Skocz do zawartości

Petycja w sprawie wyglądu forum


Gość Vixen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką małą petycję w sprawie wyglądu forum.

Mianowicie czy Panowie Admini mogliby udostępnić możliwość wyświetlania dowolnej/wiekszej ilości tematów na stronie danego działu ?

 

Chodzi o to że teraz max. liczba tematów to 40. Jest to zbyt mało i kłopotliwe w użytkowaniu np. linku "Nowe posty". Trzeba otwierać kilka stron, a tak możnaby tylko jedną, dwie.

 

Przydałoby się wyznaczyć maksymalną liczbę do wyboru z listy w opcjach forum na tak około 80, 100, a nawet i 150 tematów. Bardzo to by ułatwiło prace tym, co modemem ssają forum, bo aktualnie stronki są dość mocno rozbudowane w bajtach i długo to trwa.

 

Jak by była taka możliwość modyfikacji, to bardzo bym prosił Panów Adminów o taki prosty zabieg.

To chyba bardzo prosta operacja ? Prawda ?

Z góry dziękuję. :Beer::Salut::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taka prosta sprawa:

 

1. trzeba by to zmienić globalnie, tzn. dla wszystkich użytkowników, a to nie musi się każdemu podobać - choćby dla mnie jest dobrze, jak jest,

 

2. włączenie większej ilości wątków na stronie powoduje zwiększenie obciążenia serwera - a mamy już w tej chwili graniczne 100%.

 

To oznacza, że raczej będziemy zmniejszać ilość, niż zwiększać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie servera i ew. szybkośc łącza to sprawa priorytetowa.

Ja mam bardzo wolny (wieczorami) dostęp przez UMTS i bardzo długo czekam na ładowanie stron AstroForum, czasem po prostu nie mogę z Forum korzystać z powodu nieustannego przekraczania czasu oczekiwania...

 

Pozdro - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie servera i ew. szybkośc łącza to sprawa priorytetowa.

Ja mam bardzo wolny (wieczorami) dostęp przez UMTS i bardzo długo czekam na ładowanie stron AstroForum, czasem po prostu nie mogę z Forum korzystać z powodu nieustannego przekraczania czasu oczekiwania...

 

Pozdro - Miłek

W Polsce generalnie AF chodzi bardzo szybko, włącznie z operatorami komórkowymi. Używam AF z najodleglejszych zakątków na ziemi i nie zdarzyło mi się, żebym miał timeout. Tym bardziej dziwne, że masz problem w UK. Zdarza się, że korzystam z GPRS (więc znacznie wolniejszy od UMTS) - też z powodzeniem.

 

Ciekawe, co może być problemem w twoim UMTS? Rozumiem, że inne strony działają ok, tylko nie AF? Nie wiem - w takich sytuacjach na ogół można rozłożyć tylko ręce.

 

PS. Od ostatnich tygodni może być problem w godzinach szczytu AF, czyli 21-23. Może się pojawić komunikat o zbyt dużej ilości połączeń. Po prostu prowider zaczyna blokować wykupione obciążenie serwera. Na razie nie jest źle, ale już szykuję jakieś zmiany - rozwiązanie. Bo po wakacjach będzie już trauma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. trzeba by to zmienić globalnie, tzn. dla wszystkich użytkowników, a to nie musi się każdemu podobać - choćby dla mnie jest dobrze, jak jest,

 

Ale drogi Adamie nie będziemy nikogo tu zmuszać do tego, bo każdy będzie mógł sam sobie ustawić ilość tematów na stronie, tak jak to jest teraz czyli 10,15,20...aż do 40. Nikomu nie zaszkodzimy taką zmianą, nawet nikt tego nie zauważy że się coś zmieniło. Poprostu dojdzie większy zakres wyboru max liczby. Kto będzie chciał, sobie zwiekszy tę liczbę.

 

2. włączenie większej ilości wątków na stronie powoduje zwiększenie obciążenia serwera - a mamy już w tej chwili graniczne 100%.

