Skocz do zawartości

Software do symulacji terenu lub widoków


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem z Kashmirem. W ogóle nie chce wyświetlać mi polskich znaków (tak samo czeskich, słowackich itp). Rozumiem, że nigdy nie wyświetlało ich na mapie, ale podczas symulacji nigdy nie było z tym problemów. Teraz albo jest puste miejsce albo wyskakują jakieś krzaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część zachodnia mapy Bieszczadów Compasu. Tutaj większość szytów była bardzo ładnie pododawana przez kogoś z forum, uzupełniłem tylko brakujące szczyty i miejscowości. Szczytów edytowanych już istniejących wcześniej nie ma w nowym pliku.

 

Bieszczady Zachod.txt

 

Teraz pozostała mi część wschodnia mapy ;).

 

PS. Jak będzie zapotrzebowanie to mogę zamieścić plik z jeziorami.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Chciałbym ,aby ktoś mi pomógł przeprowadzić symulację programem generate a panorama na szary kolor z zoomem 2x i wysokością 2m z 47°56'03 11°15'31 .Left edge 90 i right edge 250 w kierunku S na alpy ,z miejscowości Tutzing.I żeby ktoś mi ją przesłał w postaci jednego zdjęcia (jednego pliku) i ,abym mógł go zgrać na telefon.Ponieważ wybieram się tam do pracy

Oto mój E-mail : zlocistokrwisci@Onet.eu

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym ,aby ktoś mi pomógł przeprowadzić symulację programem generate a panorama na szary kolor z zoomem 2x i wysokością 2m z 47°56'03 11°15'31 .Left edge 90 i right edge 250 w kierunku S na alpy ,z miejscowości Tutzing.I żeby ktoś mi ją przesłał w postaci jednego zdjęcia (jednego pliku) i ,abym mógł go zgrać na telefon.Ponieważ wybieram się tam do pracy

Oto mój E-mail : zlocistokrwisci@Onet.eu

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Chyba coś takiego

 

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A11.258611%24%24%24lat%3A47.934167%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A2%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A40%24%24%24azimut%3A170%24%24%24sweep%3A160%24%24%24leftbound%3A90%24%24%24rightbound%3A250%24%24%24split%3A30%24%24%24splitnr%3A6%24%24%24tilt%3A-1.66666666666667%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Afalse%24%24%24colorcodinglimit%3A151%24%24%24title%3AZugspitze%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1152%24%24%24screenheight%3A834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jest jakis program\stronka gdzie można przeprowadzic symulację zalania wodą danego obszaru? Np wprowadzam 300m poziom wody na śląsku i widzę które miejsca mają powyżej 300m.bo nie są zalane :szczerbaty:

Kiedyś widziałem stronkę , gdzie np. sie wpisalo podniesienie wody na bałtyku o 5m. i stronka symulowała stopień zalania. Zapomnialem ją dac do ulubionych i pa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulację zalania można zrobić prostym programem 3dem. Do ściągnięcia np tu:http://www.hangsim.com/3dem/

Do tego trzeba pobrać model terenu. Może to być SRTM, dla obszaru Polski do ściągnięcia np tu: http://netgis.geo.uw.edu.pl/srtm/Poland/

W programie 3dem wybieramy Color Scale -> Modify Scale. Na dole wybieramy Lowlands, a Sea Levels ustawiamy na 300 metrów albo tyle ile chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trialowa wersja Global Mappera też ma opcję zalewania, tylko przed otwieraniem jakiegokolwiek modelu ustaw w zakładce "Projections" układ "Poland 92" inaczej cały model będzie dziwnie rozwalowany. Mało ludzi wie że program ten ma opcję przydatną do DO. Kto pracował przy generatorze na udeuschle.de ten poradzi sobie i tutaj. Opcje podobne: trzeba wybrać punkt, wysokość, azymut, odległość w jakiej ma szukać, można mu zagęścić siatkę do poszukiwań. Efektem bedą poligony powierzchni widocznych z wybranego miejsca.

777.jpg

888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można nałożyć jakąkolwiek mapę na model wysokościowy, ale wtedy nic nie widać. 3dem to jednak zbyt prosty programik, brakuje opcji półprzezroczystości.

 

To może lepiej na mapę topograficzną nałożyć mapę zalanego obszaru? Przykładowo w programie QuantumGIS:

post-20975-0-24190900-1364590667_thumb.jpg

 

Mogę zrobić taką mapkę, tylko podaj dokładny zasięg.

Edytowane przez Tomek_Wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis program\stronka gdzie można przeprowadzic symulację zalania wodą danego obszaru? Np wprowadzam 300m poziom wody na śląsku i widzę które miejsca mają powyżej 300m.bo nie są zalane :szczerbaty:

Kiedyś widziałem stronkę , gdzie np. sie wpisalo podniesienie wody na bałtyku o 5m. i stronka symulowała stopień zalania. Zapomnialem ją dac do ulubionych i pa...

 

polecam GRASS GISa lub jak napisał kolega wyżej Qgisa (kozysta z bibliotek grassa), grass jest całkowicie darmowy, qgis również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie - czy za pomocą Hey'a lub Udeuschle można przeprowadzić symulację budynków, kominów, wież i td. Chodzi mi np. o taką sytuację, że chcę z wieżowca w mieście X zaobserwować wieżowiec w mieście Y o znanej mi wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne,co można zrobić to umieścić obserwatora na pewnej wysokości (np czubek komina, masztu itp.) i na podstawie tego wyznaczyć zasięg widzialności.

W Heywhatsthat można przełączyć na widok satelitarny albo eksportować do Googl Earth gdzie niektóre budynki są w 3D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne,co można zrobić to umieścić obserwatora na pewnej wysokości (np czubek komina, masztu itp.) i na podstawie tego wyznaczyć zasięg widzialności.

Jak tak robię, tylko że wyznaczony zasięg pokaże mi wysokość poziomu samego terenu, bez uwzględnienia wysokości obserwowanych budynków, kominów itp

 

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.