Skocz do zawartości

JODŁÓW 2008


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wspaniała atmosfera, robimy wycieczki do jaskiń niedźwiedzich...

Czekamy dzisiaj na niebo. Będziemy składać ofiary na rozrzażonych weglach w intencji nieba na obserwacje... szukamy ochotników :rolleyes:

 

 

reszta relacji po powrocie

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie organizatorom za Zlot i przyjęcie mnie w grono tak wspaniałej społeczności :) oraz wszystkim uczestnikom spotkania za cudną atmosferę!!!

Jestem pod wrażeniem zarówno piękna nieboskłonu, które dzięki Wam mogłam z większym zrozumieniem podziwiać jak i Was wszystkich – jesteście niesamowici ;)

Mam nadzieję, że nie zamkniecie przede mną "bram" kolejnego zlotu :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Jodłów 2008 :D

 

Było wszystko co trzeba (nawet w nadmiarze ;) )

 

Droga Mleczna dotykająca linii horyzontu (a dokładnie nowej stacji w Międzylesiu), Ameryka jak malowana w wizualu, liczenie gwiazdek w M13, M 33 gołym okiem (a przynajmniej tak sobie to tłumaczyliśmy ;)), wypasiony sprzęt a przede wszystkim ..... ludzie "Nie z tej Ziemi" (a przecież podobno miał być to Zlot nie-astrologiczny :) )

Rozmowy na tematy astronomiczno-informatyczno-matematyczno-przyrodniczo-medyczno-muzyczno-humanistyczno-egzystencjonalne (ufff.....).

Dobry humor i uśmiecznięte (chociaż czasem zmęczone ;) ) twarze.

 

Kurcze, ludzie - bardzo Wam za to dziękuję!!!

 

Do zobaczenia,

Tomek :)

 

P.S.

Szkoda tylko, że nie wszyscy którzy chcieli, mogli z różnych przyczyn przyjechać.

Maybe next time

(tak, tak myślę m.in. o Toruniu, Fromborku etc) pozdro również dla Was :Beer:

Edytowane przez TomekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Szkoda tylko, że nie wszyscy którzy chcieli, mogli z różnych przyczyn przyjechać.

Maybe next time

(tak, tak myślę m.in. o Toruniu, Fromborku etc) pozdro również dla Was :Beer:

 

 

dziękuję za pamięć - my właśnie zlądowaliśmy ze zlotu GrzyboFiśniętych :blink: czyli bio-forum.pl

 

poznaliśmy fantastycznych ludzi którzy podobnie jak my żyją w kosmosie

tylko troszkę innym

poczułem się jak na marsie gdy na przykład słuchałem o śluzowcu który na początku swojego krótkiego życia (parę dni)

zachowuje sie jak zwierzak - chodzi i wpierd....la pożywienie

potem osiada i po paru godzinach wytwarza zarodniki które wystrzeliwywuje prawie w kosmos :ha:

szliśmy na Wieżycę gdy jeden z GrzyboFiśniętych go zobaczył

normalnie szok i zaraz dookoła nas - focących na glebie to cudo

tłumek ludzi słuchający wykładu co to jest :Salut:

 

poza tym jadłem muchomora czerwieniejącego - dużo pyszniejszy niż kurczak

że o JAJU !!! sromotnika bezwstydnego - NA SUROWO!!! - wymiata!!! nie wspomnę

 

mam nadzieję pokazać parę fotek przy najbliższej okazji

i opowiedzieć jak to jest :Beer:

 

p.s. nazbieraliśmy na przykład lakówek ametystowych które wyglądają jak grzybki halunki - są rewelacyjnie FIOLETOWE :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia Zlotu Jodłów 2008 w pigułce.

 

czwartek 25.09

 

Klapa totalna, deszcz mgła, a w nocy deszcz i czasami śnieg.

Zajęcia z integracji.

 

piątek 26.09

 

od rana dyżurni szamani zaklinają pogodę

 

odważni testują sprzęt i próbują ustrzelić Jowisza

 

no i zachód Słońca - ktoś tam dojrzał palec (?) - chyba po zajęciach z integracji.

 

zabawa z obserwacją w okienkach w chmurach trwała do północy.

cdn.

PICT1750_c.jpg

PICT1764_c.jpg

PICT1765_c.jpg

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się w przenajserdeczniejszych podziękowaniach dla wszystkich zlotowiczów i dopisuję się do wyrazów zachwytu nad "okolicznościami przyrody".

 

"U krokodila morda płaskaja" w wykonaniu Pawła Maksyma i TomkaC zasługuje na nagrodę Grammy (co najmniej).

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota 27.09

 

od wczesnego popołudnia szamani zapewniają pewność pogody, zaczyna się wystawianie i testowanie sprzętu,

 

no i ćwiczenia zręcznościowe i trenujące pewność ręki - rzut nożem do celu (Kobieta!!!).

 

cdn.

PICT1771_c.jpg

PICT1780_c.jpg

PICT1782_c.jpg

PICT1776_c.jpg

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd piątek 27.09

 

po godz 18 zrobiło się tak tłoczno, że trudno było się przecisnąć by coś nie nadepnąć czy potrącić.

Zaczęło się od Jowisza.

Do rana trwała uczta nie tylko dla oczu, ale i dla ciała.

 

Jak mi wiadomo w trakcie obserwacji byli też goście z ościennych ośrodków wypoczynkowych, na odchodnym szczególnie panie były zachwycone tym co zobaczyły (przez teleskopy oczywiście).

 

Pozdrawiam.

PICT1791_c.jpg

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tczew melduje powrót do domu - znaczy się dwie godziny temu ale dopiero dorwałem się do komputera ;)

Świetna impreza! Dziękuję wszystkim za miłe spotkanie :lol:

 

Teraz wychodząc na balkon jak zobaczę niebo gorsze niż na Jodłowie to nie wyciągam sprzętu - poprzeczka wisi wysoko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.