 

Jeszcze raz przypomne że nie o wątki MI chodzi (bo tych ilość max jest OK), ale o ilość tematów wyświetlanych na stronie. I według Mnie to powinno raczej zmniejszyć aktywność serwera bo nie będe musiał już ładować 3-5 stron po 3 dniach nieobecności na forum, tylko 1-2 stronki. Wszystko po to aby szybciej to sciągnąc do swego kompa i mieć od razu wiekszy spis aktywnych ostatnio tematów.

 

Naprawdę to jest takie złe ?

Edytowane przez Vixen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixen odpuść trochę, jesteś zarejestrowany na forum od paru dni, a już wystosowujesz petycje dot. jego funkcjonowania, na forum, które lepiej czy gorzej, ale działa już od 5 lat

być może nie wiesz, ale w zasadzie najczęściej używaną funkcją jest właśnie "pokaż ostatnie posty", a Ty postulujesz możliwość zwiększenia rozmiaru jej jednorazowego ładowania

po prostu uwierz, albo przyjmij do wiadomości, że te ustawienia jest maksymalnym rozmiarem jednej strony, na jaki możemy sobie pozwolić, przy dziennym limicie transferu rzędu 3GB

większość aktywnych userów jest na forum kilka kilkanaście razy dziennie, więc zwiększenie ilości ostatnich wątków po prostu zakiluje transfer

 

a mamy mniejsze pingi niż np. onet, czy tam też wystosowałeś podobną petycję?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu ciągnięcia tego tematu. Wszystko zostało wyjaśnione parę postów wyżej. Po prostu nie ma takiej możliwości i teraz rozprawianie o tym, dlaczego - jest skazane na marnotrawstwo czasu.

 

Gdyby to było proste i możliwe, to już byś to miał. Czy taka odpowiedź ciebie satysfakcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. włączenie większej ilości wątków na stronie powoduje zwiększenie obciążenia serwera - a mamy już w tej chwili graniczne 100%.

 

To chyba powinno wystarczyć za wyjaśnienia, dlaczego się nie da.

 

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Chyba lepsza jest opcja - "mniej a lepiej" niż "więcej a gorzej"?

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwócić uwagę, że nie jest prawdą że 40 postów możesz wyświetlić w linku "nowe posty". Akurat w tym linku jest chyba na stałe automatycznie ustawione bez możliwości modyfikacji na 25 tematów. Dopiero niedawno się pokapowałem że jakoś maławo ich jest i napewno nie 40 jak sobie ustawiłem w opcjach.

 

Dlatego postuluję żeby lista "nowe posty" składała się też z tej ilości 40 tematów, jak to ma miejsce w pozostałych działach. Jaka to różnica tu czy tu. Jeden mały linek, a tyle kłopotu. Poprostu wierzyć się nie chce, żeby to małe coś generowało gigabajtowy transfer. Przeciez to logiczne że mniej obciążę serwer ściągając większość listy "nowe posty" na jednej stronie, niż robiąc to na dwóch. A jak chcecie mieć mniejsze obciążenie serwera, to zablokujcie dostęp gościom nie zarejestrowanym, tak jak kiedyś. Albo może zmniejszyć ilośc tematów w działach, a zwiekszyć w linku "nowe posty" ?

To ostatnie chyba wydaje się całkiem logiczne i możliwe do wykonania. Trzeba się zastanowić nad tym.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rozwiązaniem jest RSS?

akurat na astro-forum nie sprawdzałem jak to działa, chociaż na pierwszy rzut oka chyba dobrze:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=rssout&id=1

 

czytanie postów tym sposobem to o wiele mniej kilobajtów do pobrania dla użytkownika i mniejsze obciążenie serwera, więc powinno być bardzo promowane przez adminów :)

 

edit:

oj, jednak RSS w obecnej postaci się nie nadaje do użycia - wysyła tylko wątki a nie posty. ale moja poprzednia sugestia do adminów pozostaje aktualna: zadbanie o dobrze działający RSS byłoby z korzyścią dla wszystkich!

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.