Skocz do zawartości

Mój szkic ISSa na ASOD


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pragnę się ciut pochwalić, że mój szkic ISSa, ten:

http://astro-forum.org/Forum/ISS-w-szkicuand33-t23394.html

 

pojawił się dzisiaj na głównej stronie ASOD (Astronomy Sketch of a Day, czyli astronomiczny szkic dnia, odpowiednik APODa dla szkicerów ;) )

 

http://www.asod.info/?p=1350

 

Niezmiernie mi miło, że mogłem go pokazać całemu światu.

Dziękuję

 

A dla pamięci zrzut z ekranu, bo wkrótce szkic oczywiście zostanie zastąpiony innym ;)

ASOD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem o trzech :) Ten trzeci, a właściwie pierwszy to kolega Muchozol. Wsławił się tym szkicem.

 

 

Gratulki Wimmer!

 

A! Szukałem po haśle "poland" i nie trafiłem na ten szkic! Nie wiem dlaczego...

To super, więc jest nas trzech :D

 

"szkicowy ruch oporu do boju!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer! Brawa! Ja jestem wielkim fanem szkiców - bowiem to zupełnie inny wymiar przekazania wrażeń i pasji obserwacji niż astrofotografia! Cieszę się bardzo, że Ty oraz Maksiu i Muchozol jesteście na ASOD!

 

Niech będzie to tylko początek! :) Za rok powinniśmy mieć kilkanaście wpisów! :) Chyba możemy to dokonać? :)

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możemy to dokonać? :)

No ba!

Że tak odpowiem kabaretowo: My tam będziemy "jak Dżon Rambo w "Rambo". Czyli wpadniemy i rozwalimy wszystkich!" :lol:

 

A tak na poważnie: Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje i budujące słowa.

Mam nadzieję, że jeszcze pojawimy się na ASODzie. Ja będę starał się jeszcze bardziej. Jestem też pewien, że wkrótce pojawi się tam astronomiczny szkic dnia nie jednego z nas. Dziedzina astronomicznych szkiców, jak widać, prężnie się rozwija.

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Wimmer, a nie chciałbyś zorganizować (w razie czego służę pomocą!) jakiejś zimowej akcji szkicowania? Czas - np do końca stycznia.

 

Obiekty? Najprostsze i najbardziej znane obiekty - M42, M35, M1 (ha! naszkicowanie tego to jest dopiero coś dobrego! :) ), M31 ?? Plus Saturn, który naprawdę ciekawie teraz pod koniec roku będzie wyglądać. :)

 

Taka akcja pozwoliła by ot choćby na pokazanie zainteresowanym kupnem teleskopów, co widać przez różne teleskopy z różnymi powiększeniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka akcja pozwoliła by ot choćby na pokazanie zainteresowanym kupnem teleskopów, co widać przez różne teleskopy z różnymi powiększeniami. :)

Ja bym był nawet za tym, aby utworzyć jakąś podstronę w celestii, na której znajdowałyby się szkice popularnych obiektów posegregowane wg średnicy apertury oraz powiększenia. Jasne by wtedy było dla ogółu, co widać przy danej średnicy zwierciadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Wimmer, a nie chciałbyś zorganizować (w razie czego służę pomocą!) jakiejś zimowej akcji szkicowania? Czas - np do końca stycznia.

 

Obiekty? Najprostsze i najbardziej znane obiekty - M42, M35, M1 (ha! naszkicowanie tego to jest dopiero coś dobrego! :) ), M31 ?? Plus Saturn, który naprawdę ciekawie teraz pod koniec roku będzie wyglądać. :)

 

Taka akcja pozwoliła by ot choćby na pokazanie zainteresowanym kupnem teleskopów, co widać przez różne teleskopy z różnymi powiększeniami. :)

 

Pomysł całkiem fajny!

Tylko "wielka akcja szkicowania" sama jak widać wybuchła na forum ;) Choć można by urządzić jakieś masowe szkicowanie. A może jakiś konkurs? :rolleyes:

Obiecuję, że pomyślę nad formą tego przedsięwzięcia. Kanurkusie, chętnie podejmę współpracę, jak już masz określoną jakąś formę. Osoby zainteresowane też proszę o pomysły i sugestie. I może wspolnie wymyślimy jakiś fajne przedsięwzięcie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.