Skocz do zawartości

JODŁÓW 2008


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia Lampki z lampką świetna i baśniowo podświetlone... gratulacje piters za uchwycenie chwili.

 

pozdrawiam

Ori

 

O tak, magiczne to zdjęcie.

Już widzę jak mnie będą znajomi pytać jak wstawiłem ten błędny ognik w PS.

 

PS. Dzięki Piters za fajne ujęcie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że sobie skopiuję zdjęcie i wykorzystam na przykład do awatara albo wkleję w swojej galerii w naszej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kochani, nie wklejajcie w cytatach pełnych fotografii, bo robi się mały kociokwik - jak człowiek rano wstanie niewyspany i przegląda wątek, gotów pomyśleć, że ma deja vu!

Dobrze, przepraszam. Juz się poprawiam :Beer:

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, magiczne to zdjęcie.

Już widzę jak mnie będą znajomi pytać jak wstawiłem ten błędny ognik w PS.

PS. Dzięki Piters za fajne ujęcie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że sobie skopiuję zdjęcie i wykorzystam na przykład do awatara albo wkleję w swojej galerii w naszej klasie.

Jasne, bardzo proszę. O ile chcesz mogę Ci dać full res wersję, pisz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ważne są dla nas zloty astro :) :Astrobrać: Jodłów 2008 był naprawde bardzo udany - miło było poznać nowych kolegów i koleżanki oraz spotkać się ze znajomymi :Beer: z poprzednich zlotów - szkoda troche że stali bywalcy zlotów nie pojawili sie tak licznie jak zwykle - mamy nadzieje że , nie stanie im nic na przeszkodzie , aby przyjchać na następny zlot...

 

pomimo tylko jednej nocy obserwacyjnej , chyba nikt się nie nudził :P - nocne rozmowy w piekiełku to już nieodłączna część Jodłowa :helo::gitara::lol: ten klimat jest niepwtarzalny :notworthy:

 

poniżej zdjęcie pasikonika który o mały włos nie pojechałby z Jodłowa gdzieś daleko w Polske - wyciągniety z samochodu w ostatniej chwili ;)

 

pasikonik.jpg

 

pozdrawiamy

M&M

 

PS Ori - ogórki były pyyycha !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zebrałem się i przejrzałem pozostałe fotki. Oto kilka z nich:

 

Dzienne oczekiwanie na pogodę:

 

DSC_8637.JPGDSC_8719.JPGDSC_8777.JPG

 

Słoneczko przez bino przez Taka, szkoda że plamek nie było:

 

DSC_8750.JPGDSC_8751.JPG

 

Wspominana wiele razy w postach 30-tka - nazywana na miejscu "Gruba Berta"

 

DSC_8727.JPG

 

Fantastyczny patent Artura na wyciąg:

 

DSC_8619.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia cd...

 

wykwit sprzętu po zwietrzeniu szansy na dobrą pogodę:

 

DSC_8804.JPGDSC_8811.JPG

DSC_8812.JPGDSC_8816.JPG

 

największa armata na zlocie: Taurus 400 --- (380mm kaliber - jak działa głowne artylerii na Bismarcu),

szkoda, że zakamuflowany gdzieś na rogu... obraz serca M42 z niego przypominał zdjęcia Gendlera w Greyscale'u z

lekką zieloną nutą...

 

DSC_8806.JPG

 

Planetarny wymiatacz w wersji Newtona - kolejny ciekawy patent Artura...

wygląda niepozornie, ale obraz - pełny szacuneczek...

 

DSC_8821.JPG

 

a tego pana znalazłem o poranku po obserwacji... ósmy pasażer nostromo...

 

DSC_8884.JPG

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetarny wymiatacz w wersji Newtona - kolejny ciekawy patent Artura...

wygląda niepozornie, ale obraz - pełny szacuneczek...

 

W ramach ciekawostki dodam, że w tym wymiataczu zastosowano pryzmat zamiast lusterka wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze kilka zdjęć, do których dobrałem się dopiero dziś, którymi można by już raczej zakończyć reportaż z miejsca wydarzeń :)

 

Do pierwszego zdjęcia pasuje komentarz: " A jednak się kręci" ;)

 

A swoją drogą Piters, masz także fotki, które strzelałeś Zayzikowym ( nie zmękczam ;) ) aparatem ??

W sumie to ich tam natrzaskałeś tysiace.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego zdjęcia pasuje komentarz: " A jednak się kręci" ;)

A swoją drogą Piters, masz także fotki, które strzelałeś Zayzikowym ( nie zmękczam ;) ) aparatem ??

W sumie to ich tam natrzaskałeś tysiace.

Pozdrawiam

 

Iro

CHciałem pokomentować niektóre fotki, ale ostatecznie ten pomysł jednak porzuciłem, właściwie nie wiem z jakich względów.

Oczywiście pokazałem wybrane zdjęcia -- jest ich sporo więcej, w tym i moim aparatem robionych, ale nie wiem czy jest potrzeba wykładać wszystko po kolei -- i tak tego raczej nikt nie obejrzy w takiej ilości, bo poprostu sie zanudzi :) no i z innych powodów też ;) A tej właśnie części, robionej Zayzikowym aparatem niestety nie mam... W niej między innymi powinien był być uwieczniony tradycyjny rytuał odpalania wspólnymi siłami"astro-fajki" 12 calową zapalniczkąfirmy "Synta" :D, pewnie jeszcze coś ciekawego...

W tej kwestii trzeba się zwróić do Zayzika :)

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo liścia - hmmmmmmmm fajne jest to, że każdy ma inny punkt widzenia...

to fakt, ale u ciebie kropelki fajniejsze są :)

Piters ja Ci mówię 10-22 nas leczy... mówię poważnie i fotki wyjdą cacy.

Uleczy... :D Niestety nie udało mi się sensownego pejzażu ustrzelić właśnie przez to :( Ostatnio natknąłem się też na Tokinę 11-16 f/2.8 i się nawet zastanawiam. Słyszałeś coś o niej może? skrobnij może tu http://astro-forum.org/Forum/Alternatywa-d...USM-t20610.html o ile coś w tej materii nowego poznałeś :)

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.