Skocz do zawartości

M31 z 405mm


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem co ty masz za Canona.... ale z 8 klatek tyle wyciągnąć to nie jest wg mnie normalne..... :blink:

Gdzie jest szum... ty mi powiedz.... przecież Canon to same szumy... a tego u Ciebie nie ma ....po prostu nie ma .... :unsure:

 

ja mam ci pokazać co mi wyszło z moich 8 x 5 min w materii M31 ( bez filtra, bo z filtrem nic nie wyszło )?

....ja nawet swojej dziewczynie tego nie pokazywałem .... :huh:

 

noł koment ....Generalnie noł koment ....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ty masz za Canona.... ale z 8 klatek tyle wyciągnąć to nie jest wg mnie normalne..... :blink:

Gdzie jest szum... ty mi powiedz.... przecież Canon to same szumy... a tego u Ciebie nie ma ....po prostu nie ma .... :unsure:

 

ja mam ci pokazać co mi wyszło z moich 8 x 5 min w materii M31 ( bez filtra, bo z filtrem nic nie wyszło )?

....ja nawet swojej dziewczynie tego nie pokazywałem .... :huh:

 

noł koment ....Generalnie noł koment ....

 

Ja tam w podpisie widzę 20 klatek po 8 minut a to całkiem sporo materiału...

 

Marcin zdjęcie fajne, może troche szkoda, że poprzepalałeś jądra wszystkich trzech galaktyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ty masz za Canona.... ale z 8 klatek tyle wyciągnąć to nie jest wg mnie normalne..... :blink:

Gdzie jest szum... ty mi powiedz.... przecież Canon to same szumy... a tego u Ciebie nie ma ....po prostu nie ma .... :unsure:

 

ja mam ci pokazać co mi wyszło z moich 8 x 5 min w materii M31 ( bez filtra, bo z filtrem nic nie wyszło )?

....ja nawet swojej dziewczynie tego nie pokazywałem .... :huh:

 

noł koment ....Generalnie noł koment ....

 

Filipie nie wyspałeś się... Przetrzyj oczy, umyj twarz zimna woda i przeczytaj parametry zdjęcia B) . No z 8 klatek to pewnie byłoby trochę gorzej i z tym się muszę zgodzić.

 

BTW Moj Canon wogole nie szumi (a jak zaczyna to mu daje "w czape" i przestaje), nie muszę robić darkow, sam likwiduje winietę (eksperymentalna wersja z Canon Research Laboratory zeby zaoszczędzić na obiektywach) a ja jak wiesz jestem eksperymentem z czasów zimniej wojny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w podpisie widzę 20 klatek po 8 minut a to całkiem sporo materiału...

 

Marcin zdjęcie fajne, może troche szkoda, że poprzepalałeś jądra wszystkich trzech galaktyk :)

 

Eee tam od razu przepalilem, tak wyszło :) W sumie jak mam krótsze klatki to pewnie coś da sie zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no to wreszcie wszystko jasne

wreszcie wiadomo skąd ten pancernik na avatarze

bo na pokładzie ma same Canony i wszystkie pewnie z czasów zimnej wojny,

ale że tak płyną po morzach i tak zupełnie nic nie szumią? ot zagwostka kolejna ;)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no to wreszcie wszystko jasne

wreszcie wiadomo skąd ten pancernik na avatarze

bo na pokładzie ma same Canony i wszystkie pewnie z czasów zimnej wojny,

ale że tak płyną po morzach i tak zupełnie nic nie szumią? ot zagwostka kolejna ;)

 

Na awatarze płynie pancernik klasy IOWA z czasow II wojny swiatowej i jest to Wisconsin.

Jeśli marzę o podróżach to chciałbym mieć możliwość stanięcia na pokładach 3 okrętów:

- lotniskowca klasy Nimitz lub nowszy

- pancernika klasy IOWA

- pancernika klasy YAMATO ( no tu to niestety tylko pozostanie nurkowanie a szkoda)

 

Zapewniam Cie że salwa burtowa na tych pancernikach przyprawia o głuchotę :D najgłośniejszy szum to jest pikuś przy tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie takie głupie? ;)

 

Mówiąc szczerze ja jestem jak najbardziej ZA! Wybrane osoby powinny mieć swój dział na forum - uporządkowałoby to ich prace, w dłuższej perspektywie można zobaczyć jaki postęp dana osoba wykonała etc. Ale może niech sami zainteresowani się wypowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłu galerii to jest bardzo prosta metoda:

Szukaj -> uzytkownik: MarcinPc , szukaj tylko w tematach i tylko w dziale astrofotografia.....

 

Faktycznie. Na to nie wpadłem - działa :)

 

Choć i tak marzy mi się jakaś galeria zdjęć powiązana z forum. Aby nie trzeba było wchodzić na astroexpo.pl i inne tego typu strony tylko od razu jak puszcza się zdjęcie na forum, to pojawia się też w jakiejś galerii. Lub odwrotnie - jak puszczamy na galerii to pojawia się nowy wątek na forum... po prostu jakieś usystematyzowanie tego.

Sorry za totalny off-topic.

 

EDIT: do tego nowe zdjęcia pojawiają się od razu w czytniku RSS, podpięcie tego pod system głosowania... (aby zdjęcia miesiąca nie trzeba było ręcznie liczyć i wybierać) - wydaje mi się, że nie byłoby to do końca głupie :)

 

Zdjęcie oczywiście powalające, naprawdę gratuluję perfekcyjnego opanowania zestawu.

Edytowane przez GaudyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.