Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy za pomocą Hey'a lub Udeuschle można przeprowadzić symulację budynków, kominów, wież i td. Chodzi mi np. o taką sytuację, że chcę z wieżowca w mieście X zaobserwować wieżowiec w mieście Y o znanej mi wysokości.

 

Możesz to zrobić za pomocą sztuczki w Kashmirze. Punkt obserwatora podnosisz odpowiednio w Birdview - to jest łatwe. W miejscu obserwowanego obiektu modyfikujesz model wysokościowy w odpowiednim pliku HGT - wynosisz jeden punkt z siatki tak wysoko jak sięga budynek/maszt. To już trochę trudniejsze, ale w MicroDEM powinno się udać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w sprawie programów do obróbki zdjęć

Niestety mój komputer trochę poleży sobie w serwisie i przez pewien czas korzystam z pożyczonego Macintosha (iBook G4)

 

Problem jest taki że większość programów jest na sprzęt z procesorami Intela, a tu jest PowerPC

 

Potrzebuje programu który by umożliwiał przynajmniej jedną z tych opcji:

 

- obróbka i wywoływanie plików RAW z Nikona.

- składanie zdjęć w panoramy

- składanie zdjęć w HDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic z tego. Widze że są dostępne wersje na Mac OS X 10.6 a tutaj jest zainstalowany 10.5.

To nie mój komputer więc nie chcę zmianiać systemu.

Potrzebuje wersji na Mac OS 10.5 32bitową. A GIMP bez pluginów (których mogę nie znaleźć) potrafi tyle samo co zwykła przeglądarka zdjęć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje programu który by umożliwiał przynajmniej jedną z tych opcji:

 

- obróbka i wywoływanie plików RAW z Nikona.

- składanie zdjęć w panoramy

- składanie zdjęć w HDR

 

Program "Podgląd" powinie otwierać RAWy.

Reszta, to już soft komercyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Poproszę o pomoc - w jaki sposób robi sie zrzuty symulacji w Udeushle?

 

Na samym dole masz GENERATE PANORAMA. Wpisujesz swój e-mail, nazwę panoramy i klikasz REQUEST PANORAMA VIA E-MAIL i dostajesz na maila linki. Po otworzeniu tego linku w przeglądarce wystarczy kliknąć prawym zapisz jako JPG i już :)

Edytowane przez Bulizzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak ktoś jeszcze używa Kashmira to może się przydać. Cały Beskid Niski i Całe Bieszczady i nie tylko:

ujednolicone.zip

 

Jako, że ostatnio trafiło mi się dużo papierowych map z Karpat siedzę sobie i uzupełniam szczyty. Aktualnie jestem przy południowej części Gorganów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wiem ja u innych ale u mnie od końca wakacji przestał działać świetny program, często przez nas wykorzystywany :(

 

Mowa o The Photographer’s Ephemeris (TPE) :(

 

Ponieważ Google przestało wspierać API Flash czy coś takiego program jest martwy

 

Jest za to strona internetowa programu :yahoo:

Edytowane przez merti
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja u innych ale u mnie od końca wakacji przestał działać świetny program, często przez nas wykorzystywany :(

 

Mowa o The Photographer’s Ephemeris (TPE) :(

 

Ponieważ Google przestało wspierać API Flash czy coś takiego program jest martwy

 

Jest za to strona internetowa programu :yahoo:

 

Dzięki merti za link do strony. Bez TPE mogło by być ciężko z wieloma obserwacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Wywaliłem system po awarii i teraz mam wszystko od nowa. Ma ktoś może pod ręką pliki Kmz. Najbardziej zależy mi na górach i Industrialu. Powinno to być tu na forum, ale szukałem na telefonie i nic, a drugi raz mi się nie chce szukać :uhm:

Ma ktoś może pliki elektrowni wiatrowych? W Czechach tego przybywa(okolice Sternberk 9 sztuk), a i u nas w okolicach Raciborza,Głubczyc się pojawiają. Najwięcej widziałem za Otmuchowem (ok 20 sztuk) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wywaliłem system po awarii i teraz mam wszystko od nowa. Ma ktoś może pod ręką pliki Kmz. Najbardziej zależy mi na górach i Industrialu. Powinno to być tu na forum, ale szukałem na telefonie i nic, a drugi raz mi się nie chce szukać :uhm:

Ma ktoś może pliki elektrowni wiatrowych? W Czechach tego przybywa(okolice Sternberk 9 sztuk), a i u nas w okolicach Raciborza,Głubczyc się pojawiają. Najwięcej widziałem za Otmuchowem (ok 20 sztuk) ;)

