Skocz do zawartości

JODŁÓW 2008


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Noc z soboty na niedzielę była cudowna, już bardzo dawno temu nie widziałam drogi mlecznej od horyzontu do horyzontu... :blink: ,Jowisz o zmierzchu, do tego M13 gołym okiem, piękna Laguna w Strzelcu... czułam się tak, jakbym odbyła podróż w czasie o trzy miesiące, kiedy te obiekty w Strzelcu były osiągalne u mnie na północy. Świetne warunki (światło zodiakalne), opłacało się jechać właściwie z dwóch powodów: dla nieba i towarzystwa świetnych ludzi, dopełniających nieziemską atmosferę zlotu.

Dziękuję wszystkim za trzy dni, które na długo i głęboko zapadną mi w pamięć...

Jeśli chodzi o nockę obserwacyjną to szczególne podziękowania należą się Arturowi W. za rękawiczki i za kocią łapkę w chichotach, Radkowi F. za czapkę w pierwszej połowie i Zayzikowi za czapkę w drugiej połowie ;)

 

Pawłowi Maksymowi dziękuję za całą jego osobowość, a szczególnie za opowieść o górskim potoku pod prysznicem...

Andrzejowi (Łysy) za wspaniałe rozmowy podczas integracji, Lampce za opowieści krajoznawcze, Bartolemu za rozmowy lekarskie, Tomkowi C za wsparcie farmaceutyczne, Geminiplus'owi za rozmowy motoryzacyjne, Pitersowi za "paparatzowanie" :P , Iro'emu za kawały, Zayzikowi za filozofię życia, Leszkowi Ć za słoik (dżemu) i za opiekę na taurusem, Rkaminowi za gitarrrrrę i śpiewy, Marcinowi M i jego żonie za współspanie ;) , Sumasowi za uniki :P , Jesionowi za zlot... jeśli kogoś pominęłam to znaczy że pamięć na dysku twardym się skończyła... zażalenia oraz interpelacje proszę na PW B) . Wszystkim pozostałym dziękuję za klimat i mam nadzieję na następnym zlocie odrobić zaległości towarzystkie.

 

Jutro wrzucę zeskanowane szkice chichot pióra Natalii Zayzikowej, rośnie nam pokolenie astrozapaleńców ;)

 

Poza tym w Jodłowie 2008 padły moje pierwsze zdjęcia nieba, wrzucam poniżej

 

Canon 350D, obiektyw kitowy, statyw prawdopodobnie KrzysztofaZ, ISO 800, 1x 15sek.

Wielka Niedźwiedzica oraz Woźnica ze wszystkim eMkami oraz obok z Plejadami i głowa byka z pięknym czerwonym okiem... (wersja oryginalne jest lepsza niż wersja pomniejszona do celów publikacji tych cudów ;):szczerbaty:IMG_4930___Kopia.JPGIMG_4935___Kopia.JPG

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... nareszcie się dzisiaj wyspałem...

 

Wspaniała impreza i cieszę się, że mogłem Was wszystkich poznać.

Impreza generalnie udowadnia, że Internet to tylko mierny substytut komunikacji między ludźmi.

 

Ogromnie się cieszę, że przez 3 noce z rzędu mogłem się nie wyspać :D w tak doborowym towarzystwie. :Beer:

 

na razie tylko 1 zdjęcie ale za to jakie wymowne :D

DSC_8754.JPG

 

 

cytując za Maksymem i TomkiemC:

 

"U krokodila morda płaskaja, tararara

U krokodila morda płaskaja, tararara(...)

i nie umiejut całowat'

 

Walili jewo w mordu czajniczkom, tararara

Walili jewo w mordu czajniczkom, tararara(...)

i nauczyli całowat'

 

Hej!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ zgodnie z programem Zlotu, ciągle pozostał nam do rozegrania konkurs na najfajniejszą fotkę wykonaną na zlocie, proponuję zabawę tutaj w wątku, wrzucajcie swoje zdjęcia, wspólnie jakoś wybierzemy te najciekawsze, a zwycięzca otrzyma nielimitowaną przestrzeń dostępną na załączniki do swoich postów, lub darmowy pobyt na następnym zlocie af

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza generalnie udowadnia, że Internet to tylko mierny substytut komunikacji między ludźmi.

 

Iro,

piękne słowa :brawo:

 

Budujące i fascynujące jest to, że na zlotach Astro przysiadasz się do osoby, którą widzisz pierwszy raz w życiu, wymieniasz "stadartowe grzeczności", coś tam o pogodzie (i takie tam) i ...... nagle orientujesz się, że od dwóch godzin rozmawiacie na tematy w stylu LHC, poprawiacie teorie soczewkowania grawitacyjnego czy omawiacie dobowe różnice składu atmosfery Tytana :blink:

Jest pięknie!!!

