacji ... nie opłaca się.

 

Sorry za off-top, ale jak już bierzesz je, to chyba mogę co nieco rozjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie koledze popracować bo w niedługim czasie nikt nie będzie potrafił zrobić lustra samodzielnie.To tak jak z kowalstwem ,niby niepotrzebne a spróbujcie bez super znajomosci odkuć w Rybniku siekierę lub majzel zwany w kręgach naukowych przecinakiem. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że dwa a w zasadzie to trzy lustra mam juz za sobą więc nie potrzebuję wiele rozjaśnień drogi Vixenie :P:Beer:

A w dodatku od 6 lat pracuje w Kowalstwie Artystycznym więc tęż coś na ten temat wiem :P

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Blanki zarezerwowane dla Bodiego. Odnośnie przyszłego lustra jakie powstanie z tych blanków to wcale nie jest powiedziane że musi to być lustro do Newtona które można kupić 203mm za 429zł w Delcie. Ludzie którzy budują własnoręcznie instrumenty nie muszą się ograniczać do najprostszych a zarazem obarczonych największymi defektami konstrukcji optycznych. Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niewielki będzie zysk w jasności obrazów między 20 a 24 cm. Więc się opłaca bardziej syntowskie 8". Lustra SW 10" nie opłaca się kupować po aktualnej cenie ze względu na to że lepiej juz zakupić całą gotową Syntę 10" z wyposarzeniem za 1590,0

 

A szlifuj sobie BODI szlifuj. :D:Salut: Jeśli się znasz na tym fachu to powodzenia. Ja próbowałem i nie wyszło, więc Mam negatywny stosunek do takiego "artystycznego kowalstwa szklanego" <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niewielki będzie zysk w jasności obrazów między 20 a 24 cm.

 

24^2 = 576 odjąć 5^2 za lustro wtórne - 551

20^2 = 400 --------------------------------- 375

 

551/375 =~ 1,47 wzrost powierzchni lustra - czyli np. rozdzielczości

a niby tylko 4 cm na średnicy...

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.