 

 

Co do industrialu i szczytów górskich to musisz męczyć Roberta J., on na swojej poprzednim www udostępniał te pliki, gdzies je tez mam, a co do elektrowni wiatrowych to podaj mi na priva mejla, wyślę Ci to co zinwentaryzowałem w ubiegłym roku z ortofotomapy, mapy przeszkód lotniczych, etc. na Dolnym Śląsku, południowej Wielkopolsce i Opolszczyźnie i woj. łódzkim, ale i tak są wielkie braki, bo ciągle turbin przybywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cieniowanie Mapy LIDAR - teraz można zobaczyć "co w trawie piszczy"

 

1. Idziemy na Geoportal

 

2. Wybieramy Raster Geoportalu Krajowego

 

3. Wybieramy największe oko po prawej stronie

 

4. Klikamy w ikonę WMS

 

5. Pod nazwą karty Serwisy predefiniowane wybieramy opcję WMTS

 

6. Z wyświetlonej listy rozwijamy drugą opcję Usługi Krajowe WMTS

 

7. i wybieramy ISOK Cieniowanie, potem Połącz i Dodaj

 

8 . W Zawartości map masz mieć zahaczone Usługa przeglądania hipsometrii o stałej skali barw dla NMT o rozdzielczości 1m (dane z projektu ISOK). Profil kafelkowany (WMTS)

 

9. By wzmocnić efekt można załączyć stare cieniowanie czyli Rzeźba tereny - cieniowanie lub hipsometria

 

(Wizualizacja BDOT - współczesna mapa)

 

Przyjemnego buszowania :D

 

comment_mt5yPhzAOWfqzKRdZwdvwNwIiMV1DDmS

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako że ostatnio straciłem dane potrzebuje ponownie plików hgt i ndb do Kashmira (wolę ten program niż symulacje on-line, ponieważ mogę dodać więcej obiektów a mapy są dokładniejsze)

 

Ściągnąłem już potrzebne pliki, programy (BILxSRTM oraz Global Mapper) ale nie mogę znaleźć opisu jakie opcje zaznaczyć i jak wyeksportować w GlobalMapperze mapy do BIL (Export Raster/Image Format - co mam tam zaznaczyć?)

 

Potrzebuje też aktualnego pliku ndb z nazwami szczytów i obiektów.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z nazwami szczytów. Ja uzupełniłem go o cały Beskid Niski (mapy comapsu), całe nasze Bieszczady (mapy comapsu), dopisałem jeszcze z papierowych map dużo szczytów z Ukrainy (sporo map mi jeszcze zostało do wpisania).

ujednolicone.zip

 

Plik z jeziorami. Jezioro Solińskie i jeszcze jakieś chyba pododawałem:

World.zip

 

 

 

Co do konwersji plików to pozapominałem jak to się robiło. Wiem, że w tym wątku to chyba ktoś pisał. U mnie zajmują przeszło 2GB (bez Alp bodajrze, Tatry w SRTM1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzupełniłem plik z danymi szczytów do Kashmira.

 

Uzupełnienie dotyczy

 

- wzgórza na terenie Krakowa oraz kilka szczytów Pogórzy (Wielickiego, Bocheńskiego, Strzyżowskiego)

- usunąłem kilka lokalizacji, które pochodziły z dawnych czasów. Współrzędne i nazwy pochodziły zapewne z Google Earth i nie pokrywały się z rzeczywistością. Niektóre z nich zostaly poprawione i przeniesione we właściwe miejsca.

- wschodnie Roztocze

- Ukraina: Góry Sanocko-Turczańskie, Beskidy Skolskie, Połonina Równa, Połonina Borżawa, Połonina Kraśna, szczty przy granicy ze Słowacją, wzgórza we Lwowie.

- Aktualnie uzupełniam: Połoniny Hrywniańskie i Karpaty Marmaroskie, ale nie mam zbyt dużo czasu więc jakiś wspólnik by się przydał :)

 

Jako źródło wykorzystuję openstreetmap.org - biorę stąd współrzędne szczytów.

 

Jako że podane są wyłącznie w formie dziesiętnej wykorzystuje konwerter on-line, chyba że na podstawie mapy da się określić gdzie jest wierzchołek. Znacznym ułatwieniem jest przełączenie na "mapę rowerową"

 

Nazwy szczytów są cyrylicą, w Kashmirze umieszczam nazwy w polskiej transkrypcji - używam do tego takiego konwertera

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.