 

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że AstoMiłośnicy (z całą swoją indywidualną różnorodnością) pochodzą chyba z tej szamej szuflady i mają jakiś zbliżony poziom wrażliwości. Może związane jest to z podobnym stężeniem neuromiediatorów adrenergicznych w przestrzeniach perisynaptycznych. No sam już nie wiem ;) (i znowu można zacząć temat w Piekiełku z zakresu biochemii, biofizyki i biologii molekularnej) :Beer:

 

P.S.

Jeśli powyższy post nadaje się do analizy psychiatrycznej, to ...... sorry - jestem w pozlotowym szoku :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że AstoMiłośnicy (z całą swoją indywidualną różnorodnością) pochodzą chyba z tej szamej szuflady i mają jakiś zbliżony poziom wrażliwości. Może związane jest to z podobnym stężeniem neuromiediatorów adrenergicznych w przestrzeniach perisynaptycznych. No sam już nie wiem ;) (i znowu można zacząć temat w Piekiełku z zakresu biochemii, biofizyki i biologii molekularnej) :Beer:

Coś w tym jest... choć po paru zlotach człowiek się przyzwyczaja i staje się to normą. O ile na forum zdarzają się wyjątki od tej teorii, to na zlotach chyba się z takowymi nie spotkałem.

 

Z drugiej strony, jak niektórych słucham na zlocie to zawsze stwierdzam, że jestem głupi, a dookoła sami geniusze. Szacunek moi drodzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, po przyjeżdzie od razu rozstawiłem się obok obserwatorium żeby widzieć południe i nagrać tego pec'a, ale zanim się ściemniło to tak opadłem z sił że poszedłem spać.

 

Lepiej pokaż co z tego Abell'a wyszło ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała wyprawa i niesamowite wrażenia. Przez tych parę dni żyło sie aktywnie na 200%. Dopiero dziś się wyspałem, a nogi jeszcze bolą. Przesympatyczni ludzie, no i zwierzęta ( okoliczne psy ani razu nas nie oszczekały ,nawet żmija przyjacielsko pozowała do zdjęcia :P ). M13 z 12" synty i trójwymiarowa M42 z mewlona na zawsze zostaną w mej pamięci :rolleyes:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

 

 

 

 

 

post-6684-1222772333_thumb.jpgpost-6684-1222772249_thumb.jpg

Edytowane przez KarolF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda że coraz rzadziej można oglądać takie widoki..

 

post-6684-1222775060_thumb.jpg

 

 

Siły zgromadzone podczas paru godzin snu, po wysoko zaawansowanych zajęciach integracyjnych, wystarczyły małej grupie nieustraszonych śmiałków na zdobycie strzelistego i groźnego szczytu (zapomniałem nazwy :P )

Piękne widoki i poczucie wykonania misji całkowicie zrekompensowały nadludzki wysiłek :D

 

post-6684-1222776229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że AstoMiłośnicy (z całą swoją indywidualną różnorodnością) pochodzą chyba z tej szamej szuflady i mają jakiś zbliżony poziom wrażliwości. Może związane jest to z podobnym stężeniem neuromiediatorów adrenergicznych w przestrzeniach perisynaptycznych. No sam już nie wiem ;) (i znowu można zacząć temat w Piekiełku z zakresu biochemii, biofizyki i biologii molekularnej) :Beer:

 

Taaak, a szczególnie ciekawie wygląda kolejka rosłych facetów, gapiących się w okular i wydających męskie achy i ochy w wersji polskiej (których nie da się zacytować publicznie na forum). Niektórzy postronni mogli mieć wątpliwości na co patrzyliśmy, zwłaszcza jak padały teksty: " za.....sta, a jakie ma ramiona, a jaka kształtna" :D

 

a swoją drogą największe wrażenie zrobiły na mnie:

- centrum M42 w 40-stce Marcina

- M51, M82 i M13 w 30-tce Tomery

- Ameryka - nie pamiętam w czyim refraktorze ( ciemno było :D)

oraz nieskromnie zarys pełnej M31 w całkowicie niedocenianej przeze mnie dotychczas mojej ruskiej 7x50

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kochani, nie wklejajcie w cytatach pełnych fotografii, bo robi się mały kociokwik - jak człowiek rano wstanie niewyspany i przegląda wątek, gotów pomyśleć, że ma deja vu!